Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,γνωρίζει κάποιος τι δικαιολογητικά χρειάζεται στα ΚΕΠ για διακοπή αναβολής λόγω σπουδών;Πέρα απο το αντίγραφο πτυχίου και ταυτότητα(μόνο αυτά μου έχουν πεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Aste είπε

Παιδιά όσοι έχουμε άδεια δεύτερο γκρουπ βγαίνουμε αύριο ή 30 κανονικά για να έχουμε μια κοινή μερα;

29 πρωί μπαίνει το πρώτο γκρουπ μέσα, 29 μεσημέρι έχει προαναχώρηση το δεύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα παιδιά ,

Παρουσιάστηκα στο 282(Κως , ΣΤ ΕΣΣΟ) και με ρώτησαν αν επιθυμώ τους τελευταίους μήνες της θητείας μου να πάω κοντά σπίτι μου. Σε αυτό απάντησα ναι αλλά τώρα έχω αλλάξει γνώμη και θέλω να τελειώσω την θητεία μου στην παραμεθόριο. Είναι εφικτό η δεν αλλάζει και αναγκαστικά θα μου έρθει η μετάθεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, MrPhilippos είπε

 

Καλησπέρα παιδιά ,

Παρουσιάστηκα στο 282(Κως , ΣΤ ΕΣΣΟ) και με ρώτησαν αν επιθυμώ τους τελευταίους μήνες της θητείας μου να πάω κοντά σπίτι μου. Σε αυτό απάντησα ναι αλλά τώρα έχω αλλάξει γνώμη και θέλω να τελειώσω την θητεία μου στην παραμεθόριο. Είναι εφικτό η δεν αλλάζει και αναγκαστικά θα μου έρθει η μετάθεση?

Αλλάζει 100%, να επικοινωνήσεις με το 1ο γραφείο της μονάδας σου και να δηλώσεις αμετάθετο. Μάλιστα, δεν ξέρω αν η ερώτηση που σου έκαναν επηρεάζει το αν θα πάρεις μετάθεση ή όχι, από ο,τι ξέρω είναι περισσότερο "πληροφοριακή" για την μονάδα, ώστε να έχουν μία εικόνα για τους φαντάρους. Λογικά για να προχωρήσει η διαδικασία μετάθεσης, θα χρειάζεται μετέπειτα χαρτούρα και υπεύθυνη δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MrPhilippos είπε

 

Καλησπέρα παιδιά ,

Παρουσιάστηκα στο 282(Κως , ΣΤ ΕΣΣΟ) και με ρώτησαν αν επιθυμώ τους τελευταίους μήνες της θητείας μου να πάω κοντά σπίτι μου. Σε αυτό απάντησα ναι αλλά τώρα έχω αλλάξει γνώμη και θέλω να τελειώσω την θητεία μου στην παραμεθόριο. Είναι εφικτό η δεν αλλάζει και αναγκαστικά θα μου έρθει η μετάθεση?

Άσχετο μιας και παρουσιάστηκα και εγώ στο 282 σε κράτησαν εκεί ή πήγες σε αλλη μονάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, stavros750 είπε

Αλλάζει 100%, να επικοινωνήσεις με το 1ο γραφείο της μονάδας σου και να δηλώσεις αμετάθετο. Μάλιστα, δεν ξέρω αν η ερώτηση που σου έκαναν επηρεάζει το αν θα πάρεις μετάθεση ή όχι, από ο,τι ξέρω είναι περισσότερο "πληροφοριακή" για την μονάδα, ώστε να έχουν μία εικόνα για τους φαντάρους. Λογικά για να προχωρήσει η διαδικασία μετάθεσης, θα χρειάζεται μετέπειτα χαρτούρα και υπεύθυνη δήλωση.

Ευχαριστώ.

15 ώρες πριν, FireKiller είπε

Άσχετο μιας και παρουσιάστηκα και εγώ στο 282 σε κράτησαν εκεί ή πήγες σε αλλη μονάδα?

Με έστειλαν άλλου φίλε, κάτι άλλα παιδιά έμειναν 282 αλλά οι περισσότεροι έφυγαν για άλλα στρατόπεδα στην Κώ και άλλοι για Λέρο , Νίσυρο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, MrPhilippos είπε

Ευχαριστώ.

Με έστειλαν άλλου φίλε, κάτι άλλα παιδιά έμειναν 282 αλλά οι περισσότεροι έφυγαν για άλλα στρατόπεδα στην Κώ και άλλοι για Λέρο , Νίσυρο κλπ.

Ναι και εμένα με πηγαν στην 80ΤΕ τον Μάρτη και μετά στο 295. Γενικά καλές μονάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω εδω και πολλες μερες να κοψω αναβολη για μαρτη και λογω του θεματος δεν εχω κανει τιποτα. Υπαρχει περιπτωση να δωσουν παραταση στην εσσο η να περιμενω για μαιο; 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, gioiliop7 είπε

Θελω εδω και πολλες μερες να κοψω αναβολη για μαρτη και λογω του θεματος δεν εχω κανει τιποτα. Υπαρχει περιπτωση να δωσουν παραταση στην εσσο η να περιμενω για μαιο; 😅

Μάιο

Επεξ/σία από yanis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Παρουσιάζομαι Στρδο ΑΝΘΛΓΟΥ(ΠΖ) ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (ΑΦΑΝΤΟΥ ΡΟΔΟΥ) και σώμα Ερευνας Πληροφορικής (ΥΕΑ). Έχετε κάποια άποψη; Μένω σαν Έρευνας Πληροφορικής εκεί ή θα πάω σε άλλο στρατόπεδο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...