Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Μήπως έχεις Ραδεον; 

Με radeon το τελειωσα το παραπανω error δεν το συναντησα ποτε. Μονο το FFFFF error που ηταν μετα τα πολλα fast travels. 3080 εχει ο φιλος πιστευω οπως γραφει και στην υπογραφη του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Μήπως έχεις Ραδεον; 

 

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Με radeon το τελειωσα το παραπανω error δεν το συναντησα ποτε. Μονο το FFFFF error που ηταν μετα τα πολλα fast travels. 3080 εχει ο φιλος πιστευω οπως γραφει και στην υπογραφη του. 

Σωστά, 3080. Θα δοκιμάσω αύριο λογικά και το fast travel, αν ξεκινήσει το game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με DR12 το τρέχεις; Ή με Vulkan; 

7 ώρες πριν, Chaos3X είπε

Πάλι τα ίδια, σήμερα κρασάρει αμέσως στο desktop όπως χθες.

Μήπως έχεις oc στην κάρτα ή στον επεξεργαστή; 

Ίσως και να δοκίμαζες default ρυθμίσεις στα γραφικά  του παιχνιδιού για αρχή και μετά αν πάνε καλά αρχίζεις και πειράζεις. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Chaos3X είπε

Πάλι τα ίδια, σήμερα κρασάρει αμέσως στο desktop όπως χθες.

Δοκιμασε λιγο να καθαρισεις την DirectX shaders cache και την windows cache και ξανα τρεξε το.

 

directx-shader-cache-3.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3 χρόνια έχει που αγόρασα το παιχνίδι, κανένα από τα παραπάνω μηνύματα δεν έχω δει, ποτέ, με ή χωρίς Vulkan 😕 

Έχω το game απευθείας από rockstar launcher αν αυτό έχει σημασία. 

GTX 1080 Ti. Είτε με τον 8700Κ, είτε τώρα με τον 13700Κ. Δοκιμασμένη κάρτα με OC και χωρίς.

Έχω αν θυμάμαι καλά ένα random desktop crash κάποτε όταν το 'παιζα το 2021. Πέρα από αυτό τίποτα άλλο, ούτε σε ένα run που έκανα πριν λίγες μέρες.

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχει θεματα και σε μενα το παιχνιδι, διαβαστε και απολαυστε το δικο μου φιξ προκειμενου να τρεχει το παιχνιδι:

Για να τρεξει το story mode απο το κεντρικο μενου, καθε φορα προτου ξεκινησω, ανοιγω το cpu-z και κανω stress test στον επεξεργαστη παραλληλα στο background, διαφορετικα το παιχνιδι μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν ειναι συνδεδεμενος ο λογ/σμος μου της Rockstar και με πεταει στα windows. Με 12600κ και 3080 αυτα.

Ετσι βεβαια μετα δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα. Μια φορα μονο χθες οταν ανοιξα το Afterburner εν μεσω αποστολης επαθε κοκομπλοκο και κρασαρε το παιχνιδι. 

Σαν συνολικη εμπειρια στο παικτικο κομματι τωρα, δεν το συζητω ειναι κορυφαιο. (Τελειωνω το τριτο κεφαλαιο..)

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, kostiger είπε

Eχει θεματα και σε μενα το παιχνιδι, διαβαστε και απολαυστε το δικο μου φιξ προκειμενου να τρεχει το παιχνιδι:

Για να τρεξει το story mode απο το κεντρικο μενου, καθε φορα προτου ξεκινησω, ανοιγω το cpu-z και κανω stress test στον επεξεργαστη παραλληλα στο background, διαφορετικα το παιχνιδι μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν ειναι συνδεδεμενος ο λογ/σμος μου της Rockstar και με πεταει στα windows. Με 12600κ και 3080 αυτα.

Ετσι βεβαια μετα δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα. Μια φορα μονο χθες οταν ανοιξα το Afterburner εν μεσω αποστολης επαθε κοκομπλοκο και κρασαρε το παιχνιδι. 

Σαν συνολικη εμπειρια στο παικτικο κομματι τωρα, δεν το συζητω ειναι κορυφαιο. (Τελειωνω το τριτο κεφαλαιο..)

Ποποπο ότι να ναι, αν δεν ήταν τόσο φοβερό και τρομερό το παιχνίδι, θα το παρατούσα χωρίς δεύτερη σκέψη, όμως δεν μου έχει ξανά τύχει ποτέ σε παλιό, πολύ γνωστό και διαδεδομένο παιχνίδι, από τόσο μεγάλο στούντιο που δεν τα αφήνει στην τύχη τους και αγορασμενο να συμπεριφέρεται έτσι και τόσο μεγάλο διάστημα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Eχει θεματα και σε μενα το παιχνιδι, διαβαστε και απολαυστε το δικο μου φιξ προκειμενου να τρεχει το παιχνιδι:

Για να τρεξει το story mode απο το κεντρικο μενου, καθε φορα προτου ξεκινησω, ανοιγω το cpu-z και κανω stress test στον επεξεργαστη παραλληλα στο background, διαφορετικα το παιχνιδι μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν ειναι συνδεδεμενος ο λογ/σμος μου της Rockstar και με πεταει στα windows. Με 12600κ και 3080 αυτα.

Ετσι βεβαια μετα δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα. Μια φορα μονο χθες οταν ανοιξα το Afterburner εν μεσω αποστολης επαθε κοκομπλοκο και κρασαρε το παιχνιδι. 

Σαν συνολικη εμπειρια στο παικτικο κομματι τωρα, δεν το συζητω ειναι κορυφαιο. (Τελειωνω το τριτο κεφαλαιο..)

Και μια φανουρόπιτα να φτιάχνεις να βοηθάει και ο άγιος Φανούριος να ξεκινάει το παιχνίδι.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από κάποιο patch του παιχνιδιού ή μετά από κάποια νέα έκδοση του Afterburner τρώει crash στο αρχικό loading. Με κλειστό Afterburner κανένα πρόβλημα.

Παλαιότερα δούλευε μια χαρά και με το Afterburner. 

Αυτά σε Dx γιατί σε Vulkan δουλεύει και με το Afterburner μια χαρά.

Άβυσσος η ψυχή αυτού του παιχνιδιού 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, liakinen είπε

Μετά από κάποιο patch του παιχνιδιού ή μετά από κάποια νέα έκδοση του Afterburner τρώει crash στο αρχικό loading. Με κλειστό Afterburner κανένα πρόβλημα.

Παλαιότερα δούλευε μια χαρά και με το Afterburner. 

Αυτά σε Dx γιατί σε Vulkan δουλεύει και με το Afterburner μια χαρά.

Άβυσσος η ψυχή αυτού του παιχνιδιού 😄

Εγώ δεν έχω βάλει ποτέ το Afterburner. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Εγώ δεν έχω βάλει ποτέ το Afterburner. 

Έχει πολλά ανεξήγητα ακόμα και σήμερα το παιχνίδι. Στους περισσότερους δεν υπάρχει κανένα θέμα σε ορισμένους όμως τους βγάζει την πίστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πέρασαν 5 χρόνια αποφεύγοντας spoilers και διάφορα threads για να μπω χωρίς να γνωρίζω τίποτα. Το ξεκίνησα σήμερα και τελείωσα το Chapter 1. Πωω τι έχουν κάνει οι άνθρωποι; Πραγματικά, αυτό το λίγο που έπαιξα μου αρέσει πολύ. Έχει τόσα πολλά να κάνεις που απορώ αν γίνεται να το φτάσεις 100%. Καλά θα περάσουμε για κανα μήνα 😂

Έχω 2 παράπονα όμως μέχρι στιγμής. Το πρώτο είναι το loot, το οποίο αργεί πάρα πολύ ειδικά μετά από μακελειό και έχεις τους άλλους να σε πιέζουν... (είμαι από αυτούς που lootαρουν ό,τι υπάρχει). Και δεύτερο, τα tips/hints που εμφανίζει πάνω αριστερά είναι τόσο γρήγορα που όταν έχει διαλόγους με τους χαρακτήρες μέχρι να διαβάσεις τι λέει, χάνεις το story. Υπάρχει τρόπος να τα ξαναδείς από κάπου; Θυμάμαι υπήρχε κάτι αντίστοιχο στο GTA για αυτα τα briefs, όπως τα λέγε, αλλά εδώ δεν βρήκα κάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ren_Hoek είπε

Πέρασαν 5 χρόνια αποφεύγοντας spoilers και διάφορα threads για να μπω χωρίς να γνωρίζω τίποτα. Το ξεκίνησα σήμερα και τελείωσα το Chapter 1. Πωω τι έχουν κάνει οι άνθρωποι; Πραγματικά, αυτό το λίγο που έπαιξα μου αρέσει πολύ. Έχει τόσα πολλά να κάνεις που απορώ αν γίνεται να το φτάσεις 100%. Καλά θα περάσουμε για κανα μήνα 😂

Έχω 2 παράπονα όμως μέχρι στιγμής. Το πρώτο είναι το loot, το οποίο αργεί πάρα πολύ ειδικά μετά από μακελειό και έχεις τους άλλους να σε πιέζουν... (είμαι από αυτούς που lootαρουν ό,τι υπάρχει). Και δεύτερο, τα tips/hints που εμφανίζει πάνω αριστερά είναι τόσο γρήγορα που όταν έχει διαλόγους με τους χαρακτήρες μέχρι να διαβάσεις τι λέει, χάνεις το story. Υπάρχει τρόπος να τα ξαναδείς από κάπου; Θυμάμαι υπήρχε κάτι αντίστοιχο στο GTA για αυτα τα briefs, όπως τα λέγε, αλλά εδώ δεν βρήκα κάτι.

Υπολογισε 210 ωρες για τα παντα ολα 100%. Καλο λιωσιμο ειναι μοναδικο το ταξιδι πραγματικα. Για tutorial κτλ υπαρχουν τα παντα στο μενου για οτι tutorial υπαρχει στο παιχνιδι οσο πιο αναλυτικα γινεται. Καταγραφη στα παντα απο το loot στα ζωα πιο εχεις κανει skin πιο μαγειρεψες οπως και στα λουλουδια οπλα hideouts των συμμοριων γενικα τα παντα. Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...