Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, haris013 είπε

αρα στο στρατοπεδο που παρουσιαζομαι μένω καμια 20αρια μέρες και μετά παίρνω μετάθεση;

Όχι. Δε θα έχεις μετάθεση στις 20 μέρες. Στο στρατόπεδο που παρουσιάζεται μένεις (εκτός αν φύγεις 1η-2η μέρα και πας σε κάποιο κοντινό, συμβαίνει αυτό γενικά), κανείς εκπαίδευση και υπηρετείς τη θητεια σου μέχρι να έχεις κάποια μετάθεση, είτε μετά την εκπαίδευση αν έχεις βύσμα, είτε αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πηγα σημερα στο 414 για την 3η και τελευταια αναβολη και επεσα πανω σε ενα @@ γιατρο ο οποιος για καποιο λογο μου εβαλε ι4 στο χαρτι...

τωρα πρεπει να παω κανω την διαδικασια ξανα μεσα απο στρατοπεδο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Andy είπε

πηγα σημερα στο 414 για την 3η και τελευταια αναβολη και επεσα πανω σε ενα @@ γιατρο ο οποιος για καποιο λογο μου εβαλε ι4 στο χαρτι...

τωρα πρεπει να παω κανω την διαδικασια ξανα μεσα απο στρατοπεδο?

με τι γνωμάτευση πήγες και τι σου είπε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, haris013 είπε

με τι γνωμάτευση πήγες και τι σου είπε;

Αγχωδης διαταραχη κτλπ.

Με την ιδια που ειχα παρει 2 αναβολες απλα με καινουργια ημερομηνια.

Με ρωτησε τι θελω, του ειπα οτι ηρθα για την τελευταια αναβολη. 

 

Αυτο. Και μου εβαλε ι4 απλα για να με τρεξει φανταζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μένα, μου λεει το χαρτι κατάταξης Ερευνας πληροφορικής (ΥΕΑ). Για να παω όντως ερευνας πληροφορικής πρέπει να έχω μέσο(και δηλαδή θα με αλλάξουν όταν παω εκεί σε κάτι αλλο?) γιατι κάτι τέτοιο διάβασα σε παλαιότερα σχόλια. 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, king7 είπε

Καλησπέρα και απο μένα, μου λεει το χαρτι κατάταξης Ερευνας πληροφορικής (ΥΕΑ). Για να παω όντως ερευνας πληροφορικής πρέπει να έχω μέσο(και δηλαδή θα με αλλάξουν όταν παω εκεί σε κάτι αλλο?) γιατι κάτι τέτοιο διάβασα σε παλαιότερα σχόλια. 

Ευχαριστώ

Εισαι ηδη Ερευνας και Πληροφορικης, δε θα αλλαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Leviathannn είπε

Σου έχει τύχει ποτέ στη θητεία κατι αντίστοιχο. Τι ακριβώς να του ζητήσω?

Εφόσον το αίτημα σου έχει βάση, να πεις την αλήθεια. Πάντως αν είσαι νεοσύλλεκτος και η μονάδα είναι μικρή, δε θα σ αλλάξουν...

3 ώρες πριν, yanis13 είπε

Εισαι ηδη Ερευνας και Πληροφορικης, δε θα αλλαξει.

Στον ΕΣ όλα γίνονται φίλε μου. Στο Λιτόχωρο κάποιοι ΕΠ έγιναν Πεζικάριοι :P 

4 ώρες πριν, Sup25 είπε

Παιδιά για ΥΕΑ δηλώνεις εσύ ότι θέλεις να πας είναι είναι τυχαίο;

Αν θες να πας το λες. Ένδειξη έχουν όλοι με απολυτήριο λυκείου και πάνω. Επειδή δεν έχει ζήτηση, λογικά αμα το ζητήσεις θα πας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Sup25 είπε

Παιδιά για ΥΕΑ δηλώνεις εσύ ότι θέλεις να πας είναι είναι τυχαίο;

το λες, αλλά σε ποιο όπλο/σώμα θα μπεις? έχει ΥΕΑ κ ΥΕΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε είναι ακριβώς απάντηση σε εσένα απλά είναι μια πάσα. Μη μπερδεύετε το στρατόπεδο ή το σχηματισμό με τη μονάδα. Μπορεί να είστε υγειονομικάριοι/μηχανικάριοι/διαφιδιαστές κλπ και να πάτε σε μια τεθωρακισμένη ταξιαρχία ή σε μια μηχανοκίνητη πεζικού αφού θα υπάρχει αντίστοιχη μονάδα. Στους σχηματισμούς υπάγονται διάφορες μονάδες με ποικίλα αντικείμενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά είναι να πάω για κατάταξη στο στρδο ΑΝΘΛΓΟΥ(ΠΖ)ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΠΟΥΛΟΥ (ΑΦΑΝΤΟΥ ΡΟΔΟΥ)έχω επιλεγη για όπλο.Εκει που θα πάμε για κατάταξη θα μας κρατήσουν η μας στέλνουν κάπου αλλού μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνώμη για Σχολή Μηχανικού (ΣΜΧ) στο Λουτράκι, για ΥΕΑ; Κάποιος που πήγε ή που ξέρει τι παίζει; Επιπλέον, αν αξίζει κάποιος να πάει για δόκιμος, αν αξίζει η όλη φάση.

Επεξ/σία από serachat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κάποιος να με απαντήσει στην ερώτηση μου , παρουσιάζομαι πεζικό και σκέφτομαι να δηλώσω ειδικές δυνάμεις ως λοκατζής αυτό που με απασχολεί είναι πια αθλήματα θα δώσω για να με πάρουν στο μεγάλο πεύκο στις ειδικές δυνάμεις ως λοκατζης ; Και κάτι τελευταίο μπορώ να υπηρετήσω στην Ρεντίνα ως λοκατζης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας. Είμαι 31 χρονών με οικογένεια και 1 παιδί 8 ετών. Ελεύθερος επαγγελματίας και ποδοσφαιριστής. Αναφέρω τα παραπάνω για να μου πείτε τι με περιμένει στην κατάταξη μου στην Ασσηρο. Μεγάλο μου θέμα το κινητό κυρίως λόγω δουλειάς που πρέπει να χρησιμοποιώ. Θα μπορέσω να έχω smartphone? Επιτρέπονται οι έξοδοι πριν την ορκωμοσία? Όπως καταλαβαίνετε λόγω των συνθηκών της καθημερινότητας μου εχω πελαγώσει με το θέμα Στρατός. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Επεξ/σία από akrozen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...