Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο σουβλατζιδικο στην Αθήνα


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Choutas είπε

Πάντως δουλειά έχει ακόμα δεν ξέρω αν είναι οι ώρες που περνάω αλλά έχει πάντα καθήμενους και κόσμο να περιμένει στη σειρά.

είναι κανένα μήνα+ τώρα που δεν είναι τα ιδια σουβλάκια που έχει. Άλλαξε και τις πατάτες με κλασικές.
Και το έχει πάει 2.5 ευρώ το καλαμακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, smpt είπε

είναι κανένα μήνα+ τώρα που δεν είναι τα ιδια σουβλάκια που έχει. Άλλαξε και τις πατάτες με κλασικές.
Και το έχει πάει 2.5 ευρώ το καλαμακι

Πρέπει να πάω να κάνω έρευνα να δω αν οι κατηγορίες ευσταθούν. Είχε καλές πατάτες όντως η τιμή δεν ξέρω κατά πόσο είναι κατά όλοι ανατιμήσεις κάνουν. Φθηνότερο street food αυτή την στιγμή δεν υπάρχει εκτός αν φας φαλάφελ πέριξ πλατεία Βάθης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
16 λεπτά πριν, Rebelos2018 είπε

Έκλεισαν;; πότε; 

Πήρα τηλέφωνο πριν και δεν το σήκωσαν και μετά γκούγκλαρα το μαγαζί και μου έβγαλε ''οριστικά κλειστό'' 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TriLoBiTe είπε

Πήρα τηλέφωνο πριν και δεν το σήκωσαν και μετά γκούγκλαρα το μαγαζί και μου έβγαλε ''οριστικά κλειστό'' 

Όχι ρε φίλε. Πάει, το καλύτερο σουβλάκι της Αθήνας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, TriLoBiTe είπε

Οι Γυναίκες στη Δράκου πώς και έκλεισαν;

 

3 ώρες πριν, Rebelos2018 είπε

Όχι ρε φίλε. Πάει, το καλύτερο σουβλάκι της Αθήνας. 

Πολλά μπορεί να συμβαίνουν και μην ακούτε το καλύτερο σουβλάκι. Να είστε επιφυλακτικοί όταν αγοράζετε ένα σουβλάκι (καλαμάκι που λέμε οι Αθηναίοι)😜 που πολλές φορές είναι κόκκινο εσωτερικά και πολύ μαλακό. Κάτι ύποπτο μπορεί να συμβαίνει.

Στην περιοχή μου πριν από καμιά 10αριά χρόνια είχε βγει η φήμη για το καλύτερο σουβλάκι στα Μεσόγεια σε ένα μαγαζί στην Παλλήνη. Χαμός λέμε και έπρεπε να περιμένεις ουρά για σουβλάκια. Πήγα 3-4 φορές τη μία αγόρασα (πολύ μαλακό όντως και νόστιμο -έλιωνε στο στόμα) τις άλλες είχε τόσο κόσμο που βαρέθηκα να περιμένω και έφυγα.

Με τα πολλά μαθαίνω και εγω με έκπληξη μια μέρα ότι έκλεισε και ρωτώντας γιατί τι μαθαίνω. Έκανε αιφνιδιαστικό έλεγχο το Υγειονομικό διότι υπήρχε καταγγελία και βρήκε 100άδες σουβλάκια έτοιμα για ψήσιμο στα οποία είχε ρίξει επικίνδυνο συντηρητικό (για φορμόλη μίλησαν κάποιοι)το οποίο όπως είπαν σπάει τις ίνες και έτσι είναι πολύ νόστιμο και μαλακό με ελάχιστο ψήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Rebelos2018 είπε

Έκλεισαν;; πότε; 

Απο αρχες Αυγουστου ειναι κλειστο παντως. Εχω κατι φιλους με μαγαζια τριγυρω και θα δω τι παιχτηκε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βόλβη. Ένας νορμάλ άνθρωπος θέλει 3 για να χορτάσει. Ένας μη νορμάλ θέλει 4.

Παντελής γαλατσι. Ίσως το καλύτερο "παλιακο" μπιφτέκι σε πίτα που υπάρχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, papoys1 είπε

 

Πολλά μπορεί να συμβαίνουν και μην ακούτε το καλύτερο σουβλάκι. Να είστε επιφυλακτικοί όταν αγοράζετε ένα σουβλάκι (καλαμάκι που λέμε οι Αθηναίοι)😜 που πολλές φορές είναι κόκκινο εσωτερικά και πολύ μαλακό. Κάτι ύποπτο μπορεί να συμβαίνει.

Στην περιοχή μου πριν από καμιά 10αριά χρόνια είχε βγει η φήμη για το καλύτερο σουβλάκι στα Μεσόγεια σε ένα μαγαζί στην Παλλήνη. Χαμός λέμε και έπρεπε να περιμένεις ουρά για σουβλάκια. Πήγα 3-4 φορές τη μία αγόρασα (πολύ μαλακό όντως και νόστιμο -έλιωνε στο στόμα) τις άλλες είχε τόσο κόσμο που βαρέθηκα να περιμένω και έφυγα.

Με τα πολλά μαθαίνω και εγω με έκπληξη μια μέρα ότι έκλεισε και ρωτώντας γιατί τι μαθαίνω. Έκανε αιφνιδιαστικό έλεγχο το Υγειονομικό διότι υπήρχε καταγγελία και βρήκε 100άδες σουβλάκια έτοιμα για ψήσιμο στα οποία είχε ρίξει επικίνδυνο συντηρητικό (για φορμόλη μίλησαν κάποιοι)το οποίο όπως είπαν σπάει τις ίνες και έτσι είναι πολύ νόστιμο και μαλακό με ελάχιστο ψήσιμο.

Συνολικά δεν έχεις άδικο. 

Αλλά το καλύτερο σουβλάκι της Αθήνας, δεν είναι ότι το άκουσα. Είναι δική μου άποψη. 

54 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Απο αρχες Αυγουστου ειναι κλειστο παντως. Εχω κατι φιλους με μαγαζια τριγυρω και θα δω τι παιχτηκε...

Έχω να περάσω από εκεί πριν το καλοκαίρι για αυτό. Για μάθε φίλε 

Επεξ/σία από Rebelos2018
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμία σχέση με υγειονομικό ή εφορία ή κάτι άλλο.

Η μια πήρε σύνταξη (βασικά θα έπρεπε να είχε πάρει καιρό, είναι μέσα από τότε που το μαγαζί ήταν στο OSO-OSO τρύπα), η άλλη δεν την παλεύει άλλο. Ο γιός της μεγάλης (μπορεί μαζί με την μικρή) θα αναλάβει σύντομα (το έπαιζε δύσκολος έως πρότινος), θα ανοίξει ξανά.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Καμία σχέση με υγειονομικό ή εφορία ή κάτι άλλο.

Η μια πήρε σύνταξη (βασικά θα έπρεπε να είχε πάρει καιρό, είναι μέσα από τότε που το μαγαζί ήταν στο OSO-OSO τρύπα), η άλλη δεν την παλεύει άλλο. Ο γιός της μεγάλης (μπορεί μαζί με την μικρή) θα αναλάβει σύντομα (το έπαιζε δύσκολος έως πρότινος), θα ανοίξει ξανά.

Ήταν δύο που το έτρεχαν. 

Όπως και να έχει, χαρμόσυνα τα νέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, TriLoBiTe said:

Οι Γυναίκες στη Δράκου πώς και έκλεισαν;

Την εξυπηρετηση τους, την ελεγες και αντιεξυπηρετηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, Rebelos2018 said:

Ήταν δύο που το έτρεχαν. 

 

Αυτό δεν έγραψα;

Ανακαίνιση θα γίνει ακούω επίσης.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι ειστε απο Χαλανδρι και περιξ, τι πιστευετε για τα Ψητοπολις και Dirty Gourmet;

https://e-flya.gr/exodos/geusi/psitopoleia/psitopolis-triantafullos-75

https://www.dirtygourmet.gr/menu/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...