Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι δύσκολο boss η Malenia

Spoiler

αν προηγουμένως έχεις φροντίσει να γίνεις υπερτούμπανο, πάρεις moonveil katana pro nerf που γινόταν ranged sword 😛 και αν έχεις φροντίσει να τουμπανιάσεις και το mimic tear.

Σαν μύγα την έριξα

Spoiler

μετά από 20 - 30 tries 😄

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα από τα ωραία των souls είναι ότι ένα boss μπορεί να είναι εντελώς διαφορετική εμπειρία ανάλογα με τον καθένα.

Πχ εγώ την Malenia την έβγαλα την 6η φορά με mimic tear και blasphemous blade. Ενώ Radagon και Elden Beast που θα έπρεπε θεωρητικά να είναι πιο εύκολοι από Malenia, με δυσκόλεψαν περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ένα από τα ωραία των souls είναι ότι ένα boss μπορεί να είναι εντελώς διαφορετική εμπειρία ανάλογα με τον καθένα.

Πχ εγώ την Malenia την έβγαλα την 6η φορά με mimic tear και blasphemous blade. Ενώ Radagon και Elden Beast που θα έπρεπε θεωρητικά να είναι πιο εύκολοι από Malenia, με δυσκόλεψαν περισσότερο.

To Elden Beast μου έβγαλε και εμένα την πίστη ενώ θεωρητικά δεν θα έπρεπε. Radagon όχι τόσο πολύ, πάει καιρός βέβαια, αλλά δεν έχω συναισθήματα τρόμου όπως είχα με Malenia και Elden Beast.

Είναι και θέμα rng, ποιο moveset θα επιλέξει την κάθε φορά βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Ένα από τα ωραία των souls είναι ότι ένα boss μπορεί να είναι εντελώς διαφορετική εμπειρία ανάλογα με τον καθένα.

Πχ εγώ την Malenia την έβγαλα την 6η φορά με mimic tear και blasphemous blade. Ενώ Radagon και Elden Beast που θα έπρεπε θεωρητικά να είναι πιο εύκολοι από Malenia, με δυσκόλεψαν περισσότερο.

Εδώ δεν αλλάζει απλά η εμπειρία από παίχτη σε παίχτη, αλλά και από patch σε patch.🤣 Ακόμα θυμάμαι αυτό το exploit (ειδικά σε pvp)...

Δυστυχώς έπαιξα και εγώ όλο το πρώτο playthrough με mimic tear το late game. Το μετάνιωσα γιατί σχεδόν τρως όλα τα  bosses με την πρώτη προσπάθεια και ουσιαστικά δε μαθαίνεις τα fights. Το δεύτερο μου run που ήταν χωρίς κανένα summon ήταν πολύ πιο απολαυστικό. Αν και τα χτυποκάρδια που προσφέρει το SL1 δε τα πιάνει τίποτα.😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και συνεχίζω με τον νέο χαρακτήρα και είναι ολόκληρο άλλο παιχνίδι που δε παίζω με τον αστρολόγο, έχω πάρει φωτιά στο yt:

 

Με δέρνουνε αυτοί μαμά 🥲 βοήθεια!

 

Νέος φρέσκος οδηγός με builds, βγήκε πριν ένα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο Asmongold πώς τον λένε, μόνο που τον βλέπω απλά να κάνει react και να μιλάει επάνω στα videos άλλων, με εκνευρίζει.

Απόδειξη πως δεν χρειάζεσαι ιδιαίτερο content για να σπάσεις τα views. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Charismo είπε

Αυτός ο Asmongold πώς τον λένε, μόνο που τον βλέπω απλά να κάνει react και να μιλάει επάνω στα videos άλλων, με εκνευρίζει.

Απόδειξη πως δεν χρειάζεσαι ιδιαίτερο content για να σπάσεις τα views. 

Πάντως ο αρμοραλ είναι τρελός φαν του, όλο με αυτόν μας μπουκώνει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/02/2024 at 11:04, Charismo said:

Αυτός ο Asmongold πώς τον λένε, μόνο που τον βλέπω απλά να κάνει react και να μιλάει επάνω στα videos άλλων, με εκνευρίζει.

Απόδειξη πως δεν χρειάζεσαι ιδιαίτερο content για να σπάσεις τα views. 

Έχτισε όνομα πάνω στο WoW. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Αυτό το ρημάδι το HDR δεν δουλεύει σωστά; Μια είναι οκ και μια μπαίνω στο game και όλα είναι ξεπλυμένα. Και βλέπω έχουν και άλλοι θέμα

 

Ναι είναι σα να χει περίοδο .. τη μια λειτουργούσε καλα την άλλη δεν ήθελε , χωρίς να έχεις πειράξει τις ρυθμίσεις … νομίζω εμένα είχε λυθεί το θέμα με bordless screen

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Ναι είναι σα να χει περίοδο .. τη μια λειτουργούσε καλα την άλλη δεν ήθελε , χωρίς να έχεις πειράξει τις ρυθμίσεις … νομίζω εμένα είχε λυθεί το θέμα με bordless screen

Γενικά το HDR έχει περίοδο στο PC ενώ στις κονσόλες απ' ότι βλέπω σε reddit και τέτοια δουλεύει πολύ κομπλέ. Και στο RDR2 θυμάμαι κάθε φορά που έκλεινα το game, το desktop έδειχνε εντελώς σκοτεινό και ξεπλυμένο και έπρεπε κάθε φορά να κάνω reset τον driver (Windows Key + Ctrl + Shift + B). Και αν έπαιζα με HDR off τότε το game έδειχνε χάλια και σκοτεινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Γενικά το HDR έχει περίοδο στο PC ενώ στις κονσόλες απ' ότι βλέπω σε reddit και τέτοια δουλεύει πολύ κομπλέ. Και στο RDR2 θυμάμαι κάθε φορά που έκλεινα το game, το desktop έδειχνε εντελώς σκοτεινό και ξεπλυμένο και έπρεπε κάθε φορά να κάνω reset τον driver (Windows Key + Ctrl + Shift + B). Και αν έπαιζα με HDR off τότε το game έδειχνε χάλια και σκοτεινό.

Όχι δεν δουλεύει ούτε εκεί καλά δυστυχώς. Από τα ποσα games στο PS5 που έχω δοκιμάσει, ζήτημα δυο-τρία να έχουν καλο implementation. Τα περισσότερα είναι παρα πολύ σκοτεινά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω παντως την καλύτερη υλοποίηση την έχουν τα 3Α της σονυ τύπου horizon,tlou,uncharted κτλπ… το horizon ειδικά που το έχω και πρόσφατο έριχνε σαγόνια σε oled με hdr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...