Προς το περιεχόμενο

Το Mate 30 Pro είναι το καλύτερο smartphone της Huawei που δεν θα δούμε στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Δεν τσιμπάω μωρε απλά στην παρουσίαση πχ είπαν ότι η μπροστά κάμερα έχει την δυνατότητα λήψης 4Κ 30fps 

 Τώρα ποιον να πιστέψω τον CEO της Huawei η εσένα ;

Και εμένα και αυτόν γιατί δεν κατάλαβες τι είπα ακριβώς. Είπα όλα τα κινητά με τους νέους επεξεργαστές και αισθητήρες θα έχουν αυτές τις δυνατότητες. Το μην τσιμπάτε εννοώ ότι δεν θα το έχει μόνο αυτό και το iPhone 11 αλλά και όλες οι ναυαρχίδες από εδώ και πέρα σχεδόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Agnwstos_X είπε

Για να εγκατασταθει app store.apk υπαρχει καποιου ειδους κλειδωμα που να το αποτρεπει?

Και αν ναι, με root και gapps θα ειμαστε ΟΚ?

προφανως και ειμαστε οκ.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, pacahontas III milagros είπε

  Θα βρεθεί λυση μας λεγαν!... Η θα βαζεις play store πανευκολα..... 

 

 

 

 Για κάποιο λογο σήμερα είναι όλοι τους αυτοί κρυμμένοι! 

Κάτσε ρε ακόμα δεν το έπιασαν στα χέρια τους , κάποιος τρόπος θα υπάρχει , ίσως να μην είναι εύκολος αλλά θα δείξει , υπομονή .

Είμαι κατά τέτοιων κυρώσεων , υπομονή ο βαψομαλλιάς δεν θα είναι για πάντα πρόεδρος .  Ίσως να πάρει Google Store αργότερα αφού φυγει ο τραμπ πρώτα. Κρίμα για την Huawei και για τον ανταγωνισμό. 

 

Απο την άλλη αν ήμουν αμερικανός δεν θα μου άρεσε να είναι απαγορευμένες οι υπηρεσίες της Google και όχι μόνο στην Κίνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό άσχετο.

Τον τύπο δεν τον ξέρω, αν είναι απλά γραφικός ή σοβαρός αλλά δεν απέχουν και πολύ από την πραγματικότητα τα λεγόμενά του, είτε αυτά γίνονται έμμεσα  ή με "δόλο" από τις εταιρείες...

 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, stafaf είπε

Καταρχήν δεν λέγονται φόροι, δασμοί λέγονται. 

Δεν έχει καμία μα καμία σχέση αν επικροτούμε ή όχι. 

Ο Τραμπ είναι υπέρ του προστατευτισμού της Αμερικανικής οικονομίας.

Σου λέει "όχι μίστερ, αν θες γαλλικό κρασί θα πληρώσεις χχ ντολλαρς επιπλέον, αν θες καλό κρασί πιες καλιφορνέζικο που είναι και ντόπιο" 

Πιέζει συνεχώς μεγάλες πολυεθνικές να γυρίσουν την παραγωγή τους στην Αμερική και όχι μόνο αμερικανικές εταιρίες. BMW και MERCEDES ήδη κατασκευάζουν νέα εργοστάσια στις ΗΠΑ για να αποφύγουν δασμούς. 

Εμείς εδώ λέμε "α ο βαψομαλλιάς βάζει δασμούς, ο έτσι ο αλλιώς ο τρελός" 

Ε δεν είναι ακριβώς έτσι. 

Και το αστείο είναι οτι κατακρίνουν τον Τραμπ Ευρωπαίοι, που ως γνωστόν η Ευρώπη είναι το λίκνο του ελεύθερου εμπορίου με τον υπόλοιπο κόσμο και δεν εχει προστατευτισμό (γελάνε και οι πατάτες στις Βρυξέλλες), και δη Έλληνες, που οποιαδηποτε αναφορά σε ανταγωνισμό, ελεύθερη οικονομία κλπ τους προκαλεί ανεμοβλογιά και σταθερα το 40% υποστηρίζει σταλινικά ή νεοσταλινικά μορφώματα, γνωστά για την αγάπη τους στην καπιταλιστική οικονομία 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

😦... τίποτα... τίποτα...!  Το πήρα απόφαση!!!  Θα πάρω δύο...!!!  Ένα για να το χρησιμοποιώ απο το πρωΐ μέχρι το μεσημέρι... καί ένα δεύτερο... για μέχρι το βράδυ!!!  Συνταξιούχος είμαι... και πέρνω 850 €... δεν μπορώωω!!! 😵...ποιός μπορεί να μου το απαγορεύσει... στο κάτω-κάτω δυό νεφρά έχουμε.. δεν μπορούμε να δώσουμε και ένα...!   Ώχ!!! Θεέ μου.. πάω να να ξαπλώσω... θα μου περάσει... όπως πολλά άλλα σε αυτή την ζωή.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, eemix είπε

Τόσες παρουσιάσεις αλλά μαθήματα αγγλικών κανένα.

Δεν θα έρθει Ευρώπη, αλλά παρουσίαση στην Ευρώπη. Λίγο κουλό αυτό όσο και αν θα το είχαν προγραμματίσει καιρό.

Η οθόνη αυτή πως προστατεύεται με θήκη?

Το ότι δεν έχει αλλά παίρνει playstore, πρόβλημα ουδέν.

Η κλάση τιμής του ήταν και θα είναι απαγορευτική ακόμα και 200 να πάρει στο dxo

Μάλλον θα είχαν υπογράψει συμφωνία πολύ καιρό μπροστά και οι Γερμανοί δε θα ένιωσαν χριστό, πρόβλημα σας οι δασμοί, πληρώστε το ενοίκιο. Οπότε είναι σαν μια Κινέζικη εταιρία να ήρθε σε Ευρωπαϊκή έκδοση, κοιτάξτε τι ωραία πράγματα βγάζει ο σοσιαλισμός. Επίσης κουλή ακόμα κι η επιλογή πόλης, δεν είναι κι η μέκκα της τεχνολογίας το Μόναχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα που δεν θα κυκλοφορισει στην Ελλαδα να μην μπαινω στα εξοδα παλι ρε παιδια. Αρκετα εδωσα περσι και προπερσι που επαιρνα την σειρα
1 Mate 10 Pro
2 P20 απλο.
3 Mate 20 Pro
4 P30 Pro (και με αυτο θα μεινω).
Δεν ειναι αναγκη να τους τα δινουμε οποτε βγαλουν νεα συσκευη και αυτο που δεν θα χει Google Εφαρμογες πανω του πηγαινει πολυ πηγαινει παρα πολυ ε οχι δεν θα το αγορασω εγω προσωπικα με την καμια. Φυσικα οσοι ες ειναι αρρωστοι με την αγορα κινητων θα το βρουν εκτος Ελλαδας και θα τα σκασουν τα 1100 ευρω δικαιωμα τους.
Ειμαι με το Samsung Galaxy Note 10 Plus με το iPhone XS 64GB και με το Huawei P30 Pro μου μια χαρα κινητα ειναι.
Λογικα με το Huawei Mate 30 Pro οσοι το παρετε τελικα αν το παρετε δεν ξερω θα μπορειτε να βγαζετε και τα αστερια φωτογραφια σαν να εισαστε στο διαστημα αφου με το P30 Pro βγαζω το φεγγαρι την ημερα και την νυχτα και φαινεται ορατο μια χαρα.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, teovag είπε

Το ότι η Huawei αποκλείεται από την Ευρώπη είναι πλήγμα ... και η παρουσίαση έγινε στην Ευρώπη για να δείξουν ποσά χάνει η Ευρώπη ...

Ρε παιδιά, η Huawei, γιατί έφτασε να αποκλειστεί από την Ευρώπη?

Με την Αμερική και τον Trump δεν ήταν όλη η ιστορία?

Επίσης δεν είχανε πει ότι εντάξει, κάπου τα βρήκαν?

Μπορεί να το έχετε πει κάπου, αλλά μου έχει ξεφύγει.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Darthvader είπε

Δεν υπήρχε περίπτωση να είναι porsche design και να είναι φτήνο, είναι θέμα branding...εδώ ένας χαρτοφύλακας δερμάτινος έχει 800 ευρώ... Προφανώς και είναι ειδική έκδοση, που απευθύνεται σε niche κοινό και σίγουρα στη τιμολόγηση δεν έχει λόγο μόνο η Huawei...

Δηλαδή το iphone λογικά έχει τόσο γιατί πουλάει κινητό, software, και branding...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, alexb_10 είπε

Ρε παιδιά, η Huawei, γιατί έφτασε να αποκλειστεί από την Ευρώπη?

Με την Αμερική και τον Trump δεν ήταν όλη η ιστορία?

Επίσης δεν είχανε πει ότι εντάξει, κάπου τα βρήκαν?

Μπορεί να το έχετε πει κάπου, αλλά μου έχει ξεφύγει.

Ευχαριστώ.

Έχει απαγορέψει την συναψη συμφωνιών με αμερικανικές εταιρίες άρα.. και να έρθει στην Ευρώπη δεν θα έχει google κλπ... όμως μέσα στην Κίνα δεν τρέχει κάστανο αφού δεν τους κυνηγάει  κανεις. Με την Ευρώπη υπάρχουν συμφωνίες εμπορικές και ρήτρες που ενεργοποιούνται αν κάποιος τις καταπατήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pao13 είπε

Δηλαδή το iphone λογικά έχει τόσο γιατί πουλάει κινητό, software, και branding...

Εννοείται ότι πουλάει κυρίως και το brand.... Ούτως η άλλως η τιμολόγηση  γίνεται,  με βάση τη θέση της επιχείρησης στην αγορά και στο mindset του καταναλωτή και όχι απλά με εσοδα-εξοδα-κέρδος %.

Επομένως ναι, αν το iphone π.χ. τώρα διατίθεται  στα 1500 ε, του χρόνου θα διατίθεται στα 1700 ε, σε 2 χρονια στα 1900 ε κτλ μέχρι να φτάσει σε ένα σημείο που ο καταναλωτής θα στραφεί σε υποκατάστατο αγαθό.

΄Όσο για την Huawei ( Samsung κλπ), είναι "υποχρεωμένοι", να ανεβάσουν τις τιμές στο επίπεδο του ηγέτη της αγοράς (Apple) ούτως ώστε να μη νιώθει ο καταναλωτής ότι το προϊόν τους είναι υποδεέστερο. Ο ηγέτης πάντα διαμορφώνει τις τιμές και οι υπόλοιποι ακολουθούν και προσαρμόζουν τις στρατηγικές τους για να πάρουν μερίδιο από την πίτα.

Η Huawei θα τιμολογούσε στα 1100 το Mate 30 pro, ακόμα και δεν πουλούσε ούτε ένα.

Για αυτό βλέπεις να κυκλοφορούν πχ τα galaxy στα 1000 ε και μετά από 6 μήνες να πουλιούνται στα 500. Γίνεται η τοποθέτηση στην αγορά, αγοράζουν οι early adopters και έπειτα το προιόν διατίθεται σε χαμηλότερη τιμή μέχρι να φτάσει σε σημείο ισορροπίας.

Αν είσαι luxury brand όπως η Porsche design και εν μέρη (σιγά-σιγά)και η Apple, θες το προϊόν σου να το αγοράζουν αυτοί που τα σκάνε χοντρά και να μην είναι και πάρα πολλοί...

36 λεπτά πριν, alexb_10 είπε

Ρε παιδιά, η Huawei, γιατί έφτασε να αποκλειστεί από την Ευρώπη?

Με την Αμερική και τον Trump δεν ήταν όλη η ιστορία?

Επίσης δεν είχανε πει ότι εντάξει, κάπου τα βρήκαν?

Μπορεί να το έχετε πει κάπου, αλλά μου έχει ξεφύγει.

Ευχαριστώ.

Η Ευρώπη κάνει ότι πει η Αμερική.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thelos257 είπε

Δεν ειναι αναγκη να τους τα δινουμε οποτε βγαλουν νεα συσκευή...... 


..... Ειμαι με το Samsung Galaxy Note 10 Plus με το iPhone XS 64GB και με το Huawei P30 Pro μου μια χαρα κινητα ειναι.
 

Ευτυχώς που είσαι εγκρατής φίλος. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...