Προς το περιεχόμενο

Google Stadia από το Νοέμβριο σε 14 χώρες αλλά όχι στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, headbanger είπε

εγώ και η σύνδεση μου το περιμένουμε με χαρά

perf3.png.107a0581d7e53e9d6edef92ee60ccbec.png

8310639476.png.f5cde8f8f2783b5696e010bcccf4dc95.png

2. δεν θα αξίζει αν μιλάς για vpn

1, 1080 λογικά με σταθερά 20mbit θα είσαι κυριλέ για 60 καρέ/δετερόλεπτο.

perf3.png

8310639476.png

To ότι βρίσκεσαι στο 1% των πιο γρήγορων της Καλιφόρνια, τη σημαίνει για την υπόλοιπη πολιτεία; Τι ταχύτητες παίζουν εκεί κατά μέσο όρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

9 λεπτά πριν, logistoulis είπε

To ότι βρίσκεσαι στο 1% των πιο γρήγορων της Καλιφόρνια, τη σημαίνει για την υπόλοιπη πολιτεία; Τι ταχύτητες παίζουν εκεί κατά μέσο όρο;

Μακάρι να ήμουνα Καλιφόρνια. στον Βορειοδυτικό καναδά ειμαι.

οι πιο πολλού έχουν δυνατότητες για 100mbit σε αστικές περιοχές αλλά οι πιο πολλοί πληρώνουν για ~50

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, logica1 είπε

2 ερωτησεις για όποιον γνωριζει:

1. Για 1080p/1440p τι συνδεσεις θα χρειαζεται; 

2. Θα μπορεσουμε με καποιο τροπο να προσπερασουνε τον περιορισμο που θα εχει η χωρα μας; 

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, torm23 είπε

Στη θεωρία ακούγεται πολύ ενδιαφέρον για εμένα που δεν έχω πολύ χρόνο για gaming. Αντί να αγοράσω μια κονσόλα ή να αναβαθμίσω το PC θα πληρώνω 9 λίρες οπότε θέλω και θα παίζω καινούργια παιχνίδια. 

Στα θετικά ότι έχω ήδη chromecast ultra και xbox controller άρα δε χρειάζομαι κάτι άλλο από πλευράς hardware. 

Στα αρνητικά ότι δεν είναι ξεκάθαρο ακόμα ποια παιχνίδια θα περιλαμβάνονται στη μηνιαία συνδρομή. 

Το chromecast ultra γιατί ; Εννοείς για να παίζεις μέσω του browser έτσι ; Αλλά συγγνώμη δεν έχεις σμαρτ TV που συνεπώς έχει και ενσωματωμένο browser ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, logistoulis είπε

διαφωνώ, τα pc έχουν πιο φθηνά παιχνίδια αν βάλεις μέσα κλειδάδικα

αλλά προσφορές psn> steam sales ειδικά σε συχνότητα και ποικιλία 

είναι σχετικά μύθος ότι στο steam βρίσκεις πιο φθηνά πράγματα  (δεν μιλάμε για καινούρια, σε καινούρια ναι τα παιχνίδια του pc είναι πιο φθηνά εξορισμού)

επίσης η ύπαρξη φυσικού αντιτύπου που μπορεί να μεταπωληθεί, μπορεί να κάνει το gaming όσο πιο φθηνό γίνεται (και από κλειδάδικα), μετά πάμε σε πειρατεία 

οπότε όχι το pc δεν έχει πιο φθηνά παιχνίδια 

Σε καινουργια αναφερομουν καθως το μεμονωμένο μεταχειρισμενο στο pc εχει πεθανει αρκετο καιρο τωρα! Μαλλον δεν διαβασες ολο το ποστ μου χαχα πιο κατω λεω οτι παιρνω κατι καινουργιο το λιωνω 10-15 μερες και το πουλαω παιρνοντας πισω το 75% των χρηματων μου οσον αφορα τις κονσολες. Στο pc δεν εχω αυτη τη δυνατοτητα καθως και καινουργιο να το παρω ανοιγω τη θηκη και εχει μεσα ενα cd με το Installer και ενα κωδικο για να το κανω reddeem μεσω steam συνηθως κτλ. αλλα τουλαχιστον τα καινουργια ειναι πιο φτηνα και μπαινουν πολυ πιο γρηγορα σε καποια προσφορα σε σχεση με τις κονσολες. Γενικα εχει γινει ακριβο σπορ το gaming , μπορει απλα και εμεις να ειμαστε φτωχοι χαχα. Εγω παντως κοβω απο οπου μπορω και εκτος των πολυαναμενομενων κυκλοφοριων ολα τα αλλα τα παιρνω σε καποια προσφορα η μεταχειρισμενα (η πειρατικα στο pc δεν εχω κανα θεμα να το παραδεχτω :P ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, newton91 said:

Το chromecast ultra γιατί ; Εννοείς για να παίζεις μέσω του browser έτσι ; Αλλά συγγνώμη δεν έχεις σμαρτ TV που συνεπώς έχει και ενσωματωμένο browser ? 

Eχουν συνήθως έναν browser, αλλά όχι τον chrome. Υπάρχει chrome διαθέσιμος για smart TV και δεν το ξέρω;

1 hour ago, tsibosp said:

Σε καινουργια αναφερομουν καθως το μεμονωμένο μεταχειρισμενο στο pc εχει πεθανει αρκετο καιρο τωρα! Μαλλον δεν διαβασες ολο το ποστ μου χαχα πιο κατω λεω οτι παιρνω κατι καινουργιο το λιωνω 10-15 μερες και το πουλαω παιρνοντας πισω το 75% των χρηματων μου οσον αφορα τις κονσολες. Στο pc δεν εχω αυτη τη δυνατοτητα καθως και καινουργιο να το παρω ανοιγω τη θηκη και εχει μεσα ενα cd με το Installer και ενα κωδικο για να το κανω reddeem μεσω steam συνηθως κτλ. αλλα τουλαχιστον τα καινουργια ειναι πιο φτηνα και μπαινουν πολυ πιο γρηγορα σε καποια προσφορα σε σχεση με τις κονσολες. Γενικα εχει γινει ακριβο σπορ το gaming , μπορει απλα και εμεις να ειμαστε φτωχοι χαχα. Εγω παντως κοβω απο οπου μπορω και εκτος των πολυαναμενομενων κυκλοφοριων ολα τα αλλα τα παιρνω σε καποια προσφορα η μεταχειρισμενα (η πειρατικα στο pc δεν εχω κανα θεμα να το παραδεχτω :P ) 

 

Πολύ ιδιαίτερο use case, συμφωνώ πως για την περίπτωση σου συμφέρει. Μιλάμε όμως για ένα πολύ μικρό κομμάτι του κοινού. Ποσοι έχουν τη δυνατότητα για τόσο εντατικό gaming;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, newton91 είπε

Το chromecast ultra γιατί ; Εννοείς για να παίζεις μέσω του browser έτσι ; Αλλά συγγνώμη δεν έχεις σμαρτ TV που συνεπώς έχει και ενσωματωμένο browser ? 

Έτσι το πουλάει και η Google το Founder's edition. Δεν ξέρω αν θα παίζει στον browser της TV, αν θα τρέχει καλύτερα μέσω chromecast κλπ. Αφού το έχω ήδη το chromecast δε χρειάζεται να πληρώσω κάτι και μπορώ να παίξω εκεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...