Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με το ανεξάρτητο εργαστήριο AV-Test, το Windows Defender είναι το καλύτερο antivirus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι το Defender TOP σε Performance???

Κοίτα να δεις που για ένα περίεργο λόγο ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ όλα τα λάπτοπ που κάνω φορμάτ. Ούτε αντιγραφή των αρχείων μου απο το στικάκι δεν μπορώ να κάνω! Θέλει 30 δευτερόλεπτα να ξεκινήσει την αντιγραφή και αυτή να γίνεται με ~10mb/s αντί για 130 που φτάνει μόλις το κλείσω.

Μπορεί να προστατεύει όντως απ' οτι έχω παρατηρήσει, αλλά απο απόδοση κλαύτα!!!

Πλέον το πρώτο πράγμα που κάνω μετά το φορμάτ είναι απενεργοποίηση της προστασίας μπάς και πάρει μπρος το λάπτοπ (για να βάλω τα προγράμματα που πρέπει). Ακόμα και τα windows updates τα καθυστερεί!

Kaspersky free όποιος θέλει να την βγάλει τσάμπα..

Επεξ/σία από patentas11
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια το χρησιμοποιώ αποκλειστικά χωρίς κανένα θέμα.Για οικιακή χρήση σε συνδυασμό με στοιχειώδη λογικη και προσοχή στο που μπαίνεις νομιζω οτι είναι μια καλη λύση

 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, patentas11 είπε

Είναι το Defender TOP σε Performance???

Κοίτα να δεις που για ένα περίεργο λόγο ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ όλα τα λάπτοπ που κάνω φορμάτ. Ούτε αντιγραφή των αρχείων μου απο το στικάκι δεν μπορώ να κάνω! Θέλει 30 δευτερόλεπτα να ξεκινήσει την αντιγραφή και αυτή να γίνεται με ~10mb/s αντί για 130 που φτάνει μόλις το κλείσω.

Μπορεί να προστατεύει όντως απ' οτι έχω παρατηρήσει, αλλά απο απόδοση κλαύτα!!!

Πλέον το πρώτο πράγμα που κάνω μετά το φορμάτ είναι απενεργοποίηση της προστασίας μπάς και πάρει μπρος το λάπτοπ (για να βάλω τα προγράμματα που πρέπει). Ακόμα και τα windows updates τα καθυστερεί!

Kaspersky free όποιος θέλει να την βγάλει τσάμπα..

Αν τα λάπτοπ που κάνεις φορμάτ έχουνε κανέναν σάπιο AMD E series στα 1.4ghz επεξεργαστη η κανέναν μονοπύρινο, δεν σου φταίει το Defender. Φιλικά.

  • Like 5
  • Thanks 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος είναι παραπλανητικός μιας και 

Αναφορά σε κείμενο

Οι τρεις άλλες λύσεις που έλαβαν επίσης τέλεια βαθμολογία -6 στα 6 και στις τρεις κατηγορίες που αναφέρθηκαν ήταν οι F-Secure SAFE, Kaspersky Internet Security και Norton Security.

 

όσο για το "εργαστήριο"

rusia.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To windows defender βγαζει τα crack ως ιους το οποιο στο 90% ειναι λαθος.

Το kasperksy ειναι το καλυτερο av ειναι ποιο καλα ενημερωμενο και κανει τα λιγοτερα λαθη.

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι και το norton καλύτερο ειναι. Αμα θες να κανεις κακό στην πρώην σου βαλτης windows defender στο pc 🤣

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το καλύτερο set antivirus extreme combo greek είναι Avast με AVG και με Avira η Norton για τέλεια Ελληνική θωράκιση 

Για τους λίγους που ξέρουν..

Επεξ/σία από Eλληνας
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από χρόνια χρήσης διαφόρων free antivirus, κάποια στιγμή παρουσιαζόντουσαν σφάλματα και προβλήματα, έτσι έβαλα το ms security essentials και ηρέμησα. Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο από θέμα απόδοσης και σύγκρισης με άλλα antivirus αλλά έχω την ησυχία μου. Το έχω μαζί με spybot, malwarebytes και emsis soft για manual scan μια στο τόσο. Προσεχτική περιήγηση στο διαδίκτυο μαζί με τα παραπάνω και έχεις την απαραίτητη ασφάλεια στον υπολογιστή σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...