Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Απόθεμα σε τι? Με πιστωτική με δόσεις η όλο το ποσό με πιστωτική? 

Τα έχω διαβάσει από εκεί που πρέπει 😛

 Γενικά αυτά τα πράγματα προτιμώ να τα διαβάζω από το να τα βλέπω στο YouTube.

Απόθεμα σε ryzen 3700X. κυριολεκτικά όλοι οι άλλοι, τον έχουν διαθέσιμο το νωρίτερο, 26 του μήνα.

Όλο το ποσό, όχι δόσεις.

Επεξ/σία από Dinos_12345
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Όντως να τα δεις, μην τα ακούσεις xD

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται να καταλαβαίνει την πλατφόρμα.

 Eρίξα μια ματιά στα γρήγορα δεν τα είδα ολόκληρα. Διάβασε το νήμα στο overclock.net από the stilt ,η από elmor η αυτό που θα βγάλει τώρα ο 1usmus και θα καταλάβεις τι εννοώ γνώσεις στην πλατφόρμα. Αυτά που δείχνει τα ξέρω και εγώ...

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Απόθεμα σε ryzen 3700X. κυριολεκτικά όλοι οι άλλοι, τον έχουν διαθέσιμο το νωρίτερο, 26 του μήνα.

Όλο το ποσό, όχι δόσεις.

Θα είναι αυτός που ακύρωσα, μπορεί να έχουν ακυρώσει και άλλοι που περίμεναν.

Τα παίρνεις πίσω σαν να είχες πληρώσει με χρεωστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη στοκ ψυκτρα ,boostαρε all core στα 3975.

Με την after παει 4025.

Με μια καλη φανταζομαι θα πιανει ο 3600 παντως all core τα 4200.

Στο review του techpowerup ετσι παντως του συμπεριφεροταν.

Κανενα νοημα για oc φυσικα σε αυτη τη περιπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinos_12345 είπε

Γιατί δεν κάθεσαι με τον 9700K; 

Θα φτιάξω πισι για τον τζούνιορ.navi 5700,psu seasonic 650 gold,coolermaster h500 ,ram 3600 c16,alienware 240 hz έχουν παραγγελθεί και τα περιμένω.και σκέφτομαι να επωφεληθω κι εγώ λίγο από όλο αυτο και να πάω στον 12πυρηνο και να του κάνω πάσα τα δικά μου μομπο,cpu ram....ειδάλλως θα πάω στον 3600.εχω παραγγειλει από πλαίσιο έναν 3900x και περιμένω.μολις έρθει θα πάρω την απόφαση μου αλλά βλέπω να την κάνω την υπερβαση....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, akoinonitos said:

 Eρίξα μια ματιά στα γρήγορα δεν τα είδα ολόκληρα. Διάβασε το νήμα στο overclock.net από the stilt ,η από elmor η αυτό που θα βγάλει τώρα ο 1usmus και θα καταλάβεις τι εννοώ γνώσεις στην πλατφόρμα. Αυτά που δείχνει τα ξέρω και εγώ...

Τα εντελώς τεχνικά θέματα δεν είναι για όλους... ;) 

2 minutes ago, billeiros said:

Θα φτιάξω πισι για τον τζούνιορ.navi 5700,psu seasonic 650 gold,coolermaster h500 ,ram 3600 c16,alienware 240 hz έχουν παραγγελθεί και τα περιμένω.και σκέφτομαι να επωφεληθω κι εγώ λίγο από όλο αυτο και να πάω στον 12πυρηνο και να του κάνω πάσα τα δικά μου μομπο,cpu ram....ειδάλλως θα πάω στον 3600.εχω παραγγειλει από πλαίσιο έναν 3900x και περιμένω.μολις έρθει θα πάρω την απόφαση μου αλλά βλέπω να την κάνω την υπερβαση....

Εμένα ο πατέρας μου με τα 1000 ζόρια να μου πάρει μια Radeon 9600PRO να αναβαθμίσω τα... Intel xtreme graphics2 του i845G. 😞

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billeiros είπε

Θα φτιάξω πισι για τον τζούνιορ.navi 5700,psu seasonic 650 gold,coolermaster h500 ,ram 3600 c16,alienware 240 hz έχουν παραγγελθεί και τα περιμένω.και σκέφτομαι να επωφεληθω κι εγώ λίγο από όλο αυτο και να πάω στον 12πυρηνο και να του κάνω πάσα τα δικά μου μομπο,cpu ram....ειδάλλως θα πάω στον 3600.εχω παραγγειλει από πλαίσιο έναν 3900x και περιμένω.μολις έρθει θα πάρω την απόφαση μου αλλά βλέπω να την κάνω την υπερβαση....

Για τον τζούνιορ πάρε 3600 με tomahawk και 5700, άσε τα πολλά πολλά. Εκτός αν θες να κρατήσεις την 2080Ti και να του πασάρεις ότι έχεις όπως είπες, σε καμία περίπτωση πάντως, δεν χρειάζεται 9700k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeorgeMan είπε

Τα εντελώς τεχνικά θέματα δεν είναι για όλους... ;) 

Αυτά είναι που κάνουν την διαφορά γιατί από αυτά καταλαβαίνεις τον κάνεις και γτ το κάνεις. Αλλα δεν ειναι μονο τα τεχνικα θεματα. Θυμήσου ποιος σου έμαθε να κάνεις overclock στις μνήμες? Ο 1usmus...

Όσα δείχνει στο βίντεο τα βρίσκεις και μόνος σου ψάχνοντας το bios. Δεν το κατηγορώ είναι youtuber αυτό είναι που πρέπει να κάνει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Για τον τζούνιορ πάρε 3600 με tomahawk και 5700, άσε τα πολλά πολλά. Εκτός αν θες να κρατήσεις την 2080Ti και να του πασάρεις ότι έχεις όπως είπες, σε καμία περίπτωση πάντως, δεν χρειάζεται 9700k

Σε tomahawk δεν πάω.μονο x570 ακόμη και αν επικρατήσει το σενάριο του 3600.εννοειται ότι η ti μένει στον φαδερ...😄

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Θα είναι αυτός που ακύρωσα, μπορεί να έχουν ακυρώσει και άλλοι που περίμεναν.

Τα παίρνεις πίσω σαν να είχες πληρώσει με χρεωστική.

Ναι το ξέρω αυτό, το θέμα είναι ότι αν είναι DOA και αυτοί μου τα μασάνε (θα βγάλω βίντεο να είμαι safe), με την πιστωτική θα είμαι πιο ασφαλής, θα μπορώ να κάνω ακύρωση χρέωσης από την τράπεζα, αν δεν κάνω λάθος. Μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ, έχω διαθέσιμο υπόλοιπο 343 τώρα και ο επεξεργαστής κάνει 360 -_-

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Σε tomahawk δεν πάω.μονο x570 ακόμη και αν επικρατήσει το σενάριο του 3600.

Θα δώσεις παραπάνω για μητρική από CPU; Παράλογο μου ακούγεται. Τότε 3900X με καμία x570 ACE, go wild or go home.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dinos_12345 είπε

Ναι το ξέρω αυτό, το θέμα είναι ότι αν είναι DOA και αυτοί μου τα μασάνε (θα βγάλω βίντεο να είμαι safe), με την πιστωτική θα είμαι πιο ασφαλής, θα μπορώ να κάνω ακύρωση χρέωσης από την τράπεζα, αν δεν κάνω λάθος. Μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ, έχω διαθέσιμο υπόλοιπο 343 τώρα και ο επεξεργαστής κάνει 360 -_-

Θα δώσεις παραπάνω για μητρική από CPU; Παράλογο μου ακούγεται. Τότε 3900X με καμία x570 ACE, go wild or go home.

Αν έχεις καλή μομπο εχεις δυνατότητα αναβάθμισης.αργα η γρήγορα ο 3900 θα μπει.και μια aorus pro μια χαρά τον σηκώνει τον 3900

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
18 λεπτά πριν, Dantε είπε

Με τη στοκ ψυκτρα ,boostαρε all core στα 3975.

Με την after παει 4025.

Με μια καλη φανταζομαι θα πιανει ο 3600 παντως all core τα 4200.

Στο review του techpowerup ετσι παντως του συμπεριφεροταν.

Κανενα νοημα για oc φυσικα σε αυτη τη περιπτωση...

Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να πιάνει τα boost που διαφημίζει, με τη στοκ ψήκτρα. Αν πρέπει να αγοράσεις υδρόψυκτη που κάνει 70% της τιμής του CPU χαιρετίσματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να πιάνει τα boost που διαφημίζει, με τη στοκ ψήκτρα. Αν πρέπει να αγοράσεις υδρόψυκτη που κάνει 70% της τιμής του CPU χαιρετίσματα..

Ποιος μίλησε για νερό; Εδώ δίπλα μου, έχω μία Dark Rock 4, πιστεύω δεν πρόκειται να περάσει 65-70C, λέω και πολύ μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...