Προς το περιεχόμενο

NOVA VDSL 100


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, eidikos33 είπε

Δες και την καλωδιωση στο σπιτι σου παντως γιατι αν ερθει τεχνικος θα σε χρεωσει 20αρικο και δεν θα φτιαξει κατι

ηρθε ο τεχνικος και το δηλωσε κατευθειαν βλαβη στον οτε χωρις χρεωση, απο το livechat μου είπαν οτι ήρθε (;;;;;) ο τεχνικός του οτε και διαπίστωσε οτι δεν μπορει να βελτιωθει η κατασταση.

τι μου προτεινετε ; μπορω να μειωσω καπως το παγιο τουλαχιστον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειδους συνδεση ειναι η 100ατα της nova FTTB/H/C/N ? εκανα αιτηση γτ ειμαι διπλα στον κομβο του οτε οποτε ειμαι καλα αλλα θα ηξελα να ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2020 στις 10:27 ΜΜ, johnnyf95 είπε

ηρθε ο τεχνικος και το δηλωσε κατευθειαν βλαβη στον οτε χωρις χρεωση, απο το livechat μου είπαν οτι ήρθε (;;;;;) ο τεχνικός του οτε και διαπίστωσε οτι δεν μπορει να βελτιωθει η κατασταση.

τι μου προτεινετε ; μπορω να μειωσω καπως το παγιο τουλαχιστον;

Αν βγήκε τεχνική αδυναμία, θα σε καλέσουν σύντομα απ το τμήμα προσφορών για κάποια προσφορά.
Έτσι γίνεται μ αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναβάθμισα τη γραμμή μου από 50 σε 100 από χθες. Στο router ( ZXHN H168N ) βλέπω τα παρακάτω:


image.png.3291c41f18d5686a0fa5c5615e486593.png

Είναι καλά αυτά τα στοιχεία ή χαμηλά; Πρέπει να κάνω κάτι;

Επεξ/σία από CableCity
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/7/2020 στις 5:33 ΜΜ, CableCity είπε

Αναβάθμισα τη γραμμή μου από 50 σε 100 από χθες. Στο router ( ZXHN H168N ) βλέπω τα παρακάτω:


image.png.3291c41f18d5686a0fa5c5615e486593.png

Είναι καλά αυτά τα στοιχεία ή χαμηλά; Πρέπει να κάνω κάτι;

Μια χαρά είναι η γραμμή σου, απλά το μέγιστο της ταχύτητας, θα το βλέπεις μόνο μέσω ethernet, εκτός αν πάρεις κανα extender με 5ρα μπάντα, η πας σε κανα κατάστημα της Nova και πάρεις το 

ZTE 288A με 20 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/07/2020 at 10:38, d_gkal said:

Έκανα αίτηση για 100mbps. 

Το https://www.nova.gr/appstatus δε λειτουργεί. 

Πώς μπορώ να παρακολουθώ την πορεία της αίτησης; 

μια βοηθεια;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα , σκέφτομαι και εγώ να αναβαθμίσω από 50 σε 100 με την νόβα . Μου είπαν  +5€ στη συνδρομή που έχω . Αυτήν την στιγμή είμαι στα 50 αξίζει; Έχω το μόντεμ της νόβα για την σύνδεση και ένα tplink router για το wifi. Και άλλη μία ερώτηση. Αν πάρω μια πρίζα τηλεφώνου που βγάζει και rj11 και rj45 και συνδέσω απευθείας το ρούτερ εκεί θα κάνω δουλειά; Η χρειάζεται απαραίτητα το μόντεμ; Παραθέτω και μια φωτό με τα στατιστικά της γραμμής από το zte

Screenshot_2020-07-26-07-34-56-376_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από pkout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pkout είπε

Καλημέρα , σκέφτομαι και εγώ να αναβαθμίσω από 50 σε 100 με την νόβα . Μου είπαν  +5€ στη συνδρομή που έχω . Αυτήν την στιγμή είμαι στα 50 αξίζει; Έχω το μόντεμ της νόβα για την σύνδεση και ένα tplink router για το wifi. Και άλλη μία ερώτηση. Αν πάρω μια πρίζα τηλεφώνου που βγάζει και rj11 και rj45 και συνδέσω απευθείας το ρούτερ εκεί θα κάνω δουλειά; Η χρειάζεται απαραίτητα το μόντεμ; Παραθέτω και μια φωτό με τα στατιστικά της γραμμής από το zte

Screenshot_2020-07-26-07-34-56-376_com.android.chrome.jpg

Καλημέρα φίλε, με attainable 61 που έχει η γραμμή σου δε σε συμφέρει να αναβαθμίσεις σε 100ρα. Για το TP-LINk που ρωτάς πρέπει να πεις ποιο μοντέλο έχεις γιατί μπορεί να μην είναι DSL modem αλλά μόνο router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρουτερ ειναι αλλα σαν τροπο συνδεσης εχει dynamic ip , static ip , pppoe κτλ. και εκανα μια σκεψη πως αν η πριζα του τηλεφωνου εβγαζε και rj45 και εκανα την συνδεση στο ρουτερ με pppoe με τους κωδικους κανονικα και   χωρις μοντεμ αν θα δουλευε. 

2020-07-26 (2).png

Επεξ/σία από pkout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/7/2020 στις 7:42 ΠΜ, pkout είπε

Καλημέρα , σκέφτομαι και εγώ να αναβαθμίσω από 50 σε 100 με την νόβα . Μου είπαν  +5€ στη συνδρομή που έχω . Αυτήν την στιγμή είμαι στα 50 αξίζει; Έχω το μόντεμ της νόβα για την σύνδεση και ένα tplink router για το wifi. Και άλλη μία ερώτηση. Αν πάρω μια πρίζα τηλεφώνου που βγάζει και rj11 και rj45 και συνδέσω απευθείας το ρούτερ εκεί θα κάνω δουλειά; Η χρειάζεται απαραίτητα το μόντεμ; Παραθέτω και μια φωτό με τα στατιστικά της γραμμής από το zte

Screenshot_2020-07-26-07-34-56-376_com.android.chrome.jpg

Βάλε το ρούτερ στην κεντρική μόνο του χωρίς σπλιτερ κλπ κλπ και ποσταρε μας παλι τα στατιστικά να δούμε attainable για να σου πουμε αν αξιζει η οχι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, HateMe είπε

Βάλε το ρούτερ στην κεντρική μόνο του χωρίς σπλιτερ κλπ κλπ και ποσταρε μας παλι τα στατιστικά να δούμε attainable για να σου πουμε αν αξιζει η οχι.

Πάλι λίγο είναι.... 

Screenshot_2020-07-28-10-44-13-219_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...