Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω για τα αλλα που ανέφερες αλλα το HFW ήταν ok, αλλα και πάλι ήθελε παρέμβαση σε υπάρχον calibrated hdr. Και δυστυχώς δεν ισχύει σε όλα της sony. Για παράδειγμα το GOWR, ήθελε 100% brightness για να μην crash τα blacks. Το καλύτερο μέχρι στιγμής ήταν το Hogwarts, που δεν χρειάστηκε να πειράξω τίποτα, όπως επίσης και στο Demon's Souls. Anyways, βγήκαμε offtopic. :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Νομίζω (σε PC τουλάχιστον) καλύτερα HDR OFF και να το φτιάξεις όπως θες με reshade. Βέβαια δεν ξέρω άμα στο ER τρως ban αν βάλεις reshade.

Και γω απορία το χω.

Ρώτησα εδώ UHG Reshade, ελπίζω να το δει αυτός που το έφτιαξε σύντομα και όχι σε καμία δεκαετία.

Btw το πείραμα confessor αποτυγχάνει! Τρώω άπειρο ξύλο μιας και πρέπει να πλησιάζω τους εχθρούς μόνο για να τους δέρνω. Θα το παλέψω λίγο ακόμα αν δεν, τότε θα φτιάξω έναν αστρολόγο πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Νομίζω (σε PC τουλάχιστον) καλύτερα HDR OFF και να το φτιάξεις όπως θες με reshade. Βέβαια δεν ξέρω άμα στο ER τρως ban αν βάλεις reshade.

Δεν είναι το ίδιο όταν ανοίγεις το HDR είναι σαν να κάνεις oc την tv .. όσο καλό και να είναι το reshade δε φτάνει το αποτέλεσμα του hdr 

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν ξέρω για τα αλλα που ανέφερες αλλα το HFW ήταν ok, αλλα και πάλι ήθελε παρέμβαση σε υπάρχον calibrated hdr. Και δυστυχώς δεν ισχύει σε όλα της sony. Για παράδειγμα το GOWR, ήθελε 100% brightness για να μην crash τα blacks. Το καλύτερο μέχρι στιγμής ήταν το Hogwarts, που δεν χρειάστηκε να πειράξω τίποτα, όπως επίσης και στο Demon's Souls. Anyways, βγήκαμε offtopic. :)

 

Δοκιμασμένο gow hzd και tlou με καλιμπραρισμένο hdr μου άρεσε πολύ το αποτέλεσμα … 

γενικα άμα κάτσεις λίγο και φτιάξεις ένα προφίλ πάντως σε όλα τα παιχνίδια είναι καλύτερο από sdr, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Δεν είναι το ίδιο όταν ανοίγεις το HDR είναι σαν να κάνεις oc την tv .. όσο καλό και να είναι το reshade δε φτάνει το αποτέλεσμα του hdr 

Εννοείται απλά λέω επειδή σε πολλά games είναι σπασμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Εννοείται απλά λέω επειδή σε πολλά games είναι σπασμένο.

Ναι. Μάπα είναι το HDR10 στα Windows εν τέλει. Που αν το ήξερα, δηλαδή να είχα δει από κοντά, δε θα καιγόμουν να έπαιρνα οθόνη με αυτό. Τις πιο πολλές φορές το έχω κλειστό όταν παίζω, και γενικά κλειστό, γιατί όσο και να το καλιμπράρω, όταν δεν παίζω και κάθομαι απλώς στο PC έχει μια απαίσια ασπρίλα και τα σκρινσοτς φαίνονται ξεθωριασμένα και στα παιχνίδια δεν είναι κάτι το τρομερό.

Χίλιες φορές reshade παρά HDR10. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται και την οθόνη. 
Στο god of war πχ, το hdr 1000nits το έκανε το visual του παιχνιδιού απίστευτα ζωντανό, σε βαθμό που αν το έκλεινες ξενερώνες

αντιθέτως στο avatar, το hdr δεν είχε κανένα νόημα να το ανοίξεις. 

προφανως όταν είσαι desktop κλείνεις το hdr από τα win γιατί είναι όλα τα χρώματα ξεπλυμένα. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, wargasm είπε

Εξαρτάται και την οθόνη. 
Στο god of war πχ, το hdr 1000nits το έκανε το visual του παιχνιδιού απίστευτα ζωντανό, σε βαθμό που αν το έκλεινες ξενερώνες

αντιθέτως στο avatar, το hdr δεν είχε κανένα νόημα να το ανοίξεις. 

προφανως όταν είσαι desktop κλείνεις το hdr από τα win γιατί είναι όλα τα χρώματα ξεπλυμένα. 
 

Σίγουρα, όμως κατά κοινή ομολογία στα windows το hdr10 είναι για πέταμα, πολύ κακό ιμπλιμεντέησο που λένε και στο χωριό μου.
Για hdr10+ ή dolby vission κτλ δεν έχω εικόνα, αν είναι πιο ωραία.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@just_a_dude  θυμήθηκα και πήγα και βρήκα την sorcerer! Και έμαθα ένα ξόρκι, βρήκα κ ένα ραβδί και κάτι γίνεται.

Αλλά επειδή δεν ανέβαζα mind, vigor και intelligent τόσο καιρό, κάνω pure basic attacks με αυτά, αλλά ακόμα για boss, ούτε λόγος, είμαι level 26. 

Όπως θυμήθηκα να πάω στο smithy και να ανεβάσω το σπαθί στο +3.

"μου ξαναέρχονται 1-1, χρόνια δοξασμένα..." Που λέει και το άσμα.

1000000919.png.4aa733e44a9cc25b4a2adca06540b62e.png

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...