Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικος τουρισμος


Kritsina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, *nenya* είπε

Πρώτη φορά δοκίμασα να κάνω. Συνδέθηκα με τους κωδικούς του taxisnet και στη συνέχεια το site του ΟΑΕΔ μου έδωσε όνομα χρήστη και συνθηματικό (τα οποία μετά από λίγο τα άλλαξα γιατί ήταν κάτι κατεβατά με αριθμούς μόνο). Μπήκα στο προφίλ μου, πάτησα 'Αιτήσεις', μετά 'Υποβολή Αίτησης',  'Επιλογή νέας Αίτησης που θέλετε να υποβάλετε' και μετά πάτησα 'Εκδήλωση ενδιαφέροντος συμμετοχής στο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2019-2020' και έκανα την αίτηση για τον κοινωνικό τουρισμό (σε κάποιο κουτάκι ήθελε και το Α.Μ.Α). Την αίτηση την έκανα απλά ως ασφαλισμένη εργαζόμενη, τώρα τί γίνεται στη συνέχεια, πότε θα μάθω αν είμαι δικαιούχος κλπ δεν έχω ιδέα :P

επειδή δεν έχω εγγραφεί στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του ΟΑΕΔ, 

θες να πεις δεν είχες λογαριασμό και συνδέθηκες με τους κωδικούς του taxis? Το προσπαθώ αλλά δεν το δέχεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 672
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, p_under είπε

επειδή δεν έχω εγγραφεί στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του ΟΑΕΔ, 

θες να πεις δεν είχες λογαριασμό και συνδέθηκες με τους κωδικούς του taxis? Το προσπαθώ αλλά δεν το δέχεται. 

το ιδιο κι εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, adi32 είπε

το ιδιο κι εγω

οκ το βρήκα, δεν κάνεις εγγραφή στο σύστημα, ή σύνδεση σαν υπάρχων χρήστης, κάνεις "Σύνδεση στο Σύστημα μέσω πιστοποίησης από την ΓΓΠΣ"

έπειτα κάνεις login στο taxis και μετά ακολουθείς την διαδικασία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, lalellis είπε

Παιδια αμα παιρνω επιδομα ανεργιας βαζω 0 η το ΑΜΑ;

Γιατί, δεν γράφτηκες ποτέ στο ΙΚΑ;

Κάτι άλλο, θέλει φρέσκια οικογενειακή κατάσταση; Έχω μία του 2016. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/6/2019 στις 6:05 ΜΜ, mihanikos1 είπε

Φίλο σου δεν μπορείς να δηλώσεις. Αυτός δεν είναι δικαιούχος; στο κατάλυμα τους λες οτι θες ένα δίκλινο αλλά μόνο ο ένας είναι δικαιούχος και πληρώνεις την διαφορά. 

Δηλαδη; Εστω το δικλινο εχει 30 ευρω και εγω εχω επιδοτηση 30 ευρω, τι σημασια εχει αν ο φιλος δεν ειναι δικαιουχος; Τι εξτρα θα πληρωσουμε;

Εγω ειχα παρει κουπονι πριν δυο χρονια, αλλα δεν το αξιοποιησα. Δεν ειναι ασχημα τα χρηματα, αλλα σιγουρα ειναι μονο ενα μικρο μερος αυτων που χρειαζεσαι για ταξιδι. Ειχα ψαξει για τα γυρω νησια (ημουν σε νησι), αλλα κανενα δεν ειχε συμβεβλημενα καταλυματα. Επισης, επειδη παλι ειχαμε ανοιξει νημα, παντα με μπερδευε αυτο με τους μη δικαιουχους συνταξιδιωτες.

Επεξ/σία από Miracle Worker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Miracle Worker είπε

Δηλαδη; Εστω το δικλινο εχει 30 ευρω και εγω εχω επιδοτηση 30 ευρω, τι σημασια εχει αν ο φιλος δεν ειναι δικαιουχος; Τι εξτρα θα πληρωσουμε;

Εγω ειχα παρει κουπονι πριν δυο χρονια, αλλα δεν το αξιοποιησα. Δεν ειναι ασχημα τα χρηματα, αλλα σιγουρα ειναι μονο ενα μικρο μερος αυτων που χρειαζεσαι για ταξιδι. Ειχα ψαξει για τα γυρω νησια (ημουν σε νησι), αλλα κανενα δεν ειχε συμβεβλημενα καταλυματα. Επισης, επειδη παλι ειχαμε ανοιξει νημα, παντα με μπερδευε αυτο με τους μη δικαιουχους συνταξιδιωτες.

Η ερωτηση ηταν αν μπορει να δηλωσει φιλο ως ωφελουμενο, οποτε θα εννοουσε στην αιτηση του οαεδ.Απο κει κ περα το τι θα συμφωνησεις ή κανονισεις με το καταλυμα ειναι αλλη υποθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, p_under είπε

οκ το βρήκα, δεν κάνεις εγγραφή στο σύστημα, ή σύνδεση σαν υπάρχων χρήστης, κάνεις "Σύνδεση στο Σύστημα μέσω πιστοποίησης από την ΓΓΠΣ"

έπειτα κάνεις login στο taxis και μετά ακολουθείς την διαδικασία. 

Βάζω μετά το αμκα και μου λέει ότι δεν βρεθηκε στο μητρώο του οαεδ. 

Είμαι εργαζόμενος πολλά χρόνια και δε θυμάμαι να έχω γραφτεί στον οαεδ ποτέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adi32 είπε

Βάζω μετά το αμκα και μου λέει ότι δεν βρεθηκε στο μητρώο του οαεδ. 

Είμαι εργαζόμενος πολλά χρόνια και δε θυμάμαι να έχω γραφτεί στον οαεδ ποτέ 

Πρέπει να πας στο υποκατάστημα ΟΑΕΔ στο οποίο ανήκεις και να γραφτείς

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Gabriel Athanasopoulos είπε

Πότε ξέρουμε αν εγκρίθηκε παιδιά; Ξέρει κανείς;

Όταν τελειώσουν οι αιτήσεις και ανακοινωθούν τα αποτελέσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα κι εγώ μια αίτηση.

είχα κάνει και παλαιότερα (2-3 χρόνια) αλλά δε μου έκατσε.

δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει το όλο σύστημα. στατιστικά απ όσους κάνουν αίτηση πόσοι επιλέγονται;

μια γνωστή είχε κάνει πρόπερσι αίτηση και επιλέχθηκε, πέρυσι δεν έκανε και θα κάνει φέτος.

και μου λέει ότι όλοι επιλέγονται. το θεωρεί και σίγουρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

έκανα κι εγώ μια αίτηση.

είχα κάνει και παλαιότερα (2-3 χρόνια) αλλά δε μου έκατσε.

δεν έχω καταλάβει πως δουλεύει το όλο σύστημα. στατιστικά απ όσους κάνουν αίτηση πόσοι επιλέγονται;

μια γνωστή είχε κάνει πρόπερσι αίτηση και επιλέχθηκε, πέρυσι δεν έκανε και θα κάνει φέτος.

και μου λέει ότι όλοι επιλέγονται. το θεωρεί και σίγουρο 

Καταρχην περα απο τα μορια που συγκεντρωνεις με τα κριτηρια που θετει ο ΟΑΕΔ(αυτος ειναι ο  κυριος τροπος επιλογης), υπαρχει ενας σημαντικος ορος /κανονας στον κοινωνικο τουρισμο....αν εισαι ωφελουμενος μια χρονια, δεν μπορεις  να εισαι και την επομενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...