Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικος τουρισμος


Kritsina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 672
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, tera2 είπε

Νομιζω μεχρι παρασκευη 14/6. Ξερει κανεις αν οι δημοσιοι υπαλληλοι δικαιουνται?

Έκανα αίτηση μέσω της γυναίκας μου. 

Πόσα ένσημα πρπει να έχεις για να πάρεις έγκριση ξέρεις; αυτη έχει από 1/3/2019 ένσημα σε νέα δουλειά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tera2 είπε

Εννοεις ειναι δημοσιος υπαλληλος?

Νομιζω 50

Οχι ιδιωτικός υπάλληλος είναι. 

Μόνο για δημόσιους είναι η αίτηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε όσους κατά το προηγούμενο έτος από την έναρξη του προγράμματος:

  • πραγματοποίησαν ως εργαζόμενοι 50 ημέρες εργασίας στην ασφάλιση του ΙΚΑ ΕΤΑΜ με εισφορές υπέρ του καταργηθέντος Οργανισμού Εργατικής Εστίας 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tounion είπε

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε όσους κατά το προηγούμενο έτος από την έναρξη του προγράμματος:

  • πραγματοποίησαν ως εργαζόμενοι 50 ημέρες εργασίας στην ασφάλιση του ΙΚΑ ΕΤΑΜ με εισφορές υπέρ του καταργηθέντος Οργανισμού Εργατικής Εστίας 

Το 2018 δηλαδή; Εγώ είχα 126 ένσημα, δηλαδή είμαι υπερκαλυμμένος ως προς το πλήθος, πως μπορώ να μάθω αν είχα τις συγκεκριμένες εισφορές όμως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/6/2019 στις 12:38 ΠΜ, tounion είπε

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε όσους κατά το προηγούμενο έτος από την έναρξη του προγράμματος:

  • πραγματοποίησαν ως εργαζόμενοι 50 ημέρες εργασίας στην ασφάλιση του ΙΚΑ ΕΤΑΜ με εισφορές υπέρ του καταργηθέντος Οργανισμού Εργατικής Εστίας 

 

Στις 9/6/2019 στις 11:10 ΠΜ, gokuthelegend είπε

Το 2018 δηλαδή; Εγώ είχα 126 ένσημα, δηλαδή είμαι υπερκαλυμμένος ως προς το πλήθος, πως μπορώ να μάθω αν είχα τις συγκεκριμένες εισφορές όμως; 

Up... Τελευταία μέρα αιτήσεων σήμερα. 

Ξέρει κάποιος να απαντήσει στην παραπάνω ερώτηση του φίλου @gokuthelegend; Πως ξέρουμε δηλαδή ότι τα ένσημα που κάναμε περιέχουν ή όχι τις εισφορές υπέρ Εργατικής Εστίας;

 

(edit: εκτός από το να πάω να στηθώ στις ουρές του ΙΚΑ, προφανώς... :P)

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GiOrGoSk21 είπε

Up... Τελευταία μέρα αιτήσεων σήμερα. 

Ξέρει κάποιος να απαντήσει στην παραπάνω ερώτηση του φίλου @gokuthelegend; Πως ξέρουμε δηλαδή ότι τα ένσημα που κάναμε περιέχουν ή όχι τις εισφορές υπέρ Εργατικής Εστίας;

(edit: εκτός από το να πάω να στηθώ στις ουρές του ΙΚΑ, προφανώς... :P)

Κανε την αιτηση και το πολυ πολυ να μην εγκριθει, δεν θα πληρωσεις κατι, ουτε θα σου παρουν το κεφαλι...

Οποιος ειναι ασφαλισμενος στον ΕΦΚΑ (ΙΚΑ-ΕΤΑΜ) εχει διαφορες κρατησεις και μεσα σε αυτες ειναι και υπερ της Εργατικης Εστιας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chsam είπε

Κανε την αιτηση και το πολυ πολυ να μην εγκριθει, δεν θα πληρωσεις κατι, ουτε θα σου παρουν το κεφαλι...

Οποιος ειναι ασφαλισμενος στον ΕΦΚΑ (ΙΚΑ-ΕΤΑΜ) εχει διαφορες κρατησεις και μεσα σε αυτες ειναι και υπερ της Εργατικης Εστιας.

Εγώ κλειδαριθμο δεν έχω πως κάνω αίτηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chsam είπε

Κανε την αιτηση και το πολυ πολυ να μην εγκριθει, δεν θα πληρωσεις κατι, ουτε θα σου παρουν το κεφαλι...

Οποιος ειναι ασφαλισμενος στον ΕΦΚΑ (ΙΚΑ-ΕΤΑΜ) εχει διαφορες κρατησεις και μεσα σε αυτες ειναι και υπερ της Εργατικης Εστιας. 

Ok, δηλαδή οι κρατήσεις υπέρ Εργατικής Εστίας αφορούν όλα τα είδη επαγγελμάτων (δηλαδή όλους τους κωδικούς ειδικότητας) ξέρω γω; Π.χ. έχω ένσημα ΙΚΑ σαν υπάλληλος γραφείου σε εταιρία διαχείρισης ακινήτων, ο άλλος μπορεί να είναι καθηγητής κ.ό.κ... Έχουμε στάνταρ και οι 2 κρατήσεις υπέρ Εργατικής Εστίας; Απλά έτσι όπως το γράφεις, είναι σαν να λες ότι όλοι οι ασφαλισμένοι του ΙΚΑ να έχουν αυτές τις εισφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...