Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 5700 XT 8G GDDR6 370€ <πλαισιο>


diaol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Η παραγγελία σου έχει ξεκινήσει για παραλαβή στο χώρο σου"

Πρέπει να παράγγειλα τελευταίος και μόλις μου ήρθε αυτό, κανένας άλλος;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, καλά έκανα και ακύρωσα την παραγγελία. Με πήραν στο τηλέφωνο από το Πλαίσιο και την Πέμπτη θα έχω την Nitro+ με 409 ευρώ!!!!

Οπότε bb Gigabyte, welcome Nitro+.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, anretal είπε

λοιπον η καρτουλα ειναι μπομπα απο θεμα αποδοσης τουλαχιστον σε σχεση και με την 5700 την απλη στο apex einai +20 frames Περιπου 1440P ολα ultra εκτος απο shadows με την 5700 ημουν στα 90-100 τωρα ειμαι 110-120. 

αλλα απο θεμα θερμοκρασιων και θορυβου εγω δεν ειμαι χαρουμενος 

εχω κανει uv και σας στελνω average απο ενα run time spy 

undervolt.jpg

3d.png

wattman.jpg

Για πες περισσοτερα περι θορυβου και θερμοκρασιας .... ξεπερναει 90  βαθμους ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς uv ναι πάει πάνω από 90. Θα κάνω ανάλυση τις επόμενες μέρες. Σε στοκ είδα junction 110 temp δεν ξέρω αν είναι λόγος rma αυτος

Επεξ/σία από anretal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, anretal είπε

Χωρίς uv ναι πάει πάνω από 90. Θα κάνω ανάλυση τις επόμενες μέρες. Σε στοκ είδα junction 110 temp δεν ξέρω αν είναι λόγος rma αυτος

90 το core??

εγω max εχω 77-78 με juction 90-95 . και μιλαω για στοκ ρολογια 2034 που δινει η ref με λιγο uv.

Σε bench καταστασεις με softpowerplay table mod εχω δει να φτανει τα 82-85 με Juction 110 αλλα μιλαμε για clock 2150 με 1.250mv  και φυσικα fans 90% κατι που για 24/7 ειναι απαγορευτικο .

 

Επεξ/σία από jimpsar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επικοινωνησα  με πλαισιο για να ρωτησω για doa και μου ειπαν οτι δεν εχει λεει η συγκεκριμενη καρτα DOA .... την παω λεει εκει και την στελνουν αντιπροσωπεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, anretal είπε

λοιπον επικοινωνησα  με πλαισιο για να ρωτησω για doa και μου ειπαν οτι δεν εχει λεει η συγκεκριμενη καρτα DOA .... την παω λεει εκει και την στελνουν αντιπροσωπεια 

Μονό αν δεν έχει ανοιχτεί την δέχονται. Αλλιώς κάνουν τους Κινέζους. Κλασικό παλιό καλό plaisio. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μονό αν δεν έχει ανοιχτεί την δέχονται. Αλλιώς κάνουν τους Κινέζους. Κλασικό παλιό καλό plaisio. 

ε αν δεν την ανοιξεις πως θα δεις αν ειναι doa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, anretal είπε

ε αν δεν την ανοιξεις πως θα δεις αν ειναι doa

Δεν ξέρω πρωτοτυπία του plaisiou. Εγώ τους είπα να επιστρέψω την κάρτα να δώσω ακόμα 60 για την nitro λένε δεν γίνεται. Ενώ έχει δουλέψει 1 ώρα. Μπορώ να την πουλήσω αλλά θέλω να είμαι σωστός και να έχει ο αγοραστής εγγύηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν ξέρω πρωτοτυπία του plaisiou. Εγώ τους είπα να επιστρέψω την κάρτα να δώσω ακόμα 60 για την nitro λένε δεν γίνεται. Ενώ έχει δουλέψει 1 ώρα. Μπορώ να την πουλήσω αλλά θέλω να είμαι σωστός και να έχει ο αγοραστής εγγύηση. 

γιατί αν την πουλήσεις τι θέμα θα έχει ο αγοραστής με την εγγύηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

γιατί αν την πουλήσεις τι θέμα θα έχει ο αγοραστής με την εγγύηση?

Αν χρειαστεί RMA θα πρέπει να πάω εγώ εφόσον υπάρχει τιμολόγιο. Δεν είναι μπέρδεμα η όλη ιστορία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν ξέρω πρωτοτυπία του plaisiou. Εγώ τους είπα να επιστρέψω την κάρτα να δώσω ακόμα 60 για την nitro λένε δεν γίνεται. Ενώ έχει δουλέψει 1 ώρα. Μπορώ να την πουλήσω αλλά θέλω να είμαι σωστός και να έχει ο αγοραστής εγγύηση. 

και εγω το ιδιο θελω να κανω. Πριν ειχα την 5700 την απλη η συμπεριφορα της ηταν η μερα με τη νυχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Αν χρειαστεί RMA θα πρέπει να πάω εγώ εφόσον υπάρχει τιμολόγιο. Δεν είναι μπέρδεμα η όλη ιστορία? 

σου απάντησα στο άλλο thread......κατάλαβα για το τιμολόγιο...νόμιζα ότι την είχες αγοράσει άνευ τιμολογίου......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...