Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Το σφουγγάρισμα το μόνο που κάνει πέραν της καθαριότητας είναι η αύξηση της σχετικής υγρασίας στον χώρο για όσο το νερό εξατμίζεται και παραπανω. 

Κι εγώ δεν ξέρω πόσο μπορεί να βοηθήσει το σγουγγάρισμα, πέραν ίσως απ' το να πατάς σε δροσερό δάπεδο (για όση ώρα παραμένει δροσερό).

2 ώρες πριν, Swimmer21 είπε

Επίσης κλειστά παντζούρια πρωί μέχρι απόγευμα και τα ανοίγετε το βράδυ μόνο.

Σίγουρα μέχρι τις πρώτες απογευματινές ώρες βοηθάει αυτό, αλλά αν τα ανοίξεις το βράδυ έχεις να αντιμετωπίσεις τα γαμωκούνουπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, phanispal είπε

Σίγουρα μέχρι τις πρώτες απογευματινές ώρες βοηθάει αυτό, αλλά αν τα ανοίξεις το βράδυ έχεις να αντιμετωπίσεις τα γαμωκούνουπα.

και οχι μόνο

croach1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίτες και ηλεκτρικές εντομοπαγίδες έξω από τις μπαλκονόπορτες.

Εγώ πάντως, για να πως την αμαρτία μου, χθες το βράδυ είπα να μαζέψω το πάπλωμα και να κοιμηθούμε με κουβέρτες. Το πρωί όμως με έπιασα να ψιλοκρυώνω και να είμαι τυλιγμένος μέχρι το κεφάλι.

Spoiler

Βόρια Ελλάδα, σε χωριό.

 

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, micos000 είπε

Σίτες και ηλεκτρικές εντομοπαγίδες έξω από τις μπαλκονόπορτες.

Εγώ πάντως, για να πως την αμαρτία μου, χθες το βράδυ είπα να μαζέψω το πάπλωμα και να κοιμηθούμε με κουβέρτες. Το πρωί όμως με έπιασα να ψιλοκρυώνω και να είμαι τυλιγμένος μέχρι το κεφάλι.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Βόρια Ελλάδα, σε χωριό.

 

Και εγω καπως ετσι ειμαι στην Φλωρινα. Απο Δευτερα δινει χαμηλες θερμοκρασιες (μαξ 26-27), οποτε για αυτο δεν μαζευω ακομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Και εγω καπως ετσι ειμαι στην Φλωρινα. Απο Δευτερα δινει χαμηλες θερμοκρασιες (μαξ 26-27), οποτε για αυτο δεν μαζευω ακομα 

Σας ζηλεύω. Μπορεί να παιδεύεστε το χειμώνα, αλλά τουλάχιστον κάνετε ανθρώπινο καλοκαίρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ison_ είπε

Σας ζηλεύω. Μπορεί να παιδεύεστε το χειμώνα, αλλά τουλάχιστον κάνετε ανθρώπινο καλοκαίρι.

Μπα. Μπορω να πω οτι δυσκολευομαστε περισσοτερο (προσωπικη αποψη), γιατι οταν εχει ελαχιστη 15 και μεγιστη 32, αντε να το συνηθισεις το μεγιστο. Οσο σπουδαζα Συρο, ακομα και μερες που δεν φυσουσε, δεν ζεσταινομουν το ιδιο στις ιδιες θερμοκρασιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας προετοιμαστούμε και φέτος για μερικούς καλούς καύσωνες και γενικά ένα πιο ζεστό καλοκαίρι από το περυσινό όπως αναφέρει στην σημερινή ανάρτηση ο κ. Ζιακόπουλος.

http://ziakopoulos.blogspot.com/2022/06/blog-post_3.html#more

Quote

Τα κλιματολογικά δεδομένα της περιοχής μας λένε ότι το ελληνικό καλοκαίρι είναι ζεστό, μακρύ και ξηρό. Όμως, η υπερθέρμανση του πλανήτη αποσταθεροποίησε το κλίμα που ξέρουμε και η νέα κανονικότητα μάς επιφυλάσσει περισσότερες ακραίες καταστάσεις.   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Thresh said:

Δεν νομιζω ότι συγκρίνει κάπου με το περσινό.

δε το γράφει ξεκάθαρα αλλά λέει οτι φέτος θα είναι συν αυτό και συν εκείνο. τώρα αν εννοεί συν από το γενικό μέσο όρο.....είτε μέσος όρος δεκαετίας είτε 1 έτους το θέμα είναι οτι θα είναι συν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυτυχως πεφτει η θερμοκρασια απο σημερα βραδυ γτ μας μπηκε πολυ αποτομα το καλοκαιρι.

Ελπιζω να μην κανει ζημιες σε καλλιεργειες το χαλαζι που εχουν πει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδεισένιος καιρός στην Αθήνα, δυνατός αέρας, δροσιά, πτώση θερμοκρασιας και όσο πιο πολύ κρατήσει γιατί δεν τα πηγαίναμε και καλά με τέτοιες θερμοκρασίες από τώρα. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κι ουκ ολίγη υγρασία. 

Στα σπίτια που δεν έχουν κλιματιστικά και έχουν πιάσει καμια 30αρια βαθμούς θα κολλάνε σαν μυγόχαρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...