Προς το περιεχόμενο

Το Mate 30 Pro είναι το καλύτερο smartphone της Huawei που δεν θα δούμε στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Σου αρέσει δεν σου αρέσει, η Apple είναι luxury brand και προσπαθεί να γίνει περισσότερο κάθε χρόνο (καλώς ή κακώς). Εξού και η μη πτώση τιμών των συσκευών της, το ανάλογο support κτλ κτλ. Μπορείς να παρατηρήσεις ότι πλέον όλες οι εταιρίες αυτό προσπαθούν να κάνουν... Δες το Mate 30 Porche Edition... Αν αυτό δεν είναι προσπάθεια τότε τι είναι;

Το ότι βρίσκει και τα κάνει, σημαίνει ότι όποιος αγοράζει Apple products είναι ηλίθιος; Άνοιξέ μου τα μάτια γιατί προσωπικά θεωρώ πιο ηλίθιους αυτούς που δεν έχουν ιδέα περί τίνος πρόκειται και απλά μιλάνε κοιτώντας μια κόλλα χαρτί με αριθμούς (όπως έκανε και η Hauwei σε αυτό το event - σε όσο παρακολούθησα πριν ματώσουν τα αυτιά μου από τα αγγλικά που άκουγα). Ήμουν κι εγώ έτσι μέχρι που από περιέργεια είπα να δοκιμάσω ένα iPod touch 4th gen. Από τότε προσπαθώ να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται αν δε ξέρω the whole story. Δεν θα πω σε κανέναν να μην αγοράσει Huawei, Samsung, Xiaomi ή οτιδήποτε ούτε θα υποβιβάσω την νοημοσύνη τους επειδή το έκαναν. Εγώ ξέρω ότι ως κάτοχος iPhone, apple watch, airpods, iPad, HomePod, Apple TV ΔΕΝ θα βρω παρόμοια εμπειρία χρήσης και συνεργασίας των συσκευών αυτών σε ΚΑΜΙΆ άλλη εταιρία. Όσες προσπάθειες έχουν γίνει δεν είναι καν κοντά σύμφωνα με τις ανάγκες μου πάντα όπως και πολλών άλλων ανθρώπων και δυστυχώς κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν αυτό.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως η εδραίωση μιας εταιρίας ως luxury, ως "καλύτερης" ή οτιδήποτε δημιουργεί τόσα αρνητικά συναισθήματα σε μερικούς. Είναι τραγικό και λυπηρό και για σένα που σκέφτεσαι έτσι αλλά και για μένα που "κρίνομαι" κάθε μέρα επειδή η συσκευή που κουβαλάω στην τσέπη μου και με βολεύει πολύ περισσότερο από άλλες στην αγορά (για λόγους που θα μπορούσα να σου εξηγώ ως αύριο) έχει ένα μήλο πάνω.

Θα μου πεις εδώ υπάρχει κόσμος που κάνει τα ίδια για ομάδες στο ποδόσφαιρο. Και στις 2 περιπτώσεις έχεις στο 99% των περιπτώσεων ανθρώπους από τον καναπέ του σπιτιού τους, χωρίς να έχουν απολύτως ΤΊΠΟΤΑ να κερδίσουν, να σχολιάζουν άτομα τα οποία κάνουν την δουλεία τους και πληρώνονται αδρά γι αυτό και να το παίζουν ότι ξέρουν κιόλας.

Luxury brand δεν είναι η apple.Απλα έχει ένα κλειστό λειτουργικό χωρίς ανταγωνιστές και το πουλάει ακριβά.Εαν είχε android πόσοι πιστεύεις ότι θα αγόραζαν iphone?Την έκδοση porsche design την σχεδιάζει και τη διαθέτει η porsche design.Γιατι άραγε δεν κυκλοφόρησε και μια έκδοση με iphone?

Επεξ/σία από Kleathhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Luxury brand δεν είναι η apple.Απλα έχει ένα κλειστό λειτουργικό χωρίς ανταγωνιστές και το πουλάει ακριβά.Εαν είχε android πόσοι πιστεύεις ότι θα αγόραζαν iphone?Την έκδοση porsche design την σχεδιάζει και τη διαθέτει η porsche design.Γιατι άραγε δεν κυκλοφόρησε και μια έκδοση με iphone?

Με ένα πρόχειρο search θα δεις ότι ως έναν βαθμό θεωρείται.

Η Apple δεν κάνει τέτοιες συνεργασίες γιατί δεν τις χρειάζεται. Έχει ήδη όνομα στον χώρο δεν χρειάζεται την Porsche να προωθήσει το όνομά της. Η Huawei προσπαθεί να πετάξει την ρετσινιά του Κινέζου...

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Luxury brand δεν είναι η apple.

Απλα έχει ένα κλειστό λειτουργικό χωρίς ανταγωνιστές και το πουλάει ακριβά.

Εαν είχε android πόσοι πιστεύεις ότι θα αγόραζαν iphone?

Τρεις φράσεις που είναι στα δικαστήρια με την πραγματικότητα. 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν την στιγμή η  Huawei είναι η μοναδική εταιρία που τα τελευταία 3-4 χρόνια παρουσιάζει συνεχώς καινοτομίες και ίσως η μοναδική που αναλογικά με τις βελτιώσεις της αξίζει όχι τόσο αλλά σε έναν βαθμό την αύξηση των τιμών. Βγάζει ποιότητα και κάνει πράγματα που άλλοι τα κάνουν μετα από 2-3 χρόνια..Ναι δυστυχώς είναι πλήγμα να φύγει από την Ευρώπη. Κάτι τελευταίο, οι τιμές δυστυχώς είναι υψηλές όμως και μεγαλύτερη πτώση σημειώνουν σε σχέση με τα iPhone πχ αλλά και όλο αυτό βοηθάει άλλες υψηλές περσινές ας πούμε τεχνολογίες να έρθουν σε πολύ προσιτές τιμές σε εμάς (τους μέσους χρήστες)..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, winmac είπε

είχε φτάσει.... γιατί από χθες δεν είναι πουθενά στο δυτικό κόσμο... εκτός αν γίνονται root και άλλα τέτοια...

Ήδη έχει κάποιο δικό της app store  (καλό ή όχι). Ήδη έχει και το δικό της os για tv.

Οπότε θα δούμε, μιας και αφού δεν είναι πουθενά πλέον.., δεν έχει τίποτα να χάσει

Τρόποι σίγουρα θα υπάρξουν και να βάλεις απλά άλλος θα λέει γιατί να μπω στον κόπο μιας και έδωσα τόσα λεφτά και δεν θα έχει και άδικο ούτε σίγουρος με μελλοντικές αναβαθμίσεις δεν θα είναι στην ουσία από λογισμικό δεν είναι ολοκληρωμένο με αποτέλεσμα να πέφτει η αξία της μακάρι να το δούμε Ευρώπη και Ελλάδα και να λήξη η διαμάχη σαν κινητό με ενδιαφέρει μαζί με note 10 plus να αλλάξω αυτό που έχω. Το να βάλει άλλο λογισμικό εκτός android εκεί θέλει χρόνο χρήμα και χαμηλό κόστος τιμής με εξαιρετικά specs να την εμπιστευτεί ο κόσμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stafaf είπε

Τρεις φράσεις που έχουν έχουν πάρει διαζύγιο από την πραγματικότητα. 

Θα το ήθελες πολύ.Ηδη το ανέλυσε και ο φίλος πιο πάνω κάτι που γνωρίζουμε όλοι χρόνια τώρα.

Το λειτουργικό πουλάει γιατί στο hardware έχει μείνει πίσω 2 χρόνια από τον να ανταγωνισμό.

 

7 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Με ένα πρόχειρο search θα δεις ότι ως έναν βαθμό θεωρείται.

Η Apple δεν κάνει τέτοιες συνεργασίες γιατί δεν τις χρειάζεται. Έχει ήδη όνομα στον χώρο δεν χρειάζεται την Porsche να προωθήσει το όνομά της. Η Huawei προσπαθεί να πετάξει την ρετσινιά του Κινέζου...

Όλες οι εταιρείες χρειάζονται συνεργασίες.Η porsche design Δεν προωθεί καμία εταιρεία σχεδιάζει και πουλάει προϊόντα με υψηλή ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kleathhs είπε

Το λειτουργικό πουλάει γιατί στο hardware έχει μείνει πίσω 2 χρόνια από τον να ανταγωνισμό.

A13 γκουχου γκουχου. 

Geekbench single core γκουχου γκουχου. 

Θα με πνίξεις και εσύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stafaf είπε

A13 γκουχου γκουχου. 

Geekbench single core γκουχου γκουχου. 

Θα με πνίξεις και εσύ. 

Με 8mb cache τι στιγμή που ο snapdragon έχει 3mb πως και είναι πρώτη στο single core.μπράβο υπέρεπεξεργαστής?🤣😄

Έχετε βρει το geekbench,δες και κανένα antutu η κανένα ai benchmark και τα ξαναλέμε.

http://ai-benchmark.com/ranking.html

Γκουχού γκουχού

Πρώτο το mate 30 pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Με 8mb  τι στιγμή που ο snapdragon έχει 3mb πως και είναι πρώτη στο single core.μπράβο υπέρεπεξεργαστής?🤣😄

Γκουχού γκουχού

Πρώτο το mate 30 pro

Να το αγοράσεις τότε. 

Α ξέχασα δεν πωλείται στον δυτικό κόσμο. 

Κρίμας μωρέ. 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, winmac είπε

για πες. Η κάμερα με αφορά κυριώς

Γιατί δεν παίρνεις μια dslr?

Όχι, μια και σε αφορά η κάμερα και όχι οι άλλες λειτουργίες 

 

Επεξ/σία από crossmo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stafaf είπε

Να το αγοράσεις τότε. 

Α ξέχασα δεν πωλείται στον δυτικό κόσμο. 

Κρίμας μωρέ. 

Ευτυχώς που υπάρχουν εταιρείες οπως η huawei και έχουμε συσκευες με 4 κάμερες και νέες καινοτομίες. Σε 2 χρόνια θα βάλουν και οι υπόλοιπες εταιρείες. Στεναχωρήθηκες Ε?κάτσε να δεις και το dxomark θα κλάψεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, romanos_88 είπε

Αυτήν την στιγμή η  Huawei είναι η μοναδική εταιρία που τα τελευταία 3-4 χρόνια παρουσιάζει συνεχώς καινοτομίες και ίσως η μοναδική που αναλογικά με τις βελτιώσεις της αξίζει όχι τόσο αλλά σε έναν βαθμό την αύξηση των τιμών. Βγάζει ποιότητα και κάνει πράγματα που άλλοι τα κάνουν μετα από 2-3 χρόνια..Ναι δυστυχώς είναι πλήγμα να φύγει από την Ευρώπη. Κάτι τελευταίο, οι τιμές δυστυχώς είναι υψηλές όμως και μεγαλύτερη πτώση σημειώνουν σε σχέση με τα iPhone πχ αλλά και όλο αυτό βοηθάει άλλες υψηλές περσινές ας πούμε τεχνολογίες να έρθουν σε πολύ προσιτές τιμές σε εμάς (τους μέσους χρήστες)..

Να τις βρασω εγω τις καινοτομιες οταν το ιδιο της το Emui ειναι για τα μπαζα.

Μια απο τα ιδια και οταν περυσι ετρεχε τον κοσμο με τις πρασινες οθονες του mate20pro,που ποτε δεν αναγνωρισε. Σε 1000ευρω κινητο αυτα btw.

Επισης να θυμισω που την πιασανε παλι περυσι να κλεβει σε Benchmarks ή να πλασαρει φωτογραφιες νεου κινητου τηλεφωνου οι οποιες ειχαν τραβηχτει απο Dslr?

Πολυ γρηγορα ξεχνατε καποιοι τι ρολο βαραει η Huawei,και οτι δεν ειναι τοσο αγια οσο την παρουσιαζετε καποιοι.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Θα το ήθελες πολύ.Ηδη το ανέλυσε και ο φίλος πιο πάνω κάτι που γνωρίζουμε όλοι χρόνια τώρα.

Το λειτουργικό πουλάει γιατί στο hardware έχει μείνει πίσω 2 χρόνια από τον να ανταγωνισμό.

Όλες οι εταιρείες χρειάζονται συνεργασίες.Η porsche design Δεν προωθεί καμία εταιρεία σχεδιάζει και πουλάει προϊόντα με υψηλή ποιότητα.

Δεν είπα ποτέ ότι τα τηλέφωνα της Huawei δεν είναι ποιοτικά. Εγώ αναφέρθηκα ΜΟΝΟ στο θέμα της δύναμης του brand της Apple και στο ότι εμένα προσωπικά με βολεύει καλύτερα η εμπειρία χρήσης του iOS και των γύρω γύρω περιφερειακών που έχει η Apple.

Για τα benchmarks που ανέφερες εσύ και άλλοι δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να σας εξηγήσω γιατί όσο σκορ και να έχεις στο geekbench και το antutu δεν μεταφράζεται ποτέ σε ταχύτητα και εμπειρία χρήσης... Πλέον τα πάντα μπορείς να κάνεις. Τα παιχνίδια όλα θα τα παίξεις είτε έχεις iPhone, είτε Samsung είτε Huawei. Πλέον ο "πόλεμος" είναι στο software και ΌΧΙ στο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Να τις βρασω εγω τις καινοτομιες οταν το ιδιο της το Emui ειναι για τα μπαζα.

Μια απο τα ιδια και οταν περυσι ετρεχε τον κοσμο με τις πρασινες οθονες του mate20pro,που ποτε δεν αναγνωρισε. Σε 1000ευρω κινητο αυτα btw.

Επισης να θυμισω που την πιασανε παλι περυσι να κλεβει σε Benchmarks ή να πλασαρει φωτογραφιες νεου κινητου τηλεφωνου οι οποιες ειχαν τραβηχτει απο Dslr?

Πολυ γρηγορα ξεχνατε καποιοι τι ρολο βαραει η Huawei,και οτι δεν ειναι τοσο αγια οσο την παρουσιαζετε καποιοι.

Βέβαια το bendgate της Apple που ήταν 6 χρόνια πίσω το θυμούνται... Όπως και το "slow down" των συσκευών με σάπιες μπαταρίες :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...