Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 5700 XT 8G GDDR6 370€ <πλαισιο>


diaol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Εdit: Μόλις τώρα ξανακοίταξα 28/09 01:26 αναγράφει "Διαθέσιμο εντός 72 ωρών" και μπορείς κανονικά να κάνεις παραγγελία.

Μας δουλεύουν;;;; 😵

Όλη την ημέρα έτσι είναι. Εκτός των ελαχίστων που τους τις έστειλαν ήδη, αμφιβάλω αν παραλάβει κανείς σε 72 ώρες :P

Επεξ/σία από LaMereda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Και μένα τα ίδια μου είπαν σήμερα στο τηλέφωνο αλλά η παραγγελία τουλάχιστον δεν ακυρώνεται (τουλάχιστον για τώρα, μένει να φανεί τι θα γίνει τις επόμενες ημέρες, ίδωμεν) και μου είπαν ότι θα μείνει ανοιχτή μέχρι να ξαναφέρουν στοκ της κάρτας. Άγνωστο το πότε σε ερώτησή μου. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι η κάρτα ήταν διαθέσιμη για παραγγελία τουλάχιστον μέχρι αργά το απόγευμα σήμερα, τουλάχιστον μέχρι τις 19:00 που μίλαγα με το τμήμα Internet (μεγάλο πακέτο μισή ώρα κοντά αναμονή). Φανταστείτε πόσοι έχουν παραγγείλει καθ όλη την διάρκεια της ημέρας. 

Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά από μια τέτοια εταιρεία θεωρώ, πόσο μάλλον η δικαιολογία που μου είπαν τηλεφωνικά ότι υπάρχει μια τελευταία κάρτα σε ένα κατάστημα που είναι όμως κρατημένη από πελάτη και το σύστημα βλέπει διαθεσιμότητα και την εμφανίζει. Ολόκληρη μέρα εμφανίζει διαθεσιμότητα εξαιτίας αυτής της κάρτας; Αστείο το λιγότερο.

 Την παραγγελία και εγώ την έκανα αργά το βράδυ και την πλήρωσα με κάρτα. Μένει να δούμε τι θα γίνει τις επόμενες ημέρες.  

.

.

Εdit: Μόλις τώρα ξανακοίταξα 28/09 01:26 αναγράφει "Διαθέσιμο εντός 72 ωρών" και μπορείς κανονικά να κάνεις παραγγελία.

Μας δουλεύουν;;;; 😵

Αρκεί να ξανά φέρουν stock. Το καλό είναι ότι δεν ακυρώνουν οπότε υπάρχει ελπίδα. Αυτό που σε είπαν στο chat δεν είναι σοβαρό όμως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακύρωσαν τη παραγγελία , με ενημέρωσαν χθες κ τηλεφωνικά

 Βέβαια στο site λέει διαθέσιμη εντός 72 ωρών οπότε ξαναεστειλα παραγγελία προφανώς θα την ακυρώσουν πάλι αλλά με τρώει λίγο , άσε να με ξαναπάρουν τηλέφωνο 😇

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Εμένα ακύρωσαν τη παραγγελία , με ενημέρωσαν χθες κ τηλεφωνικά

 Βέβαια στο site λέει διαθέσιμη εντός 72 ωρών οπότε ξαναεστειλα παραγγελία προφανώς θα την ακυρώσουν πάλι αλλά με τρώει λίγο , άσε να με ξαναπάρουν τηλέφωνο 😇

Σε άλλους ακυρώνουν σε άλλους λένε δεν ξέρουν πότε θα ξαναφέρουν ενώ ακόμα γράφει σε 72 ωρες διαθεσιμότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Σε άλλους ακυρώνουν σε άλλους λένε δεν ξέρουν πότε θα ξαναφέρουν ενώ ακόμα γράφει σε 72 ωρες διαθεσιμότητα. 

Εδώ κολλάει το παραπάνω που έγραψα, αστεία πράγματα για να μην πω γελοία!

Τη ρημάδα την μία που βλέπει το σύστημα (που μου λέγανε χτες στο τηλέφωνο) και εξαιτίας της δείχνει διαθεσιμότητα το σύστημα, δεν ήρθε να την πάρει ακόμα ο ενδιαφερόμενος;;; 🙄

Αφού δεν έχουν στοκ και είναι αβέβαιο αν θα φέρουν γιατί δεν κατεβάζουν την προσφορά;;; 

Μια σκέψη που κάνω είναι ότι είτε δεν ξέρουν και οι ίδιοι και λένε διαφορετικά πράγματα στον καθένα ή αφήνουν εσκεμμένα την δυνατότητα παραγγελίας για να γίνεται ντόρος μιας και η προσφορά είναι για τα 50 έτη του καταστήματος. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Εδώ κολλάει το παραπάνω που έγραψα, αστεία πράγματα για να μην πω γελοία!

Τη ρημάδα την μία που βλέπει το σύστημα (που μου λέγανε χτες στο τηλέφωνο) και εξαιτίας της δείχνει διαθεσιμότητα το σύστημα, δεν ήρθε να την πάρει ακόμα ο ενδιαφερόμενος;;; 🙄

Αφού δεν έχουν στοκ και είναι αβέβαιο αν θα φέρουν γιατί δεν κατεβάζουν την προσφορά;;; 

Μια σκέψη που κάνω είναι ότι είτε δεν ξέρουν και οι ίδιοι και λένε διαφορετικά πράγματα στον καθένα ή αφήνουν εσκεμμένα την δυνατότητα παραγγελίας για να γίνεται ντόρος μιας και η προσφορά είναι για τα 50 έτη του καταστήματος. 

Το πιθανότερο είναι αυτό που έγραψες στο τέλος. Δεν γνωρίζουν ακριβώς οπότε και αφήνουν την προσφορά να τρέχει. Ακυρώσεις δεν πρέπει να πέφτουν όμως εφόσον υπάρχει ακόμα η προσφορά. Εκεί είναι το πρόβλημα. Δηλαδή αφήνουν τον κόσμο να παραγγείλει ενώ ακυρώνουν όσοι παρήγγειλαν προηγουμένως. Δεν στέκει αυτο. Περιμένω σήμερα ελτα κουριερ Σάββατο ελπίζω να έρθουν αλλιώς από Δευτέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το πιθανότερο είναι αυτό που έγραψες στο τέλος. Δεν γνωρίζουν ακριβώς οπότε και αφήνουν την προσφορά να τρέχει. Ακυρώσεις δεν πρέπει να πέφτουν όμως εφόσον υπάρχει ακόμα η προσφορά. Εκεί είναι το πρόβλημα. Δηλαδή αφήνουν τον κόσμο να παραγγείλει ενώ ακυρώνουν όσοι παρήγγειλαν προηγουμένως. Δεν στέκει αυτο. Περιμένω σήμερα ελτα κουριερ Σάββατο ελπίζω να έρθουν αλλιώς από Δευτέρα. 

Ακριβώς αυτό.

Εν τω μεταξύ εγώ χτες μίλησα με δύο διαφορετικά άτομα στο support καθώς ο ένας με έστειλε στον άλλο και έφαγα και κοντά μισή ώρα αναμονή πριν και στο μεσοδιάστημα. Η όλη εικόνα που αποκόμισα είναι ότι δεν ήξεραν τι γίνεται με την συγκεκριμένη προσφορά. Εδώ κολλάει και το άλλο που έγραψα. Επίσης αν τους έλεγα ok δεν πειράζει είναι σίγουρο 100% ότι θα μου την ακύρωναν την παραγγελία, εγώ όμως δεν έκανα κάτι τέτοιο. 

Είναι τραγικό να ταλαιπωρείς έτσι τον πελάτη, τη στιγμή που δεν τον κάλεσες ποτέ ως όφειλες, παρά του έστειλες ένα email να καλέσει ο ίδιος καθώς και καλά προσπάθησες να επικοινωνήσεις μαζί του αλλά δεν επετεύχθη (κανείς δεν με κάλεσε για να μην με βρει). Τι κάνεις λοιπόν; πετάς την μπάλα στην εξέδρα και αφήνεις τον πελάτη να φάει μισή ώρα αναμονή στο τηλεφωνικό κέντρο μέχρι να βγει εκπρόσωπος. Και όλα αυτά για να τους δώσεις 370 ευρώ για μια προσφορά που τρέχει ακόμα τη στιγμή που γράφω αυτές τις αράδες. 

Ότι και να γράψω παραπάνω είναι λίγο. Απορείτε κάποιοι ακόμα γιατί αγοράζουμε από Amazon; ;) 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Ακριβώς αυτό.

Εν τω μεταξύ εγώ χτες μίλησα με δύο διαφορετικά άτομα στο support καθώς ο ένας με έστειλε στον άλλο και έφαγα και κοντά μισή ώρα αναμονή πριν και στο μεσοδιάστημα. Η όλη εικόνα που αποκόμισα είναι ότι δεν ήξεραν τι γίνεται με την συγκεκριμένη προσφορά. Εδώ κολλάει και το άλλο που έγραψα. Επίσης αν τους έλεγα ok δεν πειράζει είναι σίγουρο 100% ότι θα μου την ακύρωναν την παραγγελία, εγώ όμως δεν έκανα κάτι τέτοιο. 

Είναι τραγικό να ταλαιπωρείς έτσι τον πελάτη, τη στιγμή που δεν τον κάλεσες ποτέ ως όφειλες, παρά του έστειλες ένα email να καλέσει ο ίδιος καθώς και καλά προσπάθησες να επικοινωνήσεις μαζί του αλλά δεν επετεύχθη (κανείς δεν με κάλεσε για να μην με βρει). Τι κάνεις λοιπόν; πετάς την μπάλα στην εξέδρα και αφήνεις τον πελάτη να φάει μισή ώρα αναμονή στο τηλεφωνικό κέντρο μέχρι να βγει εκπρόσωπος. Και όλα αυτά για να τους δώσεις 370 ευρώ για μια προσφορά που τρέχει ακόμα τη στιγμή που γράφω αυτές τις αράδες. 

Ότι και να γράψω παραπάνω είναι λίγο. Απορείτε κάποιοι ακόμα γιατί αγοράζουμε από Amazon; ;) 

Τηλεφωνικά δεν θα βγάλεις άκρη. Προσπάθησε με το live chat κάνα 5λεπτο περίμενα μέχρι να απαντήσουν και έβγαλα άκρη και στις 2 περιπτώσεις και οι 2 υπάλληλοι φέρθηκαν άψογα γνωρίζοντας την κατάσταση. Πολύ αρνητικό αυτό που γράφεις τουλάχιστον δεν σε ακύρωσαν την παραγγελία όπως του φίλου πιο πάνω. Το Amazon είναι το νούμερο 1 σε όλα και όχι τυχαία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επανέρχομαι για να κλείσει το θέμα ......

https://www.plaisio.gr/catalog?location=categories%3dΑναβάθμιση+%26+Δίκτυα%2cΑναβάθμιση+pc%2cΚάρτες+Γραφικών%3bbrand%3dsapphire%3bproduct%3d3311996%3bpage%3d2

Για αυτό και η reference σε αυτά τα λεφτά  *(αν και δεν είναι για το Thread των προσφορών ) 

Είναι πολλά τα 569 😭

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, diaol είπε

Και επανέρχομαι για να κλείσει το θέμα ......

https://www.plaisio.gr/catalog?location=categories%3dΑναβάθμιση+%26+Δίκτυα%2cΑναβάθμιση+pc%2cΚάρτες+Γραφικών%3bbrand%3dsapphire%3bproduct%3d3311996%3bpage%3d2

Για αυτό και η reference σε αυτά τα λεφτά  *(αν και δεν είναι για το Thread των προσφορών ) 

Είναι πολλά τα 569 😭

200 ευρώ διαφορά για 1% διαφορά σε επιδόσεις συν πιο ήσυχη και καλύτερες θερμοκρασίες. Το αν αξίζει το αφήνω σε σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

200 ευρώ διαφορά για 1% διαφορά σε επιδόσεις συν πιο ήσυχη και καλύτερες θερμοκρασίες. Το αν αξίζει το αφήνω σε σας. 

Spoiler

Είναι στα 470 στο amazon Γαλλίας αλλά με παράδοση σε ένα με δύο μήνες. Τέλος Οκτωβρίου τουλάχιστον. Και πάλι η διαφορά δεν αξίζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DsLmAnIaC είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Είναι στα 470 στο amazon Γαλλίας αλλά με παράδοση σε ένα με δύο μήνες. Τέλος Οκτωβρίου τουλάχιστον. Και πάλι η διαφορά δεν αξίζει.

Στα 470 αξίζει βαριά βαριά αλλά ναι πότε θα παραλάβεις. Εγώ έβαλα στην τσέπη 210 ευρώ απο τα 580 από το RMA της προηγούμενης και του χρόνου με το καλό βλέπουμε για ότι νέο έρθει καλά να είμαστε.

Την πήρες Νίκο η ακόμα? Δευτέρα πρωί με είπαν στα ΕΛΤΑ κουριερ χθες βράδυ πήγε Θεσσαλονίκη αλλά δεν την έστειλαν. Συνήθως στέλνουν τα δέματα άμεσα θα φάνε 2 μέρες αναμονή τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Στα 470 αξίζει βαριά βαριά αλλά ναι πότε θα παραλάβεις. Εγώ έβαλα στην τσέπη 210 ευρώ απο τα 580 από το RMA της προηγούμενης και του χρόνου με το καλό βλέπουμε για ότι νέο έρθει καλά να είμαστε.

Την πήρες Νίκο η ακόμα? Δευτέρα πρωί με είπαν στα ΕΛΤΑ κουριερ χθες βράδυ πήγε Θεσσαλονίκη αλλά δεν την έστειλαν. Συνήθως στέλνουν τα δέματα άμεσα θα φάνε 2 μέρες αναμονή τώρα. 

Φάγαμε άκυρο τελικά, αλλά κάτι άλλο ετοιμάζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DsLmAnIaC είπε

Φάγαμε άκυρο τελικά, αλλά κάτι άλλο ετοιμάζουμε.

Κρίμα ρε συ δεν κατάλαβα τι παίχτηκε στο πμ ακριβώς. Μάλλον πρώτος θα παραλάβω να σας γράψω εντυπώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...