Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο σουβλατζιδικο στην Αθήνα


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, dimibala είπε

Εγώ πλέον τρώω σε 3 σουβλατζίδικα. Στον Αχιλλέα στον Νέο Κόσμο, στο Πιάτσα Καλαμάκι στην Ηλιούπολη (μόνο Πατατοπόλεμο Σίκουελ παίρνω απ'αυτό) και στο Grill Spot που έχει ανοίξει εδώ και έναν χρόνο περίπου στη Δημοσθένους στην Καλλιθέα.

Ο πρωτος κορυφαιος τα αλλα δυο μετρια κατα την γνωμη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Ο πρωτος κορυφαιος τα αλλα δυο μετρια κατα την γνωμη μου.

Καίει τις πίτες όμως. Όσες φορές και αν του το έχω πει να μην τις ψήνει τόσο δεν τον έχω πείσει. Ενω κατά τα άλλα είναι κορυφαίος ο συγκεκριμένος λόγος είναι να μην είμαι τόσο τακτικός. Το άλλο εμπόδιο είναι το ωράριο που είναι απολύτως σεβαστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/10/2019 στις 11:36 ΠΜ, Arwindan είπε

 

Ωραία μάζεψα αρκετές προτάσεις για να δοκιμάσω.

 

Μετα απο 4 χρόνια πιστευω να σε βοηθησω λίγο 🤣

Στην περιοχη υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με σωστο σουβλακι/τυλιχτο κτλ

Σπιτικο και Σκηνοθέτη θα σου ελεγα να τα αποφυγεις , Αγραφα ειναι οκ , επισης νορμαλ ειναι και ο Νικολας , στην Αγιων αναργυρων στο κεντρικο δρόμο, λιγα μετρα απο τον Σκηνοθετη ...

ο Θεμης που λενε ειναι καλος , αλλα μπορει να μην σε τρελάνει, βαζει σαλτσα μέσα,πριν καποια χρόνια ξεκίνησε με το τζατζικι, ολα τα κανει στην σχάρα και πιτες  , θελει τηλεφωνο να πας απο εκει να τα παρεις , και συνηθως υπαρχει καθυστερηση , διοτι σε μια σχάρα μεσαιου μεγεθουν μπαινουν ολα για ψησιμο.. Γυρο δεν έχει . 

Για το σημειο που λεει ο φίλος οτι ανέβαινει απο Πειραια να φαει κρέας θα σου προτεινα να πας να το δεις απο κοντα , να μπεις μέσα και να κατσεις εκει κοντα στο παγκο περιμένοντας να παρεις φαγητο , αν εισαι οκ , τοτε εγω παω πασο ..

Γεμάτος ειναι γιατι ειναι παμφθηνος, βαζει όλο και κατι παραπάνω μονος του χωρις να στο χρεωνει και διαφορα άλλα τετοια ..

Καλη τυχη 🙂

Επεξ/σία από Giallo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγάλη πίκρα.  Φτάσαμε να θεωρούμε καλό σουβλάκι αυτό που δε μας στέλνει στην τουαλέτα. Απορώ πως με 3.00 και 3.50 το κομμάτι έχουν το θράσος να πουλάνε σαβούρα. Εχω γνωστό στο Mega Gyros που είναι από τους μεγαλύτερους προμηθευτές. Εκεί έχουν τέσσερις ποιότητες κρέατα και από την πρώτη και τη δεύτερη δεν ψωνίζει σχεδόν κανένας. Επίσης οι ιδιοκτήτες έχουν άσχετο κόσμο στην παραγωγή μαύρους, κίτρινους, πράσινους κλπ. που δεν ενδιαφέρονται. Όταν και το αφεντικό δεν ενδιαφέρεται για τις καμμένες πίτες, τον άψητο γύρο, τα ωμά από μέσα σουβλάκια κλπ. τι περιμένεις; Και αυτά με τιμές στο Θεό. Προσωπικά έχω καταλήξει να παίρνω για την οικογένεια έτοιμα καλαμάκια και πίτες και να φτιάχνω μόνος μου. Το ίδιο και με burger πίτσες, φτιάχνω στο σπίτι. Η υψηλή τιμή παλεύεται (ίσως) η σαβούρα ποτέ… Αυτά με πραγματικά αγανάκτηση. Οι ελάχιστες εξαιρέσεις με αποδεκτή ποιότητα (κανένας πραγματικά καλός νομίζω) επιβεβαιώνουν την άποψη ότι ο κλάδος είναι πεδίο δράσης ευκαιριακών τύπων που θέλουν  μόνο να τα αρπάξουν.

Επεξ/σία από kalmik
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρώω πολύ συχνά σουβλακι, ακομα και σκουπίδι να είναι δεν θα πάω τουαλετα. Από οποιο μαγαζί πάτε τουαλέτα το κόβετε άμεσα και κοιτάτε να του κάνετε καμιά καταγγελία. 

Για τα περί ποιότητας μαγαζιών τα έχουμε πει πολλές φορές, ειδικά κέντρο που μένω, ευτυχώς βρίσκεις καλά μαγαζιά. Το αρνητικό σχεδόν με όλους και επειδή τους δοκιμαζω συχνά είναι πως δεν είναι πάντα ίδιοι και σταθεροί στο κρέας που σου φέρνουν, πχ μπορεί κάποιες μέρες να είναι σκληρό το κρέας. 

Θετική εντύπωση τελευταία μου άφησε ένα μαγαζί big bad wolf που έχει ανοίξει με franchise. Το κρέας τους είναι από λαιμο, το κατάλαβα άμεσα επειδή προτιμώ να τρώω μπριζόλες λαιμου.  Ωραίες πατάτες επίσης, μεγάλες και αφράτες πιτες ψωμάκια. 

Η τραγωδία με τα περισσότερα σουβλατζιδικα είναι οι κακές πατάτες που έχουν, δεν δίνουν σχεδόν καμία σημασία. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Θετική εντύπωση τελευταία μου άφησε ένα μαγαζί big bad wolf που έχει ανοίξει με franchise.

+1 για το big bad wolf. εχει καλες προσφορες γενικα κιολας μεσω e-food. βεβαια εκοψε την προσφορα που ειχε 2 τυλιχτα με οτι θες 5 ευρω. Η προσφορα εγινε 2 τυλιχτα με λουκανικο ή κεμπαπ 5 ευρω αλλα παραμενει τιμια τουλαχιστον σε σχεση με τον ανταγωνισμο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω φάει σχεδόν παντού σουβλάκια και άπειρα. Φρέσκο γύρο τρώω μόνο στον Ευρυπίδη στη φιλοθέη. Επίσης καλής ποιότητος είναι το πίτα παν.

Σε γενικές γραμμές όμως, οι τιμές έχουν ξεφύγει και παράλληλα η ποιότητα έχει πάει περίπατο. Πλέον κι εγώ αγοράζω καλαμάκια & κεμπάπ και τα φτιάχνω μόνος μου. Το ίδιο και για burger & pizza. Δεν αξίζει να πετάτε τα λεφτά σας έξω για να αρρωστήσετε. Είναι κρίμα και κοροιδία. Δεν τα σέβονται στο 99%.

Γνώμη μου πάντα....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, dimitriosm είπε

+1 για το big bad wolf. εχει καλες προσφορες γενικα κιολας μεσω e-food. βεβαια εκοψε την προσφορα που ειχε 2 τυλιχτα με οτι θες 5 ευρω. Η προσφορα εγινε 2 τυλιχτα με λουκανικο ή κεμπαπ 5 ευρω αλλα παραμενει τιμια τουλαχιστον σε σχεση με τον ανταγωνισμο :)

Μέσα σε αυτά τα τυλιχτα τι βάζουν; Τα κλασσικά πατάτες τομάτα κρεμμύδι κτλ; Δεν φανταζομαι να είναι μια σκέτη πίτα με κεμπάπ η λουκάνικο. 

24 λεπτά πριν, pace είπε

Εγώ έχω φάει σχεδόν παντού σουβλάκια και άπειρα. Φρέσκο γύρο τρώω μόνο στον Ευρυπίδη στη φιλοθέη. Επίσης καλής ποιότητος είναι το πίτα παν.

Σε γενικές γραμμές όμως, οι τιμές έχουν ξεφύγει και παράλληλα η ποιότητα έχει πάει περίπατο. Πλέον κι εγώ αγοράζω καλαμάκια & κεμπάπ και τα φτιάχνω μόνος μου. Το ίδιο και για burger & pizza. Δεν αξίζει να πετάτε τα λεφτά σας έξω για να αρρωστήσετε. Είναι κρίμα και κοροιδία. Δεν τα σέβονται στο 99%.

Γνώμη μου πάντα....

Έτοιμα καλαμάκια από που αγοράζεις; Σούπερ μάρκετ η κανένα κρεοπωλείο. Δεν ξέρω πόσο εύκολα μπορούν να γίνουν στο σπίτι, πχ γίνονται ωραία με ψήσιμο στον φούρνο η απαιτούν ψησταριες και τα γνωστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κεμπάπ - Ρόδι Σεπόλια μόνο.

Γύρος - Βασιλική Πατήσια.

Σουβλάκι Χοιρινό - Λαμπρινάκι.

Ρίγανη Κυψέλη και Τα χειροποίητα του Μιχάλη Ηράκλειο πολύ αξιόλογα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Μέσα σε αυτά τα τυλιχτα τι βάζουν; Τα κλασσικά πατάτες τομάτα κρεμμύδι κτλ; Δεν φανταζομαι να είναι μια σκέτη πίτα με κεμπάπ η λουκάνικο. 

Έτοιμα καλαμάκια από που αγοράζεις; Σούπερ μάρκετ η κανένα κρεοπωλείο. Δεν ξέρω πόσο εύκολα μπορούν να γίνουν στο σπίτι, πχ γίνονται ωραία με ψήσιμο στον φούρνο η απαιτούν ψησταριες και τα γνωστά. 

Aπό κρεοπωλείο. Στήθος και μπούτι κοτόπουλο, χοιρινά και κεμπάπ. Στο σπίτι αν θες να τα κάνεις νόστιμα, θα χρησιμοποιείς σχαροτήγανο μόνο και θερμόμετρο. Μια χαρά γίνονται.

Εγώ ανάβω ένα ναπολέον που έχω και τα ψήνω ή κάρβουνα αν έχω όρεξη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/9/2019 στις 1:51 ΠΜ, Aurumnus είπε

"Αχιλλέας" στον Νέο Κόσμο.
Ανοιχτός μέχρι να τελειώσον τα κρέατα. Πολλές φορές πας στις 20:00 και ο γύρος έχει τελειώσει. Δεν κάνει delivery. Κλειστός τα ΣΚ.
https://www.google.com/maps/place/Ο+Αχιλλέας+(χειροποίητος+γύρος)/@37.9596567,23.7326551,18.1z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x6337d356a4287158!8m2!3d37.9597316!4d23.7330782

"Thomas Kebab" στον Νέο Κόσμο.
https://www.google.com/maps/place/Tomas+Kebab/@37.9578036,23.7247336,18.94z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0x0:0x6337d356a4287158!2zzp8gzpHPh865zrvOu86tzrHPgiAoz4fOtc65z4HOv8-Azr_Or863z4TOv8-CIM6zz43Pgc6_z4Ip!8m2!3d37.9597316!4d23.7330782!3m4!1s0x14a1bd0659a887df:0x1240afa018c0151d!8m2!3d37.9575697!4d23.7247717

"Λευτέρης" στην πλατεία Νέας Σμύρνης.

 

Συμφωνώ απόλυτα!

Αχιλλέα πρέπει να παραγγείλεις μία μέρα πριν, καθώς αν πας από εκεί μπορεί να φας άκυρο. 

Τόμας πολύ καλό κεμπάπ, συναγωνίζεται βόλβη και λευτέρη πολίτη

θα πρόσθετα και τα κορίτσια στο κουκάκι, για εμένα ένα από τα καλύτερα της Αθήνας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Stratosnis είπε

Συμφωνώ απόλυτα!

Αχιλλέα πρέπει να παραγγείλεις μία μέρα πριν, καθώς αν πας από εκεί μπορεί να φας άκυρο. 

Τόμας πολύ καλό κεμπάπ, συναγωνίζεται βόλβη και λευτέρη πολίτη

θα πρόσθετα και τα κορίτσια στο κουκάκι, για εμένα ένα από τα καλύτερα της Αθήνας. 

Είναι καλός ο Λευτέρης; Έτρωγα από εκεί πριν 20 χρόνια όταν κατέβαινα σε συγγενή. Οι θείοι μου που μένουν εκεί μου λένε ότι έχει χαλάσει πολύ, έχει κάτι καλαμάκια πολύ μικρά και γενικά δεν τρώνε από εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αντε να γραψω και ενα στεκι που προσφατα "κολλησα"

Κοκκινο σουβλακι (Πικερμι).

δε μενω εκει (καμμια σχεση) περναγα μια μερα απο μαραθωνος και επειδη εχει μεγαλο παρκινγκ και ηταν και ανοικτο δοκιμασα. Κολλημα. Ο γυρος χοιρινος και η προβατίνα classic.

τεραστιες ποσοτητες και λογικες τιμες (οχι και φθηνες) αλλα καλες τιμες στις μπυρες. Προσοχη οποιος παρει μεριδες να μη παρει αλλο πιατο ειναι τεραστιες (μεχρι σαλατα σε ξεχωριστο πιατο το συνοδευει). Δεν ειναι τυχαιο που καθημερινες ολοι οι εργατες απο χιλιομετρα μακρυα το γεμιζουν.

Αν πατε προς παραλια ή γυρνατε δοκιμαστε

 

https://rpn.gr/to-kokkino-soyvlaki-sto-pikermi-kai-me-trapezakia/

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...