Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series S|X]


ilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα .

Είμαι στα 98%  έχω τελειώσει τα trophies και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για Platinum Trophy . Καμία ιδέα κανείς που το πήρε ;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, jimpsar είπε

Καλησπέρα .

Είμαι στα 98%  έχω τελειώσει τα trophies και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για Platinum Trophy . Καμία ιδέα κανείς που το πήρε ;

ευχαριστω

Τι εννοεις ? Δες πιο trophy σου λειπει ...

Ετσι οπως το λες σκεφτομαι μηπως σου εχει glitsαρει το trophy με τα legendary weapons κ δε το πηρες χαμπαρι οπου απλα τα βαζεις στο κουτι στο site of grace και τα ξαναπερνεις ξανα στο inventory 

Επεξ/σία από nickk0kkav
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Τι εννοεις ? Δες πιο trophy σου λειπει ...

Ετσι οπως το λες σκεφτομαι μηπως σου εχει glitsαρει το trophy με τα legendary weapons κ δε το πηρες χαμπαρι οπου απλα τα βαζεις στο κουτι στο site of grace και τα ξαναπερνεις ξανα στο inventory 

Δεν έχω κανένα να μου λείπει. Τα είχε βάλει παρακολούθηση και μόνο το platinum έμεινε . 
το εννοείς με τα weapons ? Να τα βάλω chest και να τα παρω πίσω πάλι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jimpsar είπε

Δεν έχω κανένα να μου λείπει. Τα είχε βάλει παρακολούθηση και μόνο το platinum έμεινε . 
το εννοείς με τα weapons ? Να τα βάλω chest και να τα παρω πίσω πάλι ;

Αυτο εννοω αλλα αν εχεις το σχετικο trophy δεν εχει νοημα. Για τσεκαρε το . Αποκλειται να τα εχεις ολα κ να εισαι στο 98% κατι λειπει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Αυτο εννοω αλλα αν εχεις το σχετικο trophy δεν εχει νοημα. Για τσεκαρε το . Αποκλειται να τα εχεις ολα κ να εισαι στο 98% κατι λειπει 

Φίλε μου τελικά μου έλειπε ένα έχεις δίκιο . Το είχε σαν κρυμμένο . Ήταν το Regal Ancestor Spirit . Το φάγαμε και κομπλέ πλέον .το πρώτο μου πλατινένιο. :)

214 ώρες έχω γράψει είμαι ng+7

Απλά παιχνιδαρα .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, jimpsar είπε

Φίλε μου τελικά μου έλειπε ένα έχεις δίκιο . Το είχε σαν κρυμμένο . Ήταν το Regal Ancestor Spirit . Το φάγαμε και κομπλέ πλέον .το πρώτο μου πλατινένιο. :)

214 ώρες έχω γράψει είμαι ng+7

Απλά παιχνιδαρα .

Επρεπε να το σκεφτω σε πολλους εχει ξεφυγει αυτο το boss. Εχει μια μικρη διαδικασια και το βασικοτερο δε ξεκλειδωνει τιποτα :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μετά από 6 μήνες χαλαρό παιχνίδι, μπήκα στο Mountain of Giants. Παίζει να είναι η ομορφότερη περιοχή του παιχνιδιού.

Όταν το τελειώσω θα πέσω σε κατάθλιψη .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dakangr είπε

μετά από 6 μήνες χαλαρό παιχνίδι, μπήκα στο Mountain of Giants. Παίζει να είναι η ομορφότερη περιοχή του παιχνιδιού.

Όταν το τελειώσω θα πέσω σε κατάθλιψη .

Όταν το τελειώσεις απλά θα αρχίσεις Ng. :)

πάντα έχει κάτι να βρεις και να πας πίστεψε με . Ng+7  και όλο κάτι βρίσκω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχω μείνει από τους τελευταίους λογικά. 

Πλέον έχω κλείσει 150 ώρες και έχω κυκλοφορήσει λίγο και στα βουνά ενώ έχω φάει και μερικές ώρες βοηθώντας κόσμο στο multiplayer. 

Από ότι έχω δει μέχρι το σημείο που είμαι έχω κάνει τα πάντα εκτός από την Alecto και 3 catacombs. 

Ο δράκος με τον πάγο μου σπάει προς το παρόν λίγο τα νεύρα αλλά πήγα μόνο 2 φορές. 

Κατά τα άλλα μέχρι τώρα πραγματικά δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο από το παιχνίδι πέρα ίσως από το ότι δεν προλαβαίνω να δοκιμάσω όσα όπλα θέλω ενώ είναι εντυπωσιακό το πόσο μεγάλο είναι σε σχέση με το χώρο που χρειάζεται αν σκεφτούμε κάποια άλλα παιχνίδια. 

Πραγματικά άξιζε τα λεφτά του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από σχεδόν 190 ώρες, όπου ασχολήθηκα και με multiplayer, τέλος το Elden Ring με όλα τα achievements.

Ένα playthrough έκανα και θεωρώ πως δεν έχω χάσει κάτι πέρα από καμία tomb ή καμία σπηλιά. Μόνο τα invasions της έπαυλης δεν έκανα.

Δεν άλλαξε κάτι από τα παραπάνω που έγραψα. Από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει, τεράστιος κόσμος, καταπληκτική ατμόσφαιρα και συνολικά ένα αποτέλεσμα που αξίζει κάποιος να το δει. 

Δύσκολα θα πάω σε new game plus λόγω παιχνιδιών που περιμένουν αλλά ακόμα και έτσι ξεκάθαρα έβγαλε τα λεφτά του και με το παραπάνω.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα στο forum. Θα ηθελα να παρακαλεσω καποιο φιλο/φιλη αν μπορει να μου σκαναρει (300 dpi) το εξωφυλλο απο το ps5 bluray του Elden ring και να μου το στειλει γιατι δυστυχως το δικο χαθηκε σε μετακομιση και μου εχει μεινει μονο το δισκακι.

 

Ευχαριστω ολους εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να εξελιχθει το παιχνιδι ομαλα? πιανεις κομματι κομματι το map  στο συνιστομενο lvl  η μπορεις και να απομακρυνεσαι και να μαζευεις οτι μπορεις ?εχω ανοιξει μεγαλο μερος του μαπ και γυριζω εδω και εκει και μαζευω οτι βρω.ειναι κολλημα το ατιμο

 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να εξελιχθει το παιχνιδι ομαλα? πιανεις κομματι κομματι το map  στο συνιστομενο lvl  η μπορεις και να απομακρυνεσαι και να μαζευεις οτι μπορεις ?εχω ανοιξει μεγαλο μερος του μαπ και γυριζω εδω και εκει και μαζευω οτι βρω.ειναι κολλημα το ατιμο

 

Δεν υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος για ναι παίξεις το game. Αυτό είναι που το καθιστά εθιστικό. 
 

Κι εγώ για αρκετές ώρες στην αρχή του παιχνιδιού απλά καβαλούσα το άλογο και προσπαθούσα απλά να ξετυλίγω το χάρτη. Έψαχνα για items ενώ απέφευγα κάθε εχθρό. Από κάποιο σημείο και μετά άρχισα να χτίζω το χαρακτήρα μου. 
 

Ο canon δρόμος με βάση το scaling των αντιπάλων πάντως είναι πρώτα στο Stormveil, μετά βόρεια Liurnia και στη συνέχεια θα δεις πού θα σε βολέψει.

Όσο προχωράς τόσο μικρότερη σημασία έχει πού επιλέγεις να πας πάντως. Στην αρχή είναι λίγο πιο αυστηρά όταν δεν έχεις κάποιο build.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...