Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Παιδιά, επειδή το spoiler πάει σύννεφο και δεν θέλω να χαλάσω το παιχνίδι μου ψάχνοντας, μπορεί κάποιος να γράψει συνοπτικά τι κάνουμε για να έχουμε την καλύτερη δυνατή απόδοση στο παιχνίδι γιατί το stutter πάει να με τρελάνει. 

Laptop με RTX 2060, 16GB ddr4 3000Mhz, i7 9800 με 6 cores και 12 threads. 

Ξεκινα με το να κανεις disable το ht. Σε αυτό το thread προτείνουν πολλές πιθανές λύσεις. Το stutter θα ελαττωθεί όσο παίζεις, αλλα δεν πρόκειται να εξαφανιστεί ότι και να κανεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 17/4/2022 στις 12:31 ΜΜ, ikaruga24 είπε

Παιδιά, επειδή το spoiler πάει σύννεφο και δεν θέλω να χαλάσω το παιχνίδι μου ψάχνοντας, μπορεί κάποιος να γράψει συνοπτικά τι κάνουμε για να έχουμε την καλύτερη δυνατή απόδοση στο παιχνίδι γιατί το stutter πάει να με τρελάνει. 

Laptop με RTX 2060, 16GB ddr4 3000Mhz, i7 9800 με 6 cores και 12 threads. 

δε θα καταφερες και πολλα,ειναι εντελως unoptimized το παιχνιδι με αποτελεσμα να φαινεται αδυναμο το συστημα παρολο που η χρηση gpu,cpu δεν ειναι μεγαλη λογω cap στα 60.Θα ησουν σε καλυτερη μοιρα με μνημες στα 3600 και εοεξεργαστη νεοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Patch Notes Version 1.04

ρε παιδιά το παιχνίδι φαίνεται μαγικό! Παλιά μηχανή, αλλά είναι μαγεία το πως φαίνεται!! 
Έχουν πει αν θα βάλουν dlss/rtx? Αν και δε πιστεύω ότι σηκώνει η μηχανή αυτή τέτοια παλιοπράματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα και εγώ. Δεν έχω δει βίντεο. Δεν έχω διαβάσει τίποτα περισσότερο από το ότι είναι υπέροχο. 

Ώρα να λιώσω λιγάκι και όπου με βγάλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Patch Notes Version 1.04

ρε παιδιά το παιχνίδι φαίνεται μαγικό! Παλιά μηχανή, αλλά είναι μαγεία το πως φαίνεται!! 
Έχουν πει αν θα βάλουν dlss/rtx? Αν και δε πιστεύω ότι σηκώνει η μηχανή αυτή τέτοια παλιοπράματα!

Ναι εχει ανακοινωθει επισημα patch για rtx. Για dlss αν δεν κανω λαθος δεν εχει επιβεβαιωθει αλλα υποθετω οτι θα υπαρχει γιατι μονο rtx χωρις dlss δε θα το σηκωνει κανενας σχεδον :P

 

Για το ποτε θα ερθει το patch δεν εχουν πει καθολου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Ναι εχει ανακοινωθει επισημα patch για rtx. Για dlss αν δεν κανω λαθος δεν εχει επιβεβαιωθει αλλα υποθετω οτι θα υπαρχει γιατι μονο rtx χωρις dlss δε θα το σηκωνει κανενας σχεδον :P

 

Για το ποτε θα ερθει το patch δεν εχουν πει καθολου 

Άντε? Ωραία νέα αν γίνει, καλοδεχούμενα θα ναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωλις το τελείωσα 123 ώρες 179 lvl.Ουδέν σχόλιο το παιχνίδι μπήκε στο πάνθεον. 
Προσωπικά στα τόπ 3 games που εχω παίξει. 

ιδου το ερώτημα και τωρα τι παίζουμε; Δεν μου κάνει κλικ τπτ πάω σερί για ng+ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dsi44 είπε

ωραια... να βλεπω το σπαθι της malenia στη μουρη μου με rtx on!😀

Θα βλέπουμε το είδωλο μας στο σπαθί της

https://vm.tiktok.com/ZMLgJY8Wv/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 2 playthrough κ 140 ωρες επηρεαστηκα απο τα speedrun που βλεπω στο twitch κ λεω θα δοκιμασω κ εγω level 1 playthrough κ θα παρω οπως κ εκεινοι το serpent spear πολυ νωρις για να το αναβαθμισω . Εφτασα οντως νωρις σ στο volcano manor (μεσω απο quest της rya προτιμησα να παω) αλλα για να κανω το skip του του ενδιαμεσου boss που κανουν για να παρουν το serpent spear ουτε λογος . Ειδα ενα σωρο video στο youtube ουτε το πρωτο αλμα απο τα πολλα δε καταφερνα δε πλησιασα καν :lol: :lol: :lol:

Τελος παντως βρηκα μια πανοπλια το radagons soreseal  talisman , πηρα ενα greatsword κ αρχισα να το αναβαθμιζω  εφυγε ο 1ος demigod level 1 σχετικα ευκολα αλλα στο 2ο legacy dungeon δε παλευοταν καθολου χωρις summons μιας κ ειμαι πολυ μετριος παικτης  . Χρησιμοποιησα τα λυκακια, κανουν δουλεια . Level 1 δεν εχω fp κ για πολλα πολλα .. Τελος παντων 11 ωρες μετα μπηκα στη πρωτευουσα . Το ενα 2ωρακι περιπου ηταν στη rennala πολυ ζορι. Τωρα για να καταφερω να βγαλω τη πρωτευουσα level 1 χλωμο το βλεπω αλλα θα το παλεψω οσο μπορω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...