Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Ταξί - Επιτρέπεται η προσωπική προώθηση μέσω Social;


MakeGreeceSexyAgain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Social Nick είπε

Παιδιά, η Uber ήταν στην Ελλάδα και μετά έφυγε ή δεν είχε ποτέ παρουσία εδώ;

Υπήρξε ναι. Υπάρχει ακόμη, αλλά όχι με την αρχική της μορφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η beat έχει πολλούς οδηγούς απλά δεν διεκδικούν τις κλίσεις.Γνωμη μου είναι ότι η beat πρέπει να πάει την ελάχιστη 5 ευρώ για να δώσει κίνητρα στους οδηγούς να παίρνουν τις κλίσεις.Εδω που τα λέμε είναι ξεφτίλα να παραγγέλνεις ταξί με 3.5 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ciyo είπε

εδω που ειμαι κανω διαδρομες με uber απο 1.5 ευρω οταν βαριεμαι να περπατισω 800 μετρα. Να μαθουν να δουλευουν και για τα λιγα.

Καμια extra υπηρεσία προσφέρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ciyo είπε

δεν εχω σκοπο να πω, αλλα ειναι απο τις χωρες που θα πρεπει να συγκρινετε η φτωχη ελλαδιτσα μας

Από αυτά που γράφεις για κανένα Μπαγκλαντές σε κόβω.Επισης εσύ πολύ θα το ήθελες η Ελλαδιτσα μας να ήταν φτωχή.Την πάτησες όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, parlapipas25 είπε

Από αυτά που γράφεις για κανένα Μπαγκλαντές σε κόβω.Επισης εσύ πολύ θα το ήθελες η Ελλαδιτσα μας να ήταν φτωχή.Την πάτησες όμως.

Όχι αναγκαία. Ρουμανία, Τσεχία, Πολωνία οι τιμές είναι κάπου εκεί. Χαρακτηριστικά θυμάμαι τα 9-10 ευρώ που είχαμε δώσει για μεταφορά στο αεροδρόμιο, σε μια επαρχιακή πόλη της Πολωνίας. Αστείο το ποσό, αν αναλογιστούμε ότι ήταν περί τα 20 km και το μοιραστήκαμε 3 άτομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ciyo είπε

δεν εχω σκοπο να πω, αλλα ειναι απο τις χωρες που θα πρεπει να συγκρινετε η φτωχη ελλαδιτσα μας

Aφου ντρέπεσαι να πεις πες μας τουλάχιστον ποσο έχουν τα καυσιμα εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Από αυτά που γράφεις για κανένα Μπαγκλαντές σε κόβω.Επισης εσύ πολύ θα το ήθελες η Ελλαδιτσα μας να ήταν φτωχή.Την πάτησες όμως.

Τι φτωχια μονο ο τυπος με αυτα που λεει θα ηθελε να τα εχει ολα τσαμπα και να βγαζει χιλιαρικα. Θα πουλουσε την ακροπολη αυτος για free rides  😂

Επεξ/σία από christopher0016
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ciyo είπε

να κοψουν τον κωλο τους και να την ριξουν την φορολογια. δε γινεται να πληρωνουμε βενζινη οσο η ελβετια

Αφου εισε στο εξωτερικο πως πληρωνουμε πληρωνεται ειναι το σωστο. Επαναστατης εξ αποστασεως  εισαι φιλος λες λες για την Ελλαδα αλλα κανεις την ζωουλα σου στο εξωτικο πακισταν.και μας τα εχεις πρηξει χωρις να βιωνεις τιποτα απο οσα λες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ciyo είπε

γι'αυτό λέω μη κάνετε σύγκριση κόστους με σοβαρές χώρες όπως Αγγλία και Γερμανία.

Στην Αγγλία τα ταξί είναι κλειστό επάγγελμα, όπως και σχεδόν σε όλες τις χώρες του πλανήτη: https://en.wikipedia.org/wiki/Taxicabs_of_the_United_Kingdom

Ειδικά στο Λονδίνο, μέχρι και το όχημα είναι συγκεκριμένων προδιαγραφών και το φτιάχνει μία μόνο εταιρία: https://en.wikipedia.org/wiki/Conditions_of_Fitness

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ciyo είπε

Η Ελλάδα δεν είναι ούτε θα γίνει ΗΒ. Η χώρα μας είναι χρεοκοπημένη και από πάνω έχει το ευρώ που την κάνει αδύναμη να ασκήσει οικονομική πολιτική. Η χώρα μας είναι πανάκριβη για τον τουρισμό και θα δείτε τι κλάμα θα πέσει του χρόνου το καλοκαίρι όταν οι γείτονες μας θα είναι γεμάτοι, ακριβώς γιατί έχουν φθηνό νόμισμα.

Γιανη (Βαρουφακη) εσυ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fubar.gr είπε

Στην Αγγλία τα ταξί είναι κλειστό επάγγελμα, όπως και σχεδόν σε όλες τις χώρες του πλανήτη: https://en.wikipedia.org/wiki/Taxicabs_of_the_United_Kingdom

Ειδικά στο Λονδίνο, μέχρι και το όχημα είναι συγκεκριμένων προδιαγραφών και το φτιάχνει μία μόνο εταιρία: https://en.wikipedia.org/wiki/Conditions_of_Fitness

Τα ταξι στο uk που σηκώνεις το χέρι σου και τα σταματάς είναι τα black taxis και όντως είναι κλειστό επάγγελμα με τα συγκεκριμένου είδους οχήματα. Πέρα από αυτά υπάρχουν προφανώς πολλές εταιρίες private hires με τις εφαρμογές τους που μισθώνεις όχημα. Προσωπικά στο uk δεν εχω πάρει ποτέ το πρώτο, μόνο ιδιωτικής εταιρείας. 

Τώρα στην Ελλάδα.... Ταξί και τσιγάρο, απλά μεσαιωνικό και απαράδεκτο (αν και για να είμαι ειλικρινής νομίζω έχει αραιώσει). Ίσως η μοναδική χώρα της Ευρώπης που θα το δεις! Έξτρα χρέωση για βαλίτσες, αεροδρόμιο κτλ.... Οτι να ναι (λες και την βαλίτσα σου θα την φας), βρώμικα ταξί ή βρώμικοι οδηγοί στους 40 βαθμούς... Απαράδεκτο. Και αυτό που κλέβουν τουε καημένους τουρίστες τραγικό. Και μου έχει τύχει μόνο στην Πολωνία και εμένα. 

Τα κόμιστρα γενικά είναι φτηνά, αλλα προφανώς και οι μισθοί μας χαμηλοί 

Επεξ/σία από gthe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...