Προς το περιεχόμενο

Το Mate 30 Pro είναι το καλύτερο smartphone της Huawei που δεν θα δούμε στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, telis είπε

Και για όσους έχουν τσίμπλες στα μάτια, η 5g έκδοση έχει το πιο προηγμένο σύστημα radio από οποιαδήποτε κινητό. Και στο κομμάτι αυτό η huawei είναι απλά κορυφή και μόνη της πολύ μακριά από τον δεύτερο. Αυτό είναι innovation άσχετα που δεν το καταλαβαίνουν οι περισσότεροι. Στο κομμάτι αυτό είναι κινητό από το μέλλον 

το innovation ειναι καθαρα γεωγραφικος ορος ....οταν πας σε 5G θα εχουν βγει ποσες γενιες νεων κινητων οπου το mate 30 θα φανταζει μπαχατελα...αρα για ελλαδα και ευρωπη "γεωγραφικα "ενα κινητο 5G σημερα ειναι αχρηστο για την ωρα και για το συντομο μελλον ... για μαρκετινιστικο κολπο θεωρω οτι καποιες εταιριες βαζουν τωρα 5G σε κινητα .....σα να πουλας ρουτερ για fiber 200 στην Γκανα οταν δεν υπαρχει καν υποδομη αdsl !!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, georgetsl είπε

το innovation ειναι καθαρα γεωγραφικος ορος ....οταν πας σε 5G θα εχουν βγει ποσες γενιες νεων κινητων οπου το mate 30 θα φανταζει μπαχατελα...αρα για ελλαδα και ευρωπη "γεωγραφικα "ενα κινητο 5G σημερα ειναι αχρηστο για την ωρα και για το συντομο μελλον ... για μαρκετινιστικο κολπο θεωρω οτι καποιες εταιριες βαζουν τωρα 5G σε κινητα .....σα να πουλας ρουτερ για fiber 200 στην Γκανα οταν δεν υπαρχει καν υποδομη αdsl !!

Είπες αυτό που ήθελα.να γράψω αλλά.βαριομουν 😅 πραγματικά πιστεύω η τρέλα πουλάει τσακωμός για το αν αξίζει το design του iPhone και του note 10 αλλά για το ψέμα του 5g δε κάνουμε λόγο😆. Να τονίσω πως ούτε καν καλό 4G δεν έχουμε 😅 αλλά πραγματικά σε πααααρα πολλά θεματα (και εκτός τεχνολογίας) τείνουμε να κοιτάμε το δένδρο και να χάνουμε το δάσος. 

 

Επίσης μιας και γράφω να μου απαντήσετε μια απορία δε ξέρω στους κύκλους σας αλλά σε μένα υπάρχουν αυτοί οι λίγοι που θα τα σκασουν και θα έχουν πιθανότατα iPhone xs max ξέρω γω και η πλειοψηφία που θα κοιτάει το value για τη τσέπη της και συνήθως καταλήγουν με ένα xiaomi redmi note 7😅. Μην μου πείτε ότι με τη λογική αυτή και κανένας δεν έχει s10 plus και one plus 7 pro. Ξέρω λίγο τραβηγμένο παράδειγμα αλλά ρε παιδιά η πλειοψηφία με μισθό 550-700 θα σκάει 1000-2000 ευρώ για κινητό κάθε χρόνο?..... Πραγματικά από τη μια λέω βρίσκουν και τα κάνουν από την άλλη note 10 plus έχω δει μόνο στα stand του public μα τόσο φτωχός είμαι πια ή δεν πουλάνε τόσα όσα νομίζουμε?😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να εγκατασταθει app store.apk υπαρχει καποιου ειδους κλειδωμα που να το αποτρεπει?

Και αν ναι, με root και gapps θα ειμαστε ΟΚ?

Επεξ/σία από Agnwstos_X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινηταρα σε ενα χρονο που θα χει πεσει κατω απο 500 σε καποια ευρωπαικα μαγαζια. Αν τελικα δεν μπουν gapps, απο browser δε θα εχουμε κανονικα προσβαση σε youtube/gmail?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kleathhs είπε

Μ αρέσει που έχετε μπει όλοι οι μηλοφαν και χαίρεστε με τον αποκλεισμό της huawei από την Ευρώπη μπας και πουλήσει καμία συσκευή παραπάνω η apple.

Χαχαχαχα, έλα ντε.. λες και τα μοιράζονται τα κέρδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Agnwstos_X είπε

Για να εγκατασταθει app store.apk υπαρχει καποιου ειδους κλειδωμα που να το αποτρεπει?

Και αν ναι, με root και gapps θα ειμαστε ΟΚ?

Μονο με inject στο system μπορεις να περασεις τα gapps, κοινως χρειαζεται ξεκλειδωμα ο bootloader (πληρωνοντας 3rd party service λογω Huawei, αγοραζεις δλδ το ξεκλειδωμα μια φορα ομως), custom twrp, root και μετα inject τα gapps. Εχε υποψιν σου οτι για να κανεις καθε φορα ΟΤΑ update θα πρεπει να ξε-rootαρεις, να κανεις το update και ξανα root και τρεχαγυρευοπουλος. Παρε το Pixelακι 4 XL που θα κυκλοφορησει συντομα στα ιδια χρηματα περιπου και απολαυσε τη μαγεια ακοπα 😀

Thank me later 😉

Επεξ/σία από Canedra
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά θεωρώ τον αποκλεισμό της Huawei απαράδεκτη δεν είναι μόνο μια συσκευή αλλά έτσι όπως πάει όλης της εταιρίας πιστεύω να βρεθεί μια λύση διότι δεν έχει μόνο ακριβά κινητά αλλά και ποιο οικονομικά. Ίσως υπάρξει αποκλεισμός και άλλης εταιρείας μελλοντικά κανείς δεν ξέρει. Ένα πράγμα που φοβάμαι και ίσως γίνει είναι πχ με κινητά όπως η Samsung  που βλέπω να μην κατεβάζει εύκολα τιμές όπως πχ note 10. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι...γενναίοι το σκέφτεστε ακόμα, έχετε υπόψιν σας ότι εκτος από την έλλειψη Google services στην συγκεκριμένη συσκευή των 1.100 ευρω, η αγορα κινητού που δεν εισάγεται επίσημα σε Ελλάδα-Ευρώπη συνεπάγεται και απουσία υποστήριξης σε service/ανταλλακτικα από την εκάστοτε επίσημη αντιπροσωπεία.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, georgerapp είπε

καταρχην ειναι συσκευαρα πλουσιοπαροχη,αλλα κατσε ρε φιλε να πουμε γιατι κανεις αυτο που κατακρινεις.

δε σε καταλαβα δηλαδη,τι ειναι το iphone;

τραβαει 4κ απο 2 αισθητηρες την ωρα που εχεις live view και τους 4,αποτελεσμα του πιο κτηνους επεξεργαστη που υπαρχει στα mobile,ενα κτηνος που το συνοδευει 5ετη υποστηριξη με καλη μεταπωληση,ικανος να τρεξει full desktop photoshop διχως να ιδρωσει και οτι πιο δυνατο κυκλοφορεί εκει εξω σε app !

μακραν δινει καλυτερα πορτρετα χρονια τωρα στον τομεα που παντα τα huawei δεν ειχαν ενα σωστο λογισμικο.

θες μπετα-παγκακια το βραδυ αλλα μυστικος πρακτορας;ναι εκει η huawei σκιζει!

και φυσικα δεν εχω iphone,δε ξερω καν πως ειναι το ios.

ενα xz1 εχω που με την βοηθεια του λογιστη γλυτωσα τον ενφια για τα οικοπεδα! 

αλλα αυτο το τσουβαλιασμα ρε παιδι μου,αυτο το η με εμας η με τους αλλους........δεν......δεν!

''ενα xz1 εχω που με την βοηθεια του λογιστη γλυτωσα τον ενφια για τα οικοπεδα!'' ΚΛΑΙΩ είσαι θεούλης!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, winmac είπε


επιχειρήματα? δικαιολόγηση?

θες να αγοράσεις καμια μετοχή και εκεί να βγαίνεις να λες εσύ τα παπατζιλίκια να γουστάρουμε?

Τρελός είσαι!!! Αυτοι δεν σώζονται με τιποτα , το business plan μου βρισκεται αλλου.

Α και να μην ξεχνιωμαστε ... Φροντηστηριο AXON την επομενη φορα ο Κινεζούλης .... 

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...