Προς το περιεχόμενο

31% ταχύτερος είναι ο Intel Core i3-10100 από τον Core i3-9100 στο SiSoft SANDRA


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

Δεν είναι θέμα όρεξης, αλλά καταναλωτικής συνείδησης

Την τελευταία φορά που αγόρασα Intel μου ζητήθηκε να δώσω περίπου 30% παραπάνω για να πάρω το αντίστοιχο προϊόν σε σχέση με την προηγούμενη φορά το οποίο δεν με ικανοποίησε ποτέ όπως ο προκάτοχος του στην εποχή του

Και μέχρι να βγάλει κάτι αξιόλογο ο ανταγωνισμός  είχε ξεκινήσει το σταγονόμετρο που τράβηξε χρόνια

Αυτή τη συμπεριφορά προς τους πελάτες εγώ δεν πρόκειται να την επικροτησω με την τσέπη μου

Θα μου πεις να επικροτησω την amd που για τόσα χρόνια ήταν ανύπαρκτη; Σωστά θα μου πεις, από την άλλη ως άνθρωπος πάντα διαχωρίζω το δεν μπορώ και το δεν θέλω, έχουν σημαντική διαφορά

Το μονοπώλιο πάντα βαλτώνει την εξέλιξη. Ο καθένας με τα λεφτά του κάνει ότι νομίζει ότι τον συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Ο καθένας με τα λεφτά του κάνει ότι νομίζει ότι τον συμφέρει.

Ακριβώς

Εγώ με 3 κατοσταρικακια πχ αγοράζω κάθε 4+ χρόνια την καρτουλα μου και είμαι μες στα πράγματα, τι παράπονο να έχω;

Με τον Intel μου από την άλλη που τον πλήρωσα και πιο ακριβά και πλήρωσα και χαράτσι για να μπορώ να κάνω o/c έμεινα με το πληκτρολόγιο στο χέρι τις όχι και λίγες φορές που δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει, άρα πόδι

 

Δεν με ενδιαφέρει άλλωστε τι γίνεται στα 1000+ ευρώ, αυτά τα αφήνω για τους ενθουζιαστς

Και τώρα 4Κ ως στάνταρ χάρη στις κονσόλες (ps5) και την amd θα εχουμε κι εμείς ο απλός κοζμακης

Φυσικά κάποιοι με γιγάντια budget έχουν ήδη εδώ και καιρό και πολύ καλά κάνουν, αυτοί ας υποστηρίζουν Intel και nvidia μαγκιά τους, ανταμείβονται άλλωστε με αυξήσεις τιμών για την καταναλωτική τους συμπεριφορά όπως και οι χρήστες apple

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...