Προς το περιεχόμενο

Επιδομα ενοικιου


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Άλλος ένας λογιστής που ζητά αμοιβή δίχως ντροπή.

Κάντο μόνος σου ή πηγαίνετε σε άλλο λογιστή. (Κατανοώ βέβαια ότι θα ξαναπάτε στην ίδια λέγοντας της το ακόλουθο..  :D )

 Καινούργιο ή τροποποίηση στο υπάρχον μισθωτήριο γίνεται και λαμβάνεις νέο αριθμό. Τον οποίο (νέο αριθμό μισθωτηρίου) χρησιμοποιείς στη νέα αίτηση.

Το τροποποιημένο κοίτα να καλύπτει τουλάχιστον το διάστημα 1/4-30/9/20 και να το αποδεχτείτε και οι 2 στο taxisnet.

Χμμ δε ξέρω αν λέει κάπου ισχύει μέχρι τότε.

Δες τις πληρωμές στο κάτω μέρος, ποιο μήνα ξεκίνησαν και μέτρα.  :P

Η αυτόματη ανανέωση μπορεί να γίνει μία φορά. Μετά το πέρας του 2ου εξαμήνου κάνεις υποχρεωτικά νέα αίτηση.

ληγει τον Μαιο ....αρα ποτε κανω ανανεωση ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Diinekis21 είπε

Άλλος ένας λογιστής που ζητά αμοιβή δίχως ντροπή.

Κάντο μόνος σου ή πηγαίνετε σε άλλο λογιστή. (Κατανοώ βέβαια ότι θα ξαναπάτε στην ίδια λέγοντας της το ακόλουθο..  :D )

 Καινούργιο ή τροποποίηση στο υπάρχον μισθωτήριο γίνεται και λαμβάνεις νέο αριθμό. Τον οποίο (νέο αριθμό μισθωτηρίου) χρησιμοποιείς στη νέα αίτηση.

Το τροποποιημένο κοίτα να καλύπτει τουλάχιστον το διάστημα 1/4-30/9/20 και να το αποδεχτείτε και οι 2 στο taxisnet.

Χθες ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι το αρχικό μισθωτήριο το είχε κάνει μόνος του.

Να του πω να μπει στο taxisnet να κάνει καινούργιο ή τροποποίηση στο υπάρχον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, phanispal είπε

Χθες ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι το αρχικό μισθωτήριο το είχε κάνει μόνος του.

Να του πω να μπει στο taxisnet να κάνει καινούργιο ή τροποποίηση στο υπάρχον;

Ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, phanispal είπε

Χθες ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι το αρχικό μισθωτήριο το είχε κάνει μόνος του.

Να του πω να μπει στο taxisnet να κάνει καινούργιο ή τροποποίηση στο υπάρχον;

Επέκταση στο υπάρχον πες του πατώντας το σύμβολο της πρόσθεσης (+) δίπλα στο μισθωτήριο.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, phanispal είπε

Και αυτό θα του βγάλει καινούργιο αριθμό μισθωτηρίου;

Aν θυμάμαι, ναι σου δίνει καινούργιο αριθμό που τροποποιεί το παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, afragorn είπε

Επέκταση στο υπάρχον πες του πατώντας το σύμβολο της πρόσθεσης (+) δίπλα στο μισθωτήριο.

Μια offtopic ερώτηση.

Επειδή ο σπιτονοικοκύρης είχε τσακωθεί με τον λογιστή του μου είχε δώσει τα στοιχεία του να τα προωθήσω στον δικό μου λογιστή για την επέκταση, μπορώ να το κάνω και μόνος μου;

Την τελευταία φορά θυμάμαι είχε γίνει θυμάμαι μπήκα στο δικό μου και απλά έκανα κλικ στο αποδοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, theo93 είπε

Μια offtopic ερώτηση.

Επειδή ο σπιτονοικοκύρης είχε τσακωθεί με τον λογιστή του μου είχε δώσει τα στοιχεία του να τα προωθήσω στον δικό μου λογιστή για την επέκταση, μπορώ να το κάνω και μόνος μου;

Την τελευταία φορά θυμάμαι είχε γίνει θυμάμαι μπήκα στο δικό μου και απλά έκανα κλικ στο αποδοχή.

Είναι εύκολο εάν έχεις μία μικρή εμπειρία. Γιατί στην ανανέωση το μόνο που συμπληρώνεις είναι το νέο διάστημα και το ποσό του ενοικίου. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, afragorn είπε

Είναι εύκολο εάν έχεις μία μικρή εμπειρία. Γιατί στην ανανέωση το μόνο που συμπληρώνεις είναι το νέο διάστημα και το ποσό του ενοικίου. 

Από την μεριά του ιδιοκτήτη και από την μεριά του ενοικιαστή είναι μόνο το κλικ της αποδοχής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, afragorn είπε

Γιατί στην ανανέωση το μόνο που συμπληρώνεις είναι το νέο διάστημα και το ποσό του ενοικίου. 

Επειδή εξετάζουμε με τον ιδιοκτήτη το ενδεχόμενο μείωσης του ενοικίου, γίνεται να αλλάξει και το ποσό απ' ότι καταλαβαίνω, ακόμα κι αν μιλάμε για επέκταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, phanispal είπε

Επειδή εξετάζουμε με τον ιδιοκτήτη το ενδεχόμενο μείωσης του ενοικίου, γίνεται να αλλάξει και το ποσό απ' ότι καταλαβαίνω, ακόμα κι αν μιλάμε για επέκταση;

Πάνω σε αυτό έχω να ρωτήσω κ εγώ κάτι.. 

Έκανα συμβόλαιο τον Μάιο του 2019 το οποίο γράφει από τον επόμενο χρόνο 20 ευρώ αύξηση... 

Στο ηλεκτρονικό συμβόλαιο θα το αλλάξει η πρέπει να του πω εγώ; αλλιώς είναι σαν να κλέβει το κράτος, σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, theo93 είπε

Από την μεριά του ιδιοκτήτη και από την μεριά του ενοικιαστή είναι μόνο το κλικ της αποδοχής;

Απο τη μεριά του ιδιοκτήτη γίνεται η επέκταση και ο ενοικιαστής το αποδέχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...