Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε εμάς που έχουν βγει μεταθέσεις για μετά τα σπεν, πρέπει να κάνουμε και εκπαίδευση ειδικότητας ή με την λήξη των ΣΠΕΝ φεύγουμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, pav03 είπε

Σε εμάς που έχουν βγει μεταθέσεις για μετά τα σπεν, πρέπει να κάνουμε και εκπαίδευση ειδικότητας ή με την λήξη των ΣΠΕΝ φεύγουμε; 

Θα φύγετε. Μη τρελαίνεστε με τις ειδικότητες, ειδικά όσοι είναι να πάρετε βυσματομεταθέσεις τύπου ΓΕΣ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Gerasimos2021 είπε

Αίτηση για κατ εξαιρεση μεταθεση ποτέ μπορώ να κανω; Βρίσκομαι στην υπηρεσία μου κοντά στον 1 μήνα 

Ηδη μπορουσες να κανεις...αυτα γινονται γρηγορα σχετικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

εννοειται!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!. Και κάτι τελευταίο και συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός ξέρεις πάνω κάτω τι έγγραφα μπορώ να υποβαλλω για να μπορέσει να είναι πιο ολοκληρωμένη η αίτηση;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Gerasimos2021 είπε

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!. Και κάτι τελευταίο και συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός ξέρεις πάνω κάτω τι έγγραφα μπορώ να υποβαλλω για να μπορέσει να είναι πιο ολοκληρωμένη η αίτηση;!

αναλογως για ποιον λογο κανεις αιτηση για κατ εξαιρεση...Σιγουρα θελεις πιστοποιητικο οικογενιακης καταστασης ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ. Εγω στην δικη μου για παραδειγμα  εδωσα 3 χαρτια, το πιστοποιητικο της υγειας της (που πρεπει να ειναι του τελευταιου 2μηνου η καπου εκει και μεσω αυτου να δικαιουσαι κατ εξαιρεση μεταθεση), την οικογενειακη κατασταση (ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ, το τονιζω γιατι δεν ειναι ιδια με την απλη) και 3ο χαρτι της μονιμου κατοικια απο τον παροχο του κινητου μου (το τελευταιο δεν ξερω αν χρειαζοταν).

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ειναι να μπω Α' ΕΣΣΟ στο λιβαδοχωρι Λήμνου, ξέρετε τι φάση είναι; Γενικά σκέφτομαι να δηλώσω εκει όταν έρθουν τα κλιμακια πεζοναύτης στο Βόλο αλλά δεν είμαι σίγουρος. Επίσης αν δεν δηλώσω θα μείνω εκει ή θα με πάνε σε αλλη μονάδα παραμεθοριου;

Μόλις τώρα, Jimb0 είπε

Καλησπέρα, ειναι να μπω Α' ΕΣΣΟ στο λιβαδοχωρι Λήμνου, ξέρετε τι φάση είναι; Γενικά σκέφτομαι να δηλώσω εκει όταν έρθουν τα κλιμακια πεζοναύτης στο Βόλο αλλά δεν είμαι σίγουρος. Επίσης αν δεν δηλώσω θα μείνω εκει ή θα με πάνε σε αλλη μονάδα παραμεθοριου;

*τεθωρακισμενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας , να κανω μια ερώτηση! Αν παρουσιαστώ στην κατάταξη και τους πω ότι παθαίνω κρίσεις πανικού με τα όπλα βγαίνω ι4; Και αν ναι , μετά επηρεάζει κάπου στην ορκωμοσία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Johndls είπε

Καλησπέρα σας , να κανω μια ερώτηση! Αν παρουσιαστώ στην κατάταξη και τους πω ότι παθαίνω κρίσεις πανικού με τα όπλα βγαίνω ι4; Και αν ναι , μετά επηρεάζει κάπου στην ορκωμοσία;

Ε ναι θα σε βγάλουν άοπλο λογικά.

Μετά δεν επηρεάζεσαι κάπου, απλά δε θα κάνεις ένοπλες υπηρεσίες.

Παθαίνεις όντως κρίσεις πάντως;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yanis13 είπε

Ε ναι θα σε βγάλουν άοπλο λογικά.

Μετά δεν επηρεάζεσαι κάπου, απλά δε θα κάνεις ένοπλες υπηρεσίες.

Παθαίνεις όντως κρίσεις πάντως;

 

Σιγά μην παθαίνει! Χαχα άμα ήταν έτσι δεν θα έβλεπε ταινίες με όπλα, επίσης άμα οδηγούσε και έπεφτε μπλόκο σε αστυνομικούς θα κοιτούσε το όπλο στην ζώνη τους και θα τον έλουζε κρύος ιδρώτας! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το άοπλο είναι παγίδα. Σε μερικές μονάδες τρώνε πολύ χώσιμο, ειδικά αν είναι λίγοι, ενώ μπορεί τους ένοπλους να τους πάει πιο χαλαρά επειδή θα κάνουν μονο τις ένοπλες υπηρεσίες της μονάδας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...