Προς το περιεχόμενο

Elden Ring [PC]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Zus είπε

Γράψε λάθος τότε, ίσως εγώ δεν το θυμάμαι αυτό. Στο DS είχα πάρει την Prepare to die edition, συνεπώς τα είχε ενσωματωμένα θαρρώ. Στο DS2 την Sin of the first Scholar (το μόνο παιχνίδι της From που δεν τερμάτισα ποτέ) και το DS3 το είχα τερματίσει από vanilla και δεν ξανασχολήθηκα. Τώρα όμως που μου είπες για τα DLC, αγοράζω το season pass και το ξαναπιάνω asap με fresh start. 

Το ring city (το dlc του ds3 ) ειναι φοβερο . Αν το ξαναρχισεις ψαξε ενα mod ciders κατι νομιζω . Δεν το εχω παιξει αλλα εχω διαβασει τα καλυτερα 

--------

Οντως τα prepare to die , sin of the first scholar εχουν τα dlc ενσωματομενα .

Παντως εμενα μου αρεσε κ το ds2 αλλα αν κ το ειχα πλατιναρει στην εποχη του δεν θυμαμαι απολυτως ΤΙΠΟΤΑ . Τυχαιο ?? :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Το ring city (το dlc του ds3 ) ειναι φοβερο . Αν το ξαναρχισεις ψαξε ενα mod ciders κατι νομιζω . Δεν το εχω παιξει αλλα εχω διαβασει τα καλυτερα 

--------

Οντως τα prepare to die , sin of the first scholar εχουν τα dlc ενσωματομενα .

Παντως εμενα μου αρεσε κ το ds2 αλλα αν κ το ειχα πλατιναρει στην εποχη του δεν θυμαμαι απολυτως ΤΙΠΟΤΑ . Τυχαιο ?? :P

 

Και η πλάκα είναι ότι είχα αγοράσει τότε εξαρχής την έκδοση με το season pass και ούτε πήρα χαμπάρι ότι βγήκαν DLC για να επιστρέψω να τα παίξω.

Μπήκα μόλις steam να αγοράσω το season pass και ήταν στο Library...

PS Δεν μπλέκω με mods που ισοδυναμούν με softbans από τη From. Mods μόνο όταν έπαιζα WoW που ήταν άκρως απαραίτητα και τα ενέκρινε και η Blizzard.

Επεξ/σία από Zus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Εκατσα και ειδα videos στο YouTube για να φτιαξω το build."

Ε ναι, γιατι αν δεν κατσεις να δεις τα optimal, το παιχνιδι κατανταει grinding (κλασικo παραδειγμα το strength που δεν κανει τπτ και οσοι δεν εχουμε δει videos και επενδυσαμε εκει πηραμε τα @@ μας). Κατα τα αλλα, θεωρειται "cheat" αν βαλεις mod για να αποφυγεις το early grinding αλλα δεν θεωρειται cheat να βλεπεις τα καλυτερα builds και τα exploits :P

PS: Κι επειδη εχει γινει της μοδας το "git good", αν οσοι βλεπουν videos με builds επαιζαν την δεκαετια του 80 που δεν υπηρχε το YouTube τι θα εκαναν? Δεν θα γινοντουσαν τελικα "good" η το ιδιο παιχνιδι θα το εθαβαν? :P . Το ΙΔΙΟ ισχυει και για το lore. Οι περισσοτεροι βλεπουν lore videos για να καταλαβουν τι γινεται (η για να ολοκληρωσουν τα objectives). Αν ημασταν παλι σε δεκαετια 80 τι? Παναγιες που δεν βρισκουν τι να κανουν? :P . Η πλακα ειναι οτι οι ιδιοι ειχαν κραξει το F.E.A.R. το οποιο σου εδινε το lore με in-game ηχογραφημενα μηνυματα (που ουτε καν επρεπε να πας στο YouTube. Απλα οσο επαιζες χρειαζοταν να δινεις και λιγο βαση). Food for thought αυτο απλα.

PS2: Οχι οτι δεν υπαρχουν παιχταραδες στο Elden Ring, μην παμε στο αλλο ακρο :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, john2gr είπε

"Εκατσα και ειδα videos στο YouTube για να φτιαξω το build."

Ε ναι, γιατι αν δεν κατσεις να δεις τα optimal, το παιχνιδι κατανταει grinding (κλασικo παραδειγμα το strength που δεν κανει τπτ και οσοι δεν εχουμε δει videos και επενδυσαμε εκει πηραμε τα @@ μας). Κατα τα αλλα, θεωρειται "cheat" αν βαλεις mod για να αποφυγεις το early grinding αλλα δεν θεωρειται cheat να βλεπεις τα καλυτερα builds και τα exploits :P

PS: Κι επειδη εχει γινει της μοδας το "git good", αν οσοι βλεπουν videos με builds επαιζαν την δεκαετια του 80 που δεν υπηρχε το YouTube τι θα εκαναν? Δεν θα γινοντουσαν τελικα "good" η το ιδιο παιχνιδι θα το εθαβαν? :P . Το ΙΔΙΟ ισχυει και για το lore. Οι περισσοτεροι βλεπουν lore videos για να καταλαβουν τι γινεται (η για να ολοκληρωσουν τα objectives). Αν ημασταν παλι σε δεκαετια 80 τι? Παναγιες που δεν βρισκουν τι να κανουν? :P . Η πλακα ειναι οτι οι ιδιοι ειχαν κραξει το F.E.A.R. το οποιο σου εδινε το lore με in-game ηχογραφημενα μηνυματα (που ουτε καν επρεπε να πας στο YouTube. Απλα οσο επαιζες χρειαζοταν να δινεις και λιγο βαση). Food for thought αυτο απλα.

PS2: Οχι οτι δεν υπαρχουν παιχταραδες στο Elden Ring, μην παμε στο αλλο ακρο :P 

Η αληθεια ειναι οτι ανεκαθεν στα souls αν δεν ειχες σπασμενο built επεφτε ξυλο . Αυτη τη φορα  επαιξα κ εγω strength κ οπου κολλαγα πολυ ασχημα ... online coop. Παλια επαιζα οτι πιο σπασμενο παντα 

 

Στο ng+ με το καρασπασμενο blasphemous weapon art καταλαβα επισης γιατι θεωρειτε το mimic cheat...

Στο 1ο playthrough βοηθουσε αλλα ως ενα σημειο . Μη πω για τη malenia που την κατεβαζα χαμηλα κ μετα φαρμαρε το mimic κ ξαναφτανε στο 80-90 % health..

Στο ng+ οσες φορες το πηρα περασα με τη 1η εκτος απο το τελικο που περασα με τη 2η. Ακομα κ στο oonline coop χαναμε συχνα :P

Θα μου πειτε βεβαια πιο μεγαλο level πιο δυνατο το mimic αλλα με τοσο δυνατο weapon art + talisman shard of alexander δε θελουν κ πολλα χιτ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλια ειχαμε τα περιοδικα βρε ,καμια 20ρια σελιδες με οδηγο στρατηγικης.Πολυ πιο βολικο απο το να εχω το λαπτοπ διλπα μου για να βλεπω😀

το πρωτο playthrough το εκανα στην τυχη και εφαγα απειρο ξυλο,ομως κατα τυχη εγινε και σουπερ δυνατος ,τα επομενα 6 ηξερα τι εκανα.Τωρα παιζω ενα και προσπαθω να μην ανεβω πανω απο level 120,κυκλοφορω με 15μυρια souls(ευτυχως υπαρχουν αυτες οι παπαριες για να μη χανεις τα souls οταν γινεσαι ενα με το εδαφος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα σχετικά είναι. Παλιότερα όταν κολλούσες κάπου ρωτούσες φίλο η έπαιρνες περιοδικό. Το Broken Sword είχα κολλήσει μέρες μέχρι που κάποιος φίλος μου είπε την λύση, το ίδιο και σε Resident Evil, Metroid, etc. Δεν πειράζει, ας υπάρχουν και games που δεν τα σερβίρουν όλα στο πιάτο. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε οτι η Nintendo ειχε ενα τηλεφωνικο κεντρο στις Η.Π.Α. που επερνες τηλεφωνο κ ελεγες "κολλησα στο ταδε σημειο τι κανω ? " Νομιζω αρχες 90 σε δοκιμαντερ του Νετφλιξ πρεπει να το ειχα δει :P

Ξεκαθαρα πιστευω οτι το elden ring ειναι ξεκαθαρο 10αρι οπως κ το 1ο Dark Souls στο οποιο θυμιζω οτι  επρεπε με τη μια να φας τον npc με τη χρυση πανοπλια για να μη φαει βασικο npc. (Αν κ υπηρχε ενα side quest που την επανεφερες στη ζωη νομιζω αλλα δεν προτεινοταν για 1ο playthrough δυσκολευε πολυ το παιχνιδι) 

Το αναφερω γιατι στο elden αν πας τυφλα ε απλα θα πεσει ξυλο , στο ds1 ηταν εξωφρενικο να πας στα τυφλα εμπλεκες πολυ .Παρολα αυτα με ψιλοχαλαει οτι χωρις καθολου guide δε μπορεις να παιξεις ..εννοω χωρις να γινει αγγαρια το παιχνιδι ουτε στο elden . Πχ αντε βρες πως μπαινεις στην academy των μαγων . Ναι ξερω υπαρχει στοιχειο την ειδα κ εγω τη σημειωση αλλα παιχνιδι παιζουμε ...μετα τη κουραση της δουλειας πχ επιτρεπεται να μας ξεφυγει κατι

 

(απλα προσωπικα επελεξα να μη κοιταξω guide στο built γιατι μου αρεσουν υπερβολικα τα βαρια οπλα στο χερισμο κ την αισθηση . Και στο ng+ δεξι χερι blasphemous, αριστερο zeihander)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Ξερετε οτι η Nintendo ειχε ενα τηλεφωνικο κεντρο στις Η.Π.Α. που επερνες τηλεφωνο κ ελεγες "κολλησα στο ταδε σημειο τι κανω ? " Νομιζω αρχες 90 σε δοκιμαντερ του Νετφλιξ πρεπει να το ειχα δει :P

Κι εδώ είχαμε μια εποχή, αλλά crap βοήθεια έδιναν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game μετά την πρώτη φορά που θα το παίξεις θα σας φανεί πάρα πολύ πιο εύκολο την επόμενη. Και το λέω αυτό γιατί από dex/bleed/moonveil "OP" build, τώρα παίζω SL1 +0 ringed finger και πάω για 3ο demigod.😁 Βέβαια παίζει πολύς πόνος έτσι, αλλά τουλάχιστον μαθαίνεις τα bosses. Δε λέω ότι θα καταφέρω να βγάλω end game bosses έτσι, αλλά θέλω να δω μέχρι που μπορώ να φτάσω.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επειδή το spoiler πάει σύννεφο και δεν θέλω να χαλάσω το παιχνίδι μου ψάχνοντας, μπορεί κάποιος να γράψει συνοπτικά τι κάνουμε για να έχουμε την καλύτερη δυνατή απόδοση στο παιχνίδι γιατί το stutter πάει να με τρελάνει. 

Laptop με RTX 2060, 16GB ddr4 3000Mhz, i7 9800 με 6 cores και 12 threads. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...