Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series S|X]


ilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/2/2023 στις 3:43 ΜΜ, CarbonFibre είπε

Πάντως τα DLC του Dark Souls 3 είχαν βγει μέσα σε ένα χρόνο από την κυκλοφορία του κυρίως παιχνιδιού. Ηδη έχει περάσει ένας χρόνος οπότε ελπίζω μέχρι τέλος του έτους.

Δεν μιλάμε για το ίδιο μέγεθος. Το Haligtree από μόνο του είναι μεγαλύτερο από ολόκληρο το DS3 (φυσικά αστειεύομαι, απλά θέλω να δείξω το μέγεθος). 

 

Αν το DLC είναι όσο μεγάλο ακούγεται τότε μιλάμε σίγουρα για μέγεθος που ξεφεύγει από αυτά που θα περίμενε κάποιος σήμερα και περνάμε σε φάση Elden Ring 1.5.

 

Τέλος και από εμένα την πρώτη μου φορά. Praise the frenzied flame. Στο new game plus θα προσπαθήσω να φτιάξω Dragon master. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγήκε το Ray Tracing patch σήμερα.

Η απόδοση φυσικά είναι αστεία. Ξεκλείδωτο framerate που φτάνει τα 60 όταν κοιτάς τον ουρανό και γκρεμοτσακίζεται εντελώς όταν κοιτάξεις οπουδήποτε αλλού. Τουλάχιστον θα μπορούσαν να είχαν κάνει lock στα 30 (σε αυτό το mode) αλλά που μυαλό γι αυτό...

Δεν ξέρω μηπως και έχουν βελτιώσει τίποτα στο performance mode τουλάχιστον να μην πέφτει κάτω από 50fps... Θέλει testing.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Βγήκε το Ray Tracing patch σήμερα.

Η απόδοση φυσικά είναι αστεία. Ξεκλείδωτο framerate που φτάνει τα 60 όταν κοιτάς τον ουρανό και γκρεμοτσακίζεται εντελώς όταν κοιτάξεις οπουδήποτε αλλού. Τουλάχιστον θα μπορούσαν να είχαν κάνει lock στα 30 (σε αυτό το mode) αλλά που μυαλό γι αυτό...

Δεν ξέρω μηπως και έχουν βελτιώσει τίποτα στο performance mode τουλάχιστον να μην πέφτει κάτω από 50fps... Θέλει testing.

Από τι είδα στην tv γύρω στα 45 frames παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2023 στις 10:32 ΜΜ, chrisgewrgi είπε

Από τι είδα στην tv γύρω στα 45 frames παιζει

Μπα, Liurnia με ray tracing το framerate δεν παίζει να είναι πάνω από 25. Καλό mode για φωτογραφίες μόνο. 

 

Η καλύτερη επιλογή παραμένει priority frame rate. 

 

Άσχετο, dragon built εντελώς OP αλλά είναι λογικό διότι είναι new game plus built. Έχει τα πάντα όλα και είναι εξαιρετικά σκληροτραχηλο διότι έχεις και όλα τα καλούδια των incantations. 

 

Δίνεις βάση στο poise, έχεις μια καλή ανάπτυξη για health (τουλάχιστον 40), βάζεις HP great rune, ρίχνεις poise στο ένα κομμάτι του flask και ότι άλλο θες στο δεύτερο. Damage δίνεις βάση σε faith, arcane και STR, βάζεις καμία 30αρια πόντους στο endurance για δυνατότητα καλής πανοπλίας, καμία 40+ πόντους mind για μπόλικα MP και έχεις ένα ντουκι που δεν καταλαβαίνει τίποτα. 

 

Από όπλα έχεις επιλογή από πολλά, προσωπικά έχω dragon fist weapon (του Godrick αφού τον φας), nobles slender sword σε holy με golden ground slam art of war, dragon communion seal, brass shield και έχω να κάθονται Golden epitaph και big knife ως όπλο για undead. 

 

Golden Vow με το big knife μου κοντεύει χιλιάρικο σε damage και σε συνδυασμό με τα Dragon και crucible incantations δε με σταματάει τίποτα. 

 

Νομίζω ότι είναι φως φανάρι ότι στο elden Ring τα faith builts είναι τα ισχυρότερα και γι αυτό όλοι οι εχθροί έχουν τόσο πολύ holy resistance. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα , παίζω από ps5 και δεν έχω καταφέρει ποτε να παίξω co-op 

 

δεν βλέπω ποτε τα signs για να κάνω summon κάποιον και γενικά πέρα από τα bloodstain και messages δεν δείχνει τίποτα . Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει ; Σας έχει τύχει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, PaRaNo1d said:

Καλησπέρα , παίζω από ps5 και δεν έχω καταφέρει ποτε να παίξω co-op 

 

δεν βλέπω ποτε τα signs για να κάνω summon κάποιον και γενικά πέρα από τα bloodstain και messages δεν δείχνει τίποτα . Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει ; Σας έχει τύχει ; 

Έχεις ενεργή συνδρομή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, PaRaNo1d είπε

Καλησπέρα , παίζω από ps5 και δεν έχω καταφέρει ποτε να παίξω co-op 

 

δεν βλέπω ποτε τα signs για να κάνω summon κάποιον και γενικά πέρα από τα bloodstain και messages δεν δείχνει τίποτα . Τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει ; Σας έχει τύχει ; 

Στο Elden Ring πρέπει να χρησιμοποιήσεις το Furlcalling Finger Remedy για να δεις τα signs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2023 στις 3:20 ΜΜ, Charismo είπε

Στο Elden Ring πρέπει να χρησιμοποιήσεις το Furlcalling Finger Remedy για να δεις τα signs. 

Το γνωρίζω , οπουδήποτε και αν πήγα δεν φαίνονται ποτε . Μια φορά προσπάθησα κιόλας με κάποιον να τον κάνω summon αλλά τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα σας. Αγοράσα το παιχνίδι χωρίς να ξέρω τι ακριβώς ήταν. Το πήρα απλά να έχω κάτι να παίζω, να περνάω την ώρα μου. Μετά κατάλαβα πως πέτυχα λαχείο. Ευχή και κατάρα. Δεν έχω ξαναπαίξει ποτέ souls παιχνίδι, είναι απλά πολύ δύσκολο και ΤΕΡΑΣΤΙΟ! Απλα ατέλειωτος χάρτης! Βέβαια είναι πανέμορφο! Θέλω κάποιος να μου εξηγήσει το όλο story του παιχνιδιού. Ξέρω απλά πως είμαι ένας Tarnished και σκοπός μου είναι να φτάσω στο Elder Tree που φαίνεται απο παντού σε όλο το παιχνίδι. Αλλά απο εκεί και πέρα δεν έχω καταλάβει την όλη ιστορία του παιχνιδιού. Αν μπορούσε κάποιος και έχει το κουράγιο να μου τα εξηγήσει απλά και αναλυτικά για να με βάλλει στο κλίμα, θα βοηθούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, aggeliki :) said:

Καλημέρα σας. Αγοράσα το παιχνίδι χωρίς να ξέρω τι ακριβώς ήταν. Το πήρα απλά να έχω κάτι να παίζω, να περνάω την ώρα μου. Μετά κατάλαβα πως πέτυχα λαχείο. Ευχή και κατάρα. Δεν έχω ξαναπαίξει ποτέ souls παιχνίδι, είναι απλά πολύ δύσκολο και ΤΕΡΑΣΤΙΟ! Απλα ατέλειωτος χάρτης! Βέβαια είναι πανέμορφο! Θέλω κάποιος να μου εξηγήσει το όλο story του παιχνιδιού. Ξέρω απλά πως είμαι ένας Tarnished και σκοπός μου είναι να φτάσω στο Elder Tree που φαίνεται απο παντού σε όλο το παιχνίδι. Αλλά απο εκεί και πέρα δεν έχω καταλάβει την όλη ιστορία του παιχνιδιού. Αν μπορούσε κάποιος και έχει το κουράγιο να μου τα εξηγήσει απλά και αναλυτικά για να με βάλλει στο κλίμα, θα βοηθούσε.

Προτείνω τα video του Vaati καθώς το lore γενικά δύσκολα εξηγείται γραπτώς και θα ήθελε σελίδες.


Πάντως ο τύπος γενικά το πηγαίνει σε άλλο επίπεδο και έχει πολλά βίντεο στα οποία εξηγεί κάθε aspect του παιχνιδιού.

Απλά πρόσεχε τα spoilers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Charismo είπε

Προτείνω τα video του Vaati καθώς το lore γενικά δύσκολα εξηγείται γραπτώς και θα ήθελε σελίδες.


Πάντως ο τύπος γενικά το πηγαίνει σε άλλο επίπεδο και έχει πολλά βίντεο στα οποία εξηγεί κάθε aspect του παιχνιδιού.

Απλά πρόσεχε τα spoilers.

Αυτό είναι το θέμα. Ξέρω Αγγλικά αλλά όχι τόσο καλά που να βρω, διαβάσω, ψάξω και συνθέσω όλες τις πληροφορίες για να βγάλω άκρη. Οπότε είπα μήπως κάποιος μπορούσε να με βάλλει στο κλίμα του ποια είμαι και τι κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...