Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Μόλις έβαλα aircondition , έχω σκασει 

Βάλε αφύγρανση 'dry mode', 1-2 βαθμούς κάτω απ'τη θερμοκρασία δωματίου. Λιγότερο ρεύμα καίει απ'τη ψύξη.

Πάντα αυτό κάνω τέτοια εποχή, πριν πιάσουν τα 30άρια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, εμείς ακόμα δεν το ανάψαμε, θέλει και ένα καθάρισμα η εσωτερική μονάδα. 

Από εβδομάδα καλοκαίρι για τα καλά λοιπόν, κάθε ημέρα από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή θα αυξάνεται 1-2 βαθμούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού τα βλέπετε αυτά, και για ποιες περιοχές μιλάτε;

Γιατί εγώ για Άγιο Δημήτριο μόνο για Πέμπτη/Παρασκευή βλέπω ότι ίσως περάσει τους 30°C.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Πού τα βλέπετε αυτά, και για ποιες περιοχές μιλάτε;

Γιατί εγώ για Άγιο Δημήτριο μόνο για Πέμπτη/Παρασκευή βλέπω ότι ίσως περάσει τους 30°C.

ΕΜΥ στην Αττική αν δεις κάθε μερα για σταδιαια άνοδο της θερμοκρασίας λεει ως και την Παρασκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Βάλε αφύγρανση 'dry mode', 1-2 βαθμούς κάτω απ'τη θερμοκρασία δωματίου.

Ρυθμιζεται η θερμοκρασια στο dry mode??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rus είπε

Ρυθμιζεται η θερμοκρασια στο dry mode??

Στους κοινούς αφυγραντήρες ρυθμίζεις ποσοστό υγρασίας (εμμέσως πέφτει και η θερμοκρασία). Στο κλιμαστικό στο dry mode ρυθμίζεις θερμοκρασία (χαμηλότερη του δωματίου) και ρουφάει την υγρασία μέχρι να πιάσει τη θερμοκρασία που έχεις ορίσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, phanispal είπε

Πού τα βλέπετε αυτά, και για ποιες περιοχές μιλάτε;

Γιατί εγώ για Άγιο Δημήτριο μόνο για Πέμπτη/Παρασκευή βλέπω ότι ίσως περάσει τους 30°C.

Το είπε ένας μετεωρολόγος κατά την διάρκεια ενός ρεπορτάζ στο δελτίο του Alpha. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Ισπανία Μάιο γράφει 43!

Δεν έχει φτάσει ποτέ 43 ακριβώς Μάιο στην Ισπανία. Στα 200 χρόνια μετρήσεων μια φορά το 2015 έδειξε πολύ τοπικά σε ένα σημείο λόγω καταβατών τους 42.9. Στην Ελλάδα το ρεκόρ Μαίου είναι 41.8 

ΠΗΓΗ 

ΕΘΝΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ModernAthenian είπε

Δεν έχει φτάσει ποτέ 43 ακριβώς Μάιο στην Ισπανία. Στα 200 χρόνια μετρήσεων μια φορά το 2015 έδειξε πολύ τοπικά σε ένα σημείο λόγω καταβατών τους 42.9. Στην Ελλάδα το ρεκόρ Μαίου είναι 41.8 

ΠΗΓΗ 

ΕΘΝΟΣ

Έδειχνε χθες ρεπορτάζ από Ισπανία με ρολόγια στις πλατείες που έγραφαν 43. Δεν έκατσα να κάνω ιστορική αναδρομή. Δεν είναι Γιάννης είναι Γιαννάκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, phanispal είπε

Πολύ αξιόπιστα τα ρολόγια και οι πινακίδες των φαρμακειών στις πλατείες.

Από όσο θυμάμαι κουβέντα καφενείου γίνεται εδώ μέσα. Δεν είμαστε φόρουμ μετεωρολογίας είρωνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ekrepali είπε

Στους κοινούς αφυγραντήρες ρυθμίζεις ποσοστό υγρασίας (εμμέσως πέφτει και η θερμοκρασία).

ποσο πρεπει να το βαλω δηλαδη για να εχω το effect που λες; εγω το χειμωνα το εχω παντα στο 55%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Έδειχνε χθες ρεπορτάζ από Ισπανία με ρολόγια στις πλατείες που έγραφαν 43. Δεν έκατσα να κάνω ιστορική αναδρομή. Δεν είναι Γιάννης είναι Γιαννάκης.

Μισό να σου βάλω φώτο με 50 βαθμούς από φαρμακείο τον Ιανουάριο στο κέντρο της Αθήνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιασε τους 40°C τον Μάιο. Eυχαριστημένος? Δεν βλέπω πόσο ανακουφιστικοί είναι οι 40 από τους 43. Να ρωτήσουμε τους ισπανούς. Πάμε παρακάτω γιατί η τριχιά δεν έχει άλλες τρίχες.

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...