Προς το περιεχόμενο

A Total War Saga: TROY


HellionKal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το παιχνίδι παίξει στα 30 € έστω, για μένα είναι Day-One αγορά. Φαίνεται πολύ καλό. Παρόλα αυτά θα προτιμούσα ένα Medieval 3. Θα ήταν έπος. Αλλά αν δεν κάνω λάθος έχουν πει ότι δεν θα βγάλουν πότε τρίτο μέρος για ένα timeline (πχ δεν θα βγει ποτέ Shogun 3...). Μακάρι να κυκλοφορήσει έστω σαν DLC για το TW: Attila και να λέγεται πχ The Dark Ages DLC...

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

για μένα είναι Day-One αγορά. Φαίνεται πολύ καλό.

Όλα αυτά από ένα pre-rendered trailer και ένα flyover του campaign map ενός series που φημίζεται για το strategy και real time battle ενώ το τελευταίο Saga ήταν μέτριο?!

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όλα αυτά από ένα pre-rendered trailer και ένα flyover του campaign map ενός series που φημίζεται για το strategy και real time battle ενώ το τελευταίο Saga ήταν μέτριο?!

 

 

Και σαν το Brittania να είναι και μόνο που έχει θεματολογία σχετική με την Ελληνική Ιστορία μου φτάνει. ;)  Χώρια τα mods που θα βγούν.

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Και σαν το Brittania να είναι και μόνο που έχει θεματολογία σχετική με την Ελληνική Ιστορία μου φτάνει. ;)  Χώρια τα mods που θα βγούν.

Fair enough άμα σου άρεσε το Britannia απλά πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Το παιχνίδι θα είναι Epic Exclusive και για τις πρώτες 24 ώρες θα είναι εντελώς δωρεάν. Περισσότερες πληροφορίες εδώ:

https://www.totalwar.com/games/troy/troy-faq/?fbclid=IwAR3KT8hJX6ofPvnYf6V6XGcIqBt1fRC-VyOVq3VcVdy7RYO7xK0o2DYCARk

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μετα το field of glory empires και την δυνατοτητα να παιξεις τις μαχες στον εξαιρετικο εξομοιωτη μαχων field of glory 2 δυσκολα θα γυρισω πισω στα total war αν δεν αλλαξουν δραματικα.

 η απουσια δε workshop στο επικ ειναι αρκετος λογος να μην το κοιταξω καν, αν θυμηθει κανεις και την τραγικη αρπαχτη του μπριτονια δενει το γλυκο.

Επεξ/σία από CCCR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/6/2020 στις 8:02 ΜΜ, anonymousss94 είπε

Δυο πραγματα σημαινει αυτο , ειτε οτι το παιχνιδι ειναι μεγαλη φολα και πανε να βγαλουν το κοστος απο την προσφορα της epic,ειτε εχουν σκοπο να βγαλουν ενα σκασμο dlc και μαζι με τα λεφτα της epic να βγαλουν ενα σκασμο απο εκει . 

Χαλαρά και τα δυο, μιλάμε για μια εταιρία που το blood and gore το έχει ως DLC, και μην πεταχτεί κάποιος για την δικαιολογία του rating γιατί θα μπορούσαν να το δίνουν τζάμπα. Γενικά τα Saga δεν μου είπαν τίποτα so far. Την συνεχεια του warhammer θέλω αλλα δυστυχώς πρέπει να περιμένεις κάνα δυο χρονια να βγούν όλα τα dlc να γουστάρεις.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγήκε στα προτεινόμενα του yt, μια μάχη του παιχνιδιού. Είναι στα ισπανικά, αλλά τσουκου τσούκου και με λίγο αυτόματη μετάφραση, βγαίνει νόημα από τον σχολιαστή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα βίδεα φαίνεται ότι το πήγαν σαν το 3Κ.

Μια ψιλονιανια σύμβαση ρεαλισμού και φάνταζι με "ήρωες" και μάχες δευτερολέπτων.

Τεράστιο μείον είναι ότι μια ακόμη φορά βλέπουμε κλώνους παντού όπως τα προηγούμενα 3 total war. 

Επίσης τα άρματα είναι σχεδόν ανύπαρκτα - από κάθε άποψη, gameplay και αριθμό στην μάχη. Σε μια εποχή που όποιος είχε τα περισσότερα/καλύτερα νικούσε... 

Τέλος πάντων, όσο το βλέπω τόσο καταλαβαίνω γιατί το δίνουν τζάμπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Νομίζω πως αν είχε κανείς την παραμικρή αμφιβολία για το τι εξάμβλωμα έψηναν τόσο καιρό,  η δωρεάν διάθεση πρέπει να έλυσε κάθε απορία.

Κρίμα, πραγματικά, πάλι clickfest. Φαινόταν το πράγμα ήδη από το Britannia, που το περίμενα αμάν και πως (μαζί με το Shogun, είναι τα μόνα δύο settings όπου υπήρχε ιστορικά ρεαλιστική πιθανότητα όλων των παρατάξεων να κυριαρχήσουν στο χάρτη, σε αντίθεση με τις γελοιότητες του Empire...) και μας βγήκε μπύρα χλιαρή βρετανική, πως τα Saga για έχουν για να γεμίζουν τα κενά και για αρπαχτή.

Αυτή τη φορά, ούτε αρπαχτή, όποιους πιάσουν στα DLC. 

Γενικά, πάντως, όποιος ασχοληθεί με το Field of Glory: Empires, και δεν έχει φετίχ τα γραφικά, νομίζω θα βρει έναν κλάσεις ανώτερο τίτλο. Και στο στρατηγικό, και στο τακτικό κομμάτι.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χάρτης και μερικά από τα factions του Total War: Troy. Όπως φαίνεται ακολουθεί το μοντέλο του Three Kingdoms με τους heroes.

Spoiler

Μοιάζει να είναι σχεδόν copy-paste ο χάρτης του Wrath Of Sparta. Ελπίζω να μην είναι και τόσο βαρετό όσο αυτό...

 

103984065_3822255144516324_2106414021291797819_o.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Η ομηρική Ιθάκη είναι τοποθετημένη στην Ιθάκη αν καταλαβαίνω καλά τον χάρτη;
Μου φαίνεται θα γίνει χαμός στα διάφορα φόρα, για μια ακόμα φορά, για την ιστορικότητα των επιλογών της ca.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι η "Ομηρική Ιθάκη" ή τέλος πάντων το μέρος που ήταν το παλάτι του Οδησσέα, δεν έχει εξακριβωθεί αρχαιολογικά. Οι 2 πιθανές εκδοχές είναι ή να ήταν κάπου έξω από τον Σταυρό (όπως εικάζουν οι Θειακοί) ή κάπου στο βόρειο μέρος της Κεφαλλονιάς όπως υποστηρίζει η άλλη άποψη. Και αυτό γιατί στην αρχαιότητα η σημερινή Ιθάκη μαζί με την Κεφαλλονιά ήταν ενωμένες. Πάντως υπάρχουν φανατικοί και των 2 απόψεων και έχει πλάκα σαν ουδέτερος να τους ακούς να λογομαχούν.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...