Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν τα βασικά χαρακτηριστικά των iPhone 11, iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, winmac είπε

τι εννοείς? το 3d touch  δεν λειτουργεί ήδη ως haptic touch? ή η οθόνη κάνει machanical click όπως όλα τα trackpad? σου έχει ραγίζει το τζαμάκι μήπως και γίνεται αυτό?

φάτε ένα σουβλάκι και οι 2 σας να συζητήσετε επί του θέματος :P

Ναι Αυτό εννοω, απλά δεν καταλαβαίνω γιατί ρωτάς καπάκια μετά;;;απλά για να πεις ότι απάντησες. Όσο για το τζαμάκι δες λίγο το πως δημιουργήθηκε η εταιρία Gorilla Glass. Και τα ξαναλέμε!!!

αμα θες κερνάω πασαλιμανιοτικο, όποτε θες να πάρεις και από αυτό μια γεύση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά με τα χαρακτηριστικά και με τις τιμές δεν ευθύνεται μόνο η κάθε εταιρία αλλά και εμείς όσο ο καταναλωτής αγοράζει ασχέτως τιμής και με μηδαμινές διάφορες άλλο τόσο και η κάθε εταιρία θα ανεβάσει τιμές και θα δίνει με το σταγονόμετρο χαρακτηριστικά ασχέτως αν τα έχει είδη να τα δώσει. 

Προσωπικά θεωρώ ότι οι τιμές είναι υψηλές 1000 και για ένα κινητό άλλος μπορεί να μην του φαίνονται πολλά ασχέτως αν είμαστε Ελλάδα λόγο χαμηλών μισθών που για να πάρεις έτσι όπως είναι θέλεις 3 μισθούς σχεδόν και εννοείται πως δεν τους ενδιαφέρει η Ελλάδα αλλά ακόμη και σε κράτη που οι μισθοί είναι κατώτερη 2000€ σε πολλούς αυτές οι τιμές είναι υψηλές και τους κακό φαίνονται παρόλο που σε πολλά ξένα κράτη έχουν επιδοτήσεις και κάνουν συμβόλαια για 2 χρόνια και τα παίρνουν σχεδόν τζάμπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cgioris είπε

Εννοεί μέσο μισθό 1200 ευρώ το χρόνο, όχι το μήνα, μη μπερδεύεσαι αδερφέ.

Σύμφωνα με την ελληνική στατιστική υπηρεσία ο μέσος μισθός στην Ελλάδα είναι €1160. Βέβαια αυτό δεν λέει πολλά για τους σχολιαστές του forum γιατί τα ξέρουν όλα ακούγοντας τα από τον ξάδερφο του φίλου που έχει μπαντζανακη τον ανήψιο του δασκάλου ......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Υπάρχουν ήδη αρκετές εφαρμογές που το κάνουν αυτό , αλλά αν μπει εγγενώς στο iOS προφανώς και θα γίνει viral μιας και θα χρησιμοποιηθεί από influencers. Ρε που καταντήσαμε ... Influencers 

Για πες έστω ΜΙΑ εφαρμογή που να υποστηρίζει το green room effect χωρίς να έχεις στο background πράσινο χρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, d4mage είπε

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ  ΧΑ ΧΑ (ότι καλύτερο έχω διαβάσει εδώ μέσα).

Σύμφωνα με την ελληνική στατιστική υπηρεσία ο μέσος μισθός στην Ελλάδα είναι €1160.......βέβαια εσείς ξέρετε καλύτερα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Kouvman είπε

Ναι Αυτό εννοω, απλά δεν καταλαβαίνω γιατί ρωτάς καπάκια μετά;;;απλά για να πεις ότι απάντησες. Όσο για το τζαμάκι δες λίγο το πως δημιουργήθηκε η εταιρία Gorilla Glass. Και τα ξαναλέμε!!!

αμα θες κερνάω πασαλιμανιοτικο, όποτε θες να πάρεις και από αυτό μια γεύση!!!

Αααα καλά.... mechanical click η οθόνη. Γνώστης τεχνολογίας.

Δηλαδή μου λες πως όταν τη πιέζεις η οθόνη πάει προς τα μέσα. Πρόσεχε μην τη λερώσεις με το σουβλάκι....

Ακόμα και σε nanoscale αυτό μπορεί να μην γίνεται.... Tο 3d touch είναι ήδη haptic touch υπό αυτή την έννοια, γιατί δεν υπάρχει οθόνη που να βαθουλώνει προς τα μέσα, ούτε σε turbo-x :P Μόνο η σκόνη που έχει απάνω της πιέζεται και μετακινείται σε νανοκλίμακα

Μια liquid retina και ένα πασαλιμανιώτικο για το παιδί.

Σε μπέρδεψαν με τις μαρκετίστικες ονομασίες και κάνεις μπεεεε....

Επεξ/σία από winmac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pseira είπε

Σιγά μη σου δώσουν το pencil που το πουλάνε 100€ τζάμπα. Εδώ δεν δίνουν γρήγορο φορτιστή...

κατα τα αλλά 850€ για τα ακόμη μια φορά LCD οθόνη και 64gΒ είναι για γελωτες

K 720 p όπως κ πέρσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, winmac είπε

Αααα καλά.... mechanical click η οθόνη. Γνώστης τεχνολογίας.

Δηλαδή μου λες πως όταν τη πιέζεις η οθόνη πάει προς τα μέσα. Πρόσεχε μην τη λερώσεις με το σουβλάκι....

Ακόμα και σε nanoscale αυτό μπορεί να μην γίνεται.... Tο 3d touch είναι ήδη haptic touch υπό αυτή την έννοια, γιατί δεν υπάρχει οθόνη που να βαθουλώνει προς τα μέσα, ούτε σε turbo-x :P Μόνο η σκόνη που έχει απάνω της πιέζεται και μετακινείται σε νανοκλίμακα

Μια liquid retina και ένα πασαλιμανιώτικο για το παιδί.

Σε μπέρδεψαν με τις μαρκετίστικες ονομασίες και κάνεις μπεεεε....

Ποιο note , πάρε καλύτερα το fold, που είναι κάνει μόνο για πετσετάκι προσώπου να πλυθείς λίγο, γιατι θα με κολλήσεις φτώχεια!!!!

και άσε εμένα τις ορολογίες, φάσκεις και αντιφάσκεις, μια λες ότι δεν γίνεται και μετά κες υπό νανοκλίμακα και ότι μας πετάνε σανό κτλ κτλ.

το αποτέλεσμα μετράει, έστω και σε νανοκλίμακα υφίσταται το φαινόμενο....

Έλα έλα...πιες με κανένα καλαμάκι κοτόπουλο τον φραπέ σου και άσε μας εμάς που μας περισσεύουν, να σκορπαμε τα λεφτά μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kouvman είπε

Ποιο note , πάρε καλύτερα το fold, που είναι κάνει μόνο για πετσετάκι προσώπου να πλυθείς λίγο, γιατι θα με κολλήσεις φτώχεια!!!!

και άσε εμένα τις ορολογίες, φάσκεις και αντιφάσκεις, μια λες ότι δεν γίνεται και μετά κες υπό νανοκλίμακα και ότι μας πετάνε σανό κτλ κτλ.

το αποτέλεσμα μετράει, έστω και σε νανοκλίμακα υφίσταται το φαινόμενο....

Έλα έλα...πιες με κανένα καλαμάκι κοτόπουλο τον φραπέ σου και άσε μας εμάς που μας περισσεύουν, να σκορπαμε τα λεφτά μας!

λολ, iphone έχω... δες και τα άλλα comment μου εδώ.

Συγκεκριμένα έχω iphone SE γιατί ίσως είμαι φτωχότερος από εσένα :P
 

Αλλά τουλάχιστον δεν είμαι αδαής και λάκας να γράφω όταν δεν ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dinos1973 είπε

Σύμφωνα με την ελληνική στατιστική υπηρεσία ο μέσος μισθός στην Ελλάδα είναι €1160. Βέβαια αυτό δεν λέει πολλά για τους σχολιαστές του forum γιατί τα ξέρουν όλα ακούγοντας τα από τον ξάδερφο του φίλου που έχει μπαντζανακη τον ανήψιο του δασκάλου ......

Μεικτά όμως νομίζω, όχι καθαρά....

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1160 δεν είναι για κανένα λόγο ο μέσος όρος στην Ελλάδα τον μήνα. Και να έχουν δημοσιευτεί λάθος έχει γίνει απλά για να μην δείξουν που έχει καταντήσει η Ελλάδα πριν κάτι χρόνια μπορεί πλέον όχι εδώ πέφτουν οι μισθοί. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Markantonis είπε

Για πες έστω ΜΙΑ εφαρμογή που να υποστηρίζει το green room effect χωρίς να έχεις στο background πράσινο χρωμα.

Δοκιμασε το Green Screen by Do Ink  αν έχεις iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dinos234 είπε

1160 δεν είναι για κανένα λόγο ο μέσος όρος στην Ελλάδα τον μήνα. Και να έχουν δημοσιευτεί λάθος έχει γίνει απλά για να μην δείξουν που έχει καταντήσει η Ελλάδα πριν κάτι χρόνια μπορεί πλέον όχι εδώ πέφτουν οι μισθοί. 

Η στατιστική υπηρεσία δεν ξέρει, ο ελληναρας τις καφετέριας ξέρει καλύτερα ........καληνύχτα Ελλάδα με τα μυαλά που κουβαλάς ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, pacahontas III milagros είπε

εννοείς αυτο με τον επεξεργαστή ΣΑΠΆΚΙ πουναι δεκα κατηγοριες κατω απο snapdragon και εκατό απο τους Abionic??? 

https://wccftech.com/galaxy-note-10-plus-test-exynos-snapdragon/amp/

Όπα όπα. Βιάζεσαι. Σε πληροφορώ ότι ο καινούργιος exynos στα 7nm είναι σχεδόν εφάμιλλος του 855. Όχι καλύτερος αλλά παραπλήσιος (ακόμα και στις επιδόσεις της μπαταρίας, η οποία είναι εκπληκτική). Δες και και το βιντεάκι του Matthew Moniz στο youtube που τα συγκρίνει.

Υ.Γ.

Προφανώς και δεν συγκρίνεται με τον A12.

Επεξ/σία από makridis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...