Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 5700 XT 8G GDDR6 370€ <πλαισιο>


diaol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Μέσα στη μέρα είπαν υπομονή. Αν δεν περίμεναν stock θα είχαν βγάλει τελείως την προσφορά. Μακάρι να παραλάβετε όλοι εμένα χθες απόγευμα την έστειλαν. 

 

Με γεια! Θέλει οπωσδήποτε Undervolt αυτή η Reference ή άμα την αφήσεις στα Default είσαι εντάξει;;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Με γεια! Θέλει οπωσδήποτε Undervolt αυτή η Reference ή άμα την αφήσεις στα Default είσαι εντάξει;;

Ευχαριστώ πολύ. Στα default σε load θα ανεβάζει θερμοκρασίες γιατί το curve fan που έχει η amd είναι για ησυχία. Με UV κρατάς τις επιδόσεις κατεβάζοντας 15 20 βαθμούς την θερμοκρασία. Περισσότερα όταν με το καλό έρθει. Ακουστικά καλά έχω οπότε εν ώρα gaming ας ακούγετε και λίγο. Σε idle πέφτει μέχρι το 0 αλλά παίζει και στο 20% με 600 700 στροφές πρακτικά αθόρυβη τελείως. Ρελαντί θα δουλεύει με το monitor που έχω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Με γεια! Θέλει οπωσδήποτε Undervolt αυτή η Reference ή άμα την αφήσεις στα Default είσαι εντάξει;;

Εγω την εχω στοκ core 2034, 1130mv , 40 % fans σταθερο , 10% p.limit και απο θορυβο ελαχιστο και επιδοσεις πολυ καλες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Όταν γράφεται «Reference», τι εννοείται;

οπως τη γεννησε η μανα της,τσιτσιδι χωρις τριτους κατασκευαστες και ψιψιψονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, exor είπε

κορυφαιο καρτονι .. ΚΑΙ ΑΔΕΛΦΙΑ ΑΝΑΘΑΡΡΗΣΤΕ ! ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ACCELERO ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ  ΜΠΟΜΠΑ ! 

Ποιο μπόμπα από τη δικιά σου????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, cls123 είπε

Παρηγγειλα και εγω χθες και σημερα εφαγα ακυρο. 

Δεν υπάρχει και δεν ξερουν ποτε θα ξαναφερουν

Καλά τι ώρα έκανες παραγγελία και δεν υπήρχε; Είχες πληρώσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, DsLmAnIaC είπε

Καλά τι ώρα έκανες παραγγελία και δεν υπήρχε; Είχες πληρώσει; 

παρηγγειλα γυρω στις 23.30 χθες το βραδυ. κανονικη πληρωμη μεσω πιστωτικης. ελεγε παραδοση εντοσ 72 ωρων.

Σημερα με πηρανε τηλεφωνο και δεν εχουνε διαθεσιμοτητα ουτε σαφη ημερομηνια νεας παραδοσης.

Επεξ/σία από cls123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, stavrosmelekos96 είπε

Αξίζει αναβάθμιση από 1070ti σε 144hz 2k?

Δε θα το λεγα, ειδικά άμα έχεις καμιά ωραία υλοποίηση. Είναι πιο δυνατή δηλαδή, αλλά όχι αρκετά για να αξίζει το όλο hassle, να πουλάς την παλιά κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μένα τα ίδια μου είπαν σήμερα στο τηλέφωνο αλλά η παραγγελία τουλάχιστον δεν ακυρώνεται (τουλάχιστον για τώρα, μένει να φανεί τι θα γίνει τις επόμενες ημέρες, ίδωμεν) και μου είπαν ότι θα μείνει ανοιχτή μέχρι να ξαναφέρουν στοκ της κάρτας. Άγνωστο το πότε σε ερώτησή μου. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι η κάρτα ήταν διαθέσιμη για παραγγελία τουλάχιστον μέχρι αργά το απόγευμα σήμερα, τουλάχιστον μέχρι τις 19:00 που μίλαγα με το τμήμα Internet (μεγάλο πακέτο μισή ώρα κοντά αναμονή). Φανταστείτε πόσοι έχουν παραγγείλει καθ όλη την διάρκεια της ημέρας. 

Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά από μια τέτοια εταιρεία θεωρώ, πόσο μάλλον η δικαιολογία που μου είπαν τηλεφωνικά ότι υπάρχει μια τελευταία κάρτα σε ένα κατάστημα που είναι όμως κρατημένη από πελάτη και το σύστημα βλέπει διαθεσιμότητα και την εμφανίζει. Ολόκληρη μέρα εμφανίζει διαθεσιμότητα εξαιτίας αυτής της κάρτας; Αστείο το λιγότερο.

 Την παραγγελία και εγώ την έκανα αργά το βράδυ και την πλήρωσα με κάρτα. Μένει να δούμε τι θα γίνει τις επόμενες ημέρες.  

.

.

Εdit: Μόλις τώρα ξανακοίταξα 28/09 01:26 αναγράφει "Διαθέσιμο εντός 72 ωρών" και μπορείς κανονικά να κάνεις παραγγελία.

Μας δουλεύουν;;;; 😵

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...