Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν τα βασικά χαρακτηριστικά των iPhone 11, iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά οι τιμές και οι μπαταρίες τους. Το μόνο που δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ και με ξενερώνει άπειρα, είναι τα 64gb στο απλό 11. Αν ισχύει αυτό θα είμαι ο πρώτος που θα κράξει. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, medidia είπε

Αντίο 3d touch. Αναμενόμενη η ίδια σχεδίαση με πέρσυ. 

Αντίο 3D Touch γιατί απλά το άλλαξε με haptic touch σαν τα trackpad στα Macbook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Chrisito είπε

Ο καθένας παίνρει το λειτουργικό που τον βολευει και τέλος (γιατι μην ξεχναμε παιδιά, λειτουργικό συγκρινουμε όχι τπτ άλλο). Βέβαια οι περισσοτεροι περνουν το iphone για το λογοτυπο. Τεσπα οσοι ξερουν απο τεχνολογία καταλαβαινουν πάνω κάτω ποιο λειτουργικό πλεον προσφέρει τα περισσοτερα. Αλλα ρε σεις θα μεινω στο εξης. Έχω ακούσει review απο ξένα site και το περσινο iphone το χαρακτηρισαν οι περισσοτεροι ως "το θαυμα της εταιρειας να πουλαει το ιδιο πραγμα ξανα και ξανα πειθοντας ότι δινει κάτι καινουργιο". Πέρσυ μας τα πρηξατε για την οθονη απο ζαφειρι που τελικά δεν ήταν ζαφειρι αλλα σκετο γυαλι γιατί γρατσυονιοταν στο ιδιο βαθμο με το γυαλι. Χθες ενας απο τα isheeps υποστηριξε ότι δεν ήταν σκετο γυαλι αλλα ειχε και μορια ζαφειριου μεσα. Γιατι; Για να γρατσουνιεται το ιδιο; Ή για να νομιζεται εσεις οτι αγοράζετε κατι ακριβο. Κριμα σας. Σας έχουν κανει πλυση εγκεφαλου.

Αρχίζεις καλά. Και από εκεί και κάτω τραβάς χειρόφρενο και γίνεσαι και εσύ άλλος ένας hater που θέλει να μας σώσει (και αυτός) και να μας ενημερώσει ότι μας έχουν πλύνει τον εγκέφαλο, μας λες και isheeps. 

Βρε i και.... βραδιάτικα. 

  • Like 9
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσει που σε όλα τα τοπικ με θέμα μήλου μπαίνουν οι γνωστοί άγνωστοι για να κατηγορήσουν την εταιρία και τους καταναλωτές της. Μ αρέσει που κάνουν και αναλύσεις χωρίς να έχουν ιδέα και να κατηγορούν τους συμπολίτες τους για πρόβατα και αρλούμπες. 

Εχετε καταλάβει ότι τα πραγματικά πρόβατα είσαστε εσείς; Για να υποστηρίξετε την αγαπημένη σας εταιρία μπαίνετε σε διαφορά τοπικ και βγάζετε χολή με τους συνανθρώπους σας; Προσέχτε  μην σας γίνει εμμονή και κυνηγάτε με τις πέτρες στους δρόμους όσους  δεν έχουν την συσκευή που θέλετε να έχουν! 

Η αγορά είναι ελεύθερη ο καθένας θα πάρει αυτό που γουστάρει είτε βάλει 100 δόσεις είτε του περισσεύουν. Αν έχετε προβλήματα δεν βοηθάει το φόρουμ καλύτερα να επισκεφτείτε ένα ψυχολόγο η ψυχίατρο. 

Φιλικα. 

 

  • Like 15
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stafaf είπε

Αρχίζεις καλά. Και από εκεί και κάτω τραβάς χειρόφρενο και γίνεσαι και εσύ άλλος ένας hater που θέλει να μας σώσει (και αυτός) και να μας ενημερώσει ότι μας έχουν πλύνει τον εγκέφαλο, μας λες και isheeps. 

Βρε i και.... βραδιάτικα. 

Γιατί αν πω για την σαμμι δεν θα τελειωνω ουτε αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dirtyshadow είπε

Με 4 ναι καλά δουλεύει μόνο ένα google pixel με καθαρό ανδροιδ.εχω χρησιμοποιήσει και τα 2 λειτουργικά   Και κάνω βαριά χρήση γενικά.ειμαι κάτοχος σ10+ και είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά θεωρώ το ιός καλύτερο και πιο σταθερό.επισης σίγουρες αναβαθμίσεις για τουλάχιστον 4 χρόνια 

Ρε φίλε ειλικρινά τώρα τι πιο σταθερό κ αηδίες...πες μου στο σ10+ σου έχεις πολλαforce close δε apps?

Βρίθει από  αυτα το ios το σταθερό κατά τα άλλα....

Καλύτερο σε τι ?

Σε ασφάλεια???

Κατά τα άλλα κλασσικά κακογραμμένο αντροιντ ξέρετε να λέτε...

Ήμαρτον κάπου! 

Το μόνο + ειναι αναβαθμίσεις Αλλά κ αυτό με έναν αστερίσκο καθώς Έχουμε δει την εταιρία να υποσκάπτει τα ίδια της τα κινητά για να πουλήσει τα νεότερα μοντέλα 

34 λεπτά πριν, Chrisito είπε

Γιατί αν πω για την σαμμι δεν θα τελειωνω ουτε αυριο.

Ξεκινά, προλαβαίνεις!

Επεξ/σία από iwnas28
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, makridis είπε

Μια χαρά οι τιμές και οι μπαταρίες τους. Το μόνο που δεν μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ και με ξενερώνει άπειρα, είναι τα 64gb στο απλό 11. Αν ισχύει αυτό θα είμαι ο πρώτος που θα κράξει. 

Ήταν το πρώτο που παρατήρησα όπως κι εσύ. Δηλαδή τα $749 αρχική τιμή για το 11 με 64GB είναι no go.
Αρχική τιμή λοιπόν για το 11 είναι $849 (στο Μέρικα). Εδώ βάλε δασμούς, ΦΠΑ, αισχροκέρδεια θα φτάσει σε προσφορά τα € 1099.
Κάτι τέτοια κάνει η Apple και τσατίζει ακόμη και τους χρήστες iPhone.

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ελπιζω να μην ισχυει η αναλυση στο απλο 11ρι. Αν ειναι εστω  1080p και η δευτερη καμερα ειναι ο ultrawide φακος,τοτε το 11ρι θα πουλησει σαν ζεστα ψωμακια.

 

Δεν ξέρω από που αγοράζεις εσύ τα "ζεστά ψωμάκια" σου με ένα χιλιάρικο το ένα, αλλά εγώ τα αγοράζω στα 50 λεπτά. Αν θέλεις να σου δώσω τη διεύθυνση για να κάνεις οικονομία...

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kundi είπε

+150 euro στο καθενα στην ελλαδα , θα μεινω στο xr ηταν το καλυτερο για εμενα μετα το 5s 

Σε έχει βολέψει το μέγεθος? εννοώ ως μετάβαση από το 5s. Είμαι ακόμα με se  και σκέφτομαι/προβληματίζομαι για αλλαγή σε μεγαλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, cp5120 είπε

Δεν ξέρω από που αγοράζεις εσύ τα "ζεστά ψωμάκια" σου με ένα χιλιάρικο το ένα, αλλά εγώ τα αγοράζω στα 50 λεπτά. Αν θέλεις να σου δώσω τη διεύθυνση για να κάνεις οικονομία...

Ορεξη που την εχετε παντως ορισμενοι βραδιατικα να μπαίνετε να γραφετε εξυπναδες<_<

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sotirisl είπε

μηδενικό innovation και πάλι, με εξαίρεση ίσως το pencil.... θα σκεφτώ να ξαναπαρω iPhone όταν βάλει θύρα usb-c....

στο μεταξύ άθλιο εμφανισιακά...

12 MP μπροστινή κάμερα. adonit mini πρέπει να δουλεύει και τώρα με iphone και να είναι πιο βολικό από το pencil λόγω μεγέθους... το pencil θα είναι αρκετά μεγάλο για τις 5.8 τουλάχιστον νομίζω.

εμφανισιακά ναι έχει θέμα.. μόνο εμένα μου φαίνεται χοντροκομμένο? προτιμώ κάτι σε huawei  p30 ψιλολίγνο αν είναι για μεγάλες οθόνες.

4 ώρες πριν, vagosd είπε

Επίσης να συμπληρώσω πως υπάρχει φήμη ότι το μηλαράκι (Apple Logo) θα μετακινηθεί προς τα κάτω στο κέντρο της συσκευής.

 

 χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό με τη μπαταρία πάντως δε το κατάλαβα ποτέ!Βάλε ρε 4000mah ήμαρτον. Μια από τα ίδια η apple. Τα έχουμε ξαναπεί δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει κάποιος κινητό αν έχει τουλάχιστον το Χ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, cool_ted είπε

Ίσως το πρώτο πραγματικά άσχημο iPhone (η πλάτη του συγκεκριμένα).

την οθόνη θα βλέπεις. όχι την πλάτη :P

 

και θα είναι σε θήκη :P

3 ώρες πριν, ethereum είπε

με κούρασε το android , θέλω να επιστρέψω σε ένα σταθερό , πατροπαράδοτο ios  , μόνο που θα πρέπει να βγάλουν ένα πιο μικρό pencil γιατί αυτο μπροστά στα κινητά φαίνεται τεράστιο , στις τιμές νομίζω θα πρέπει να προσθέσουμε 200 ευρώ σε κάθε συσκευή για εδώ

Yπάρχουν ήδη αρκετές εναλλακτικές για το pencil,  το  όνομα του οποίου btw είναι ελαφρώς κλεψιά από stylus που κυκλοφορούσε καιρό πριν εποχές ipad mini και βάλε και σταμάτησε να παράγεται πέρσι το καλοκαίρι 53 pencil

Επεξ/σία από winmac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, dirtyshadow said:

σωστα αν δεν εχει 12gb ram ενα κινητο δεν λεει τιποτα..τα gb δεν λενε τιποτα φιλε μου,εχεις δουλεψει ποτε σε ios?σταματηστε αυτη την καραμελα με τα νουμερα.

α και ξεχασα,δεν εχω καν iphone αυτη την στιγμη!

E μα τα ίδια και τα ίδια ... έχω MacBook του 13 και είναι πυραύλος με 8g ram ... αλλά αστούς να λένε ... σίγουρα δεν είναι το κοινό που απευθύνεται η apple... αυτοί που ξέρουν δε ψάχνουν specs αλλά εμπειρία χρήσης και μηχανήματα με ταυτότητα 

2 hours ago, nosfer said:

Βασικά αναρωτιέμαι, αυτοί που λένε ότι τα 4gb  μνήμη είναι το ίδιο ή καλύτερα από ότι ανταγωνιστές που έχουν 12, ή ο άλλος που η 3000  μπαταρία είναι καλύτερη από άλλον με 3500 , ή ότι δεν έχει σημασία η ανάλυση της κάμερας γιατί τα "επεξεργάζεται καλύτερα"  ή το ότι δεν έχουν ιδέα και ούτε ποτέ είχαν τι τσιπ έχει μέσα και δεν τους ενδιαφέρει ή το τι gorilla glass έχει το τηλέφωνο (εκτός αν νομίζουν ότι η apple βγάζει επεξεργαστές και τζάμια) την παλεύουν ;

 

Και προφανώς όταν τα κρύβεις όλα πίσω από long transition σε ένα λειτουργικό χωρίς widgets και κλειδωμένο όσο δεν πάει με fix πληκτρολόγιο και βασικές εφαρμογές δικές σου ,θα προστατέψεις λίγο την  "εμπειρία χρήσης",

 

Αν πεις βέβαια ότι θες λίγο παραπάνω και τολμήσεις να κάνεις jailbreak ,φαίνεται το σαπάκι. Αλλά σιγά μην κάνεις jailbreak σε ένα τηλέφωνο των 1200ευρων θα σε κάνει νταντά η μαμά apple και ριψοκινδυνεύεις την επένδυση ζωής που έκανες .

Για ποιο λόγο να τα κανείς όλα αυτά? Ένα σωστό τηλέφωνο θέλεις και αυτό πληρώνεις.

αν θες και εχεις χρόνο να παίζεις με antivarius και Ccleaner τότε ναι ίσως να έβαζα και στη πρίζα κανα atari.

Επεξ/σία από fon600
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...