Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, newlynx είπε

Είμαι  3ο κεφάλαιο και δεν κρύβω ότι έχω φάει τρελό κόλλημα. Διαβάζω για τύπους που έχουν 1000+ ώρες στο παιχνίδι και ανακαλύπτουν συνεχώς πράγματα, είδα και 1-2 βίντεο με γεγονότα-αποστολές που μπορεί να πετύχεις και έμεινα με το στόμα ανοικτό. Έχω ελαχιστοποιήσει την ενασχόληση με άλλα παιχνίδια για να μπορέσω να προχωρήσω, το πάω αργά και χωρίς πίεση, αλλά το πιο δύσκολο είναι να βρω χρόνο.
Πότε βγαίνει το 3 είπαμε; 

Καποτε ειχαν βγει φημες για remastered και port σε pc το 1 που ειναι και η συνεχεια του 2 μιας και το 2 ειναι prequel story.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, firepc said:

μετά το gta 5, έβγαλε μόνο 1 παιχνίδι μέσα σε 10 χρόνια

Το θέμα είναι ότι οι εναλλακτικές πια φαίνονται να είναι είτε αυτό, είτε yearly release επιπέδου Ubisoft.

Λίγοι είναι οι devs που βγάζουν τίμια AAA παιχνίδια σε εύλογο χρονικό διάστημα όπως πχ η remedy.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσα το έπος που απλά παίρνει εύκολα 10/10. Έπαιξα το παιχνίδι με τον τρόπο που ήθελα, επικεντρωμένος σε αυτά που φαίνονταν ενδιαφέροντα(πχ legendary animals αλλά όχι fishes). Μετά από 95 ώρες τελείωσα την κεντρική ιστορία και επιβεβαιώνω πως ήταν μια αξεπέραστη εμπειρία. Πήραν μια απλή ιδέα και μέσα από προοδευτικό χτίσιμο, διαλόγους, διαφορετικές επιλογές και  τυχαία γεγονότα, την απογείωσαν στο ανώτερο επίπεδο. Σε αυτά προστίθενται τα γραφικά, ο ήχος, η μουσική και το αψεγάδιαστο gameplay και δημιουργούν ένα παιχνίδι που θα μένει στα κορυφαία, ένα διαμάντι στη ιστορία του gaming.

Πάντως καθώς φαίνεται ότι το πρώτο (που είναι η συνέχεια της ιστορίας)  δεν θα βγει στο pc κατέβασα τον Xenia  emulator και θα το ξεκινήσω μόλις μπορέσω (σε δοκιμές είδα ότι πιάνω 60fps με upscaling σε 1440p).

Επεξ/σία από newlynx
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αυτές τις μέρες το ξεκίνησα κι είμαι στο 32%,θα τολμήσω να πω πως είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ.

Δυνατή ιστορία,γραφικά,φωτογραφία,σκηνικά απιστευτα και λεπτομέρεια στα πάντα άνευ προηγουμένου.

10/10 φυσικά!

Το μόνο που λίγο με ψιλοκουραζει είναι οι μεγάλες διαδρομές με το άλογο.Αργοτερα θα έχει καθόλου fast travel κάπως;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fronimitis είπε

Το μόνο που λίγο με ψιλοκουραζει είναι οι μεγάλες διαδρομές με το άλογο.Αργοτερα θα έχει καθόλου fast travel κάπως;

Ναί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fronimitis είπε

Το μόνο που λίγο με ψιλοκουραζει είναι οι μεγάλες διαδρομές με το άλογο.Αργοτερα θα έχει καθόλου fast travel κάπως;

Έχει άλλα χάνεις τα τυχαία που γίνονται στη διαδρομή, προσωπικά το χρησιμοποιήσα προς το τέλος που είχα δει τα περισσότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν παίρνει δα και τόση ώρα. Όλα σχετικά κοντά στα βάζει όταν ακολουθείς την ιστορία.

Ειδικά με σέλες λίγο καλύτερες από την πρώτη απλά τρέχεις μόνιμα με το άλογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι διάβαζα για αυτό, το βρίσκω, και ήταν μια κουτσουλιά. Να μου λείπει.

Έμεινα με το αρχικό μεγάλο μαύρο που ήταν να πουλήσεις αν θυμάμαι καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, just getting started said:

Ναι διάβαζα για αυτό, το βρίσκω, και ήταν μια κουτσουλιά. Να μου λείπει.

Έμεινα με το αρχικό μεγάλο μαύρο που ήταν να πουλήσεις αν θυμάμαι καλά;

Τι εννοείς κουτσουλιά; I love that horse. Είναι το γρηγορότερο άλογο μέχρι εκείνα που μπορείς να αγοράσεις στο τέλος του παιχνιδιού. Και είναι και πολύ όμορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...