Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, 3DJIN είπε

πηγε κανεις να καει ή ολοι αφησατε τη βρωμικη δουλεια στη μ..?

ειδατε τι σχεση που εχει η μιλ με αυτο?

βρηκατε συνδεση frenzy flame οπως λεε η ενια με rune of death...(προσοχη στους κρυφους τοιχους μην πατε τοιχο τοιχο εκει κατω..)

Οχι :P

Βρηκα βεβαια αυτο που λες εκει κατω 

Spoiler

Ειχα κατεβει τερμα κατω στο 3 fingers στο bonfire πριν μπω στη πορτα ομως εφυγα. Οταν τελειωσα το τελικο boss κ αφου ειχα κανει τα αλλα endings εκανα restore τα saves μπηκα τοτε στο 3 fingers κ εκανα το frenzy ending . Αλλα η Μελινα ειχε ηδη θυσιαστει

Νομιζω σε επεισε ο shabriri (με τη μορφη του yura) στα χιονια οτι κ καλα ενδιαφερθηκε για τη Μελινα . Σε κοροιδευε βρε :P σιγα που νοιαστηκε ! Χαχαχα

Για πες για τη σχεση της Μιλενια δε το καταλαβα αυτο 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μιλισεντ οχι η μαλενια

οταν κανεις αυτο που ειπα ακυρωνεις τα υπολοιπα 5 τελη και γινεσαι ο ....

ομως με αυτο που σου δινει η μιλ μπορεις να πας καπου...και αφου....να ακυρωσεις το frenzy fire ,οποτε μετα εχεις ξανα επιλογες για το τι θα γινει στο τελος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

μιλισεντ οχι η μαλενια

οταν κανεις αυτο που ειπα ακυρωνεις τα υπολοιπα 5 τελη και γινεσαι ο ....

ομως με αυτο που σου δινει η μιλ μπορεις να πας καπου...και αφου....να ακυρωσεις το frenzy fire ,οποτε μετα εχεις ξανα επιλογες για το τι θα γινει στο τελος.

 

Α οκ ναι το ξερω . Φοβερο το quest της milicent γενικα αν κ εχει ενα full σπαστικο mini boss :P

Αν το κανεις αυτο που λες ομως ακυρωνεις εντελως το frenzy fire δε μπορεις να το επαναφερεις . Ο μονος τροπος για να δεις ολα τα endings σε ενα playthrough (για τα achivements κυριως διαφορετικα υπαρχει κ το youtube..) ειναι με back up saves μετα το τελικο boss κ save scum :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχοντας αφιερώσει αρκετό χρόνο στο παιχνίδι και τον κόσμο του, το πιο αποδεκτό και ταιριαστό ending θεωρώ πως είναι το

Spoiler

Lord of Frenzied Flame ending. "to hell" με τον κόσμο των Lands Between και όλες τις ανωμαλίες του. Θέλω να τους δω όλους να καίγονται. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Charismo είπε

Εγώ πάντως έχοντας αφιερώσει αρκετό χρόνο στο παιχνίδι και τον κόσμο του, το πιο αποδεκτό και ταιριαστό ending θεωρώ πως είναι το

  Απόκρυψη περιεχομένων

Lord of Frenzied Flame ending. "to hell" με τον κόσμο των Lands Between και όλες τις ανωμαλίες του. Θέλω να τους δω όλους να καίγονται. :P

 

Παντως ειναι με διαφορα ειναι το πιο ατμοσφαιρικο και εντονο . Τα υπολοιπα τα βρηκα καπως χλιαρια (σαν αισθηση οχι σαν ουσια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Παντως ειναι με διαφορα ειναι το πιο ατμοσφαιρικο και εντονο . Τα υπολοιπα τα βρηκα καπως χλιαρια (σαν αισθηση οχι σαν ουσια)

Της Witch είναι το καλύτερο χαλαρά, breaking the wheel GOT φάση. :P Δεν είναι τυχαίο τα ποσα πρέπει να κανεις για να δεις αυτό το ending.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το game έχει 3 endings. Τα υπόλοιπα είναι mass effect 3 endings με αποχρώσεις και ταμπέλες.😁 They shouldnt even bother imo. Και εγώ είμαι από τους ανώμαλους που προτιμώ το frenzied flame αντί για το age of stars γιατι αφήνει και ωραίο grudge με την Melina.😁 Το οποίο μπορεί να χρησιμοποπιηθεί για ER2 ή DLC. Το age of stars ending είναι 2 absolute και concluding για τα γούστα μου, αν και αυτό έκανα στο τέλος γιατί της το είχα υποσχεθεί. Ακολουθεί όμως spoiler.

Spoiler

Είμαστε σίγουροι ότι η Ranni έκλεψε κομμάτι του destined death με δική της πρωτοβουλία? Δε σκότωσε μόνο τον Godwyn αλλά και τον εαυτό της για να σπάσει ο κύκλος. Μήπως όλα ήταν από την αρχή σχεδιασμένα από την Marika? Μήπως ο "Radagon" ήταν και αυτός manifestation/εντολοδόχος της greater will για να διασφαλίσει κάτι που ίσως ήταν με διαφορετική ατζέντα από ότι είχε η Marika? H Marika αρχικά είχε οικογένεια με τον Godfrey και ήθελε να διασφαλίσει την μακροημέρευση τους κρύβοντας το rune of death. Όμως στην πορεία ο Godfrey έχασε την grace του "κάπως" και ακολούθησε το march of the tarnished. Ήταν plan της Μαρικα που λένε πολλοί? Δε το πιστεύω. Πιστεύω ότι ήταν το θέλημα της greater will ή απλά φυσική εξέλιξη των πραγμάτων. Ήθελε να βάλει τον Radagon εκεί στη θέση του. Για κάποιο λόγο δεν είχε εμπιστοσύνη στην Marika. Και όπως αποδείχτηκε από την night of the black knives και το shuttereing του ring, είχε δίκιο. Υπόψιν η Marika κατέστρεψε το ring, ενώ ο Radagon προσπαθεί απελπισμένα να το επισκευάσει. Και οι 2 είναι bound από την greater will αλλά έχουν αντικρουόμενα motives. Και τέλος κάτι που ίσως δούμε σε DLC. Γιατί δεν υπάρχει formless mother ending, ενώ υπάρχει frenzied flame ending? Ο Mohg έκλεψε τον Miquella για λογαριασμό της formless mother για να έχουν τον δικό τους Empyrian. Δεν συνεχίζεται όμως αυτό μετά στο game. Σκοτώνουμε τον Mohg (και την Malenia οι περισσότεροι😁) και αφήνουμε τον Miquella στην ησυχία του.

 

Και κάτι άλλο (δεύτερο spoiler).

Spoiler

Στο τέλος της Fia's questline αποκαλύπτει ότι θα γεννήσει ένα παιδί πριν πέσει σε eternal slumber. Αυτό όπως και το "αυγό" της Rennala ίσως χρησιμοποιηθούν και αυτά σε DLC's.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ντόρο κάνετε για ενδεχόμενο DLC και δεν συμμερίζομαι την αισιοδοξία σας. Σε ποιο παιχνίδι μέχρι σήμερα η From έχει βγάλει DLC;

Ίδιες προσδοκίες διαβάζω ότι υπήρχαν και για το Sekiro και τελικά μείνατε (τότε εσείς και από χθες και εγώ) με το λιπου στο χέρι...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zus είπε

Πολύ ντόρο κάνετε για ενδεχόμενο DLC και δεν συμμερίζομαι την αισιοδοξία σας. Σε ποιο παιχνίδι μέχρι σήμερα η From έχει βγάλει DLC;

Ίδιες προσδοκίες διαβάζω ότι υπήρχαν και για το Sekiro και τελικά μείνατε (τότε εσείς και από χθες και εγώ) με το λιπου στο χέρι...

Ολα τα Dark souls είχαν DLC και σε ολες τις περιπτώσεις πολύ ανώτερα του main game βασικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το bloodborne ειχε dlc, μονο το sekiro δεν ειχε. Και με τις πωλησεις που ειχε το elden ring ειναι αδιανοητο να μη βγαλουν dlc.Αν κ θα μπορουσε να βγαλει μονο καμια pvp αρενα κ να μεινουμε με την ορεξη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Ολα τα Dark souls είχαν DLC και σε ολες τις περιπτώσεις πολύ ανώτερα του main game βασικά.

Γράψε λάθος τότε, ίσως εγώ δεν το θυμάμαι αυτό. Στο DS είχα πάρει την Prepare to die edition, συνεπώς τα είχε ενσωματωμένα θαρρώ. Στο DS2 την Sin of the first Scholar (το μόνο παιχνίδι της From που δεν τερμάτισα ποτέ) και το DS3 το είχα τερματίσει από vanilla και δεν ξανασχολήθηκα. Τώρα όμως που μου είπες για τα DLC, αγοράζω το season pass και το ξαναπιάνω asap με fresh start. 

Επεξ/σία από Zus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονος λογος που υπαρχει περιπτωση να μην βγει DLC ειναι επειδη εχει ηδη απειρο content το παιχνιδι.Φυσικα κανεις δεν χορταινει Souls content,οποτε ας βγαλουν οσα θελουν αν με ρωτησετε.

Πιστευω σιγουρα θα βγαλουν patch ειτε free ειτε επι πληρωμη για PvP focused content. Κατι σε μορφη arenas ξερω γω. Ηδη υπαρχουν καποια arenas στο παιχνιδι που ισως χινταρουν προς τα εκει.

Παντως με την επιτυχια που εκανε το παιχνιδι,ειναι ευκολα λεφτα οποιο expansion και αν βγαλουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως το πιο ωραίο τελος είναι το franzier flame...

Spoiler

όχι μόνο σώζεις την Melina αλλά αυτή υπόσχεται να σε κυνηγήσει για πάντα, τρελό πάθος λέμε το μωρό! 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...