Προς το περιεχόμενο

Το iOS 13.2.2 διορθώνει το πρόβλημα του multitasking


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, vagdesign είπε

Ένας από τους λόγους που εδώ και σχεδόν χρόνο έχω "αποσφαλματωθεί" και βρίσκομαι εκτός του "οικοσυστήματος" που έχει φτιάξει ώστε να διατηρεί τα δισεκατομμύρια της πολλά και πάντα φρέσκα με νέο χρήμα.

Γιατι σε Android μερια οταν κυκλοφορει η νεα μεγαλη εκδοση,ποιος σου ειπε οτι δεν ειναι μεσα στα bugs?Εγω διαβαζα πριν κανα μηνα τους κατοχους Oneplus7pro που ανεφεραν ποσα θεματα αντιμετωπιζαν οταν περασαν την τελευταια μεγαλη εκδοση του Android.

Τα Bug fixes ρε παιδια για ποιο λογο κυκλοφορουν αργοτερα ολως τυχαιως?

57 λεπτά πριν, Dimitris Verlis είπε

2000 ευρώ για να παίρνεις bug fix μετά από δύο εβδομάδες 😂

Δεν πειραζει,δωστε εσεις 1150ευρω για Note10+ που ακομα ειναι αγνωστο ποτε θα παρει την τελευταια μεγαλη εκδοση ή 1100ευρω για Mate30pro χωρις google services καθολου :)

 

  • Like 3
  • Thanks 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιατι σε Android μερια οταν κυκλοφορει η νεα μεγαλη εκδοση,ποιος σου ειπε οτι δεν ειναι μεσα στα bugs?Εγω διαβαζα πριν κανα μηνα τους κατοχους Oneplus7pro που ανεφεραν ποσα θεματα αντιμετωπιζαν οταν περασαν την τελευταια μεγαλη εκδοση του Android.

Τα Bug fixes ρε παιδια για ποιο λογο κυκλοφορουν αργοτερα ολως τυχαιως?

Δεν πειραζει,δωστε εσεις 1150ευρω για Note10+ που ακομα ειναι αγνωστο ποτε θα παρει την τελευταια μεγαλη εκδοση ή 1100ευρω για Mate30pro χωρις google services καθολου :)

Το να δικαιολογείτε κάποιοι συνέχεια τα προβλήματα που προκύπτουν σε μια εταιρεία είναι απαράδεκτο.Εδώ το θέμα είναι για τα bugs στο ios και μας λες για το πότε θα πάρει android 10 το note και αν έχει google services το mate 30 pro.

Επεξ/σία από Watchfreek
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Watchfreek είπε

Το να δικαιολογείτε κάποιοι συνέχεια τα προβλήματα που προκύπτουν σε μια εταιρεία είναι απαράδεκτο.Εδώ το θέμα είναι για τα bugs στο ios και μας λες για το πότε θα πάρει android 10 το note και αν έχει google services το mate 30 pro.

Ποιος σου ειπε οτι δικαιολογουμε τα προβληματα που προκυπτουν απο μια εταιρεια?

Επειδη ακριβως προβληματα προκυπτουν συνεχεια,ειτε μιλαμε για Ios,ειτε για Android,ειτε και για Windows,και μιας και μιλαμε για πανακριβες συσκευες,πρεπει να υπαρχει και η αναλογη software υποστηριξη.

Περαν τουτου εγω απαντησα με αναλογο υφος σε συγκεκριμενο σχολιο του συμφορουμιτη του οποιου το σχολιο ηταν ξεκαθαρα ειρωνικο,λες και στην Android μερια(γενικα και αοριστα) ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα.

Καθε φορα με μια μεγαλη εκδοση θα προκυψουν θεματα.Γιαυτο και βγαινουν και επομενα update αλλιως θα πηγαιναμε κατευθειαν απο Ios 10 σε Ios 11/12/13 και παει λεγοντας.

Προβληματα υπαρχουν ακομα και στις ιδιες τις εφαρμογες και μαντεψε,βγαινουν και για αυτες συχνα updates για να τα διορθωσουν.

 

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση.. Μπορεί να μου εξηγήσει ένας γιατί οι developers είτε είναι παιχνίδι είτε λειτουργικό δε το δοκιμάζουν πρώτα? Αυτό είναι το πρώτο εύκολο πράμα που θα βλέπανε αν το τεσταραν έστω λίγο. Είναι σα να κατασκευάζεις αμάξι και δε το βάζεις μπροστά να δεις αν δουλεύει, απλά το πουλάς και περιμένεις να σε πάρουν τηλέφωνο για παράπονα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LeonV12 είπε

Ερώτηση.. Μπορεί να μου εξηγήσει ένας γιατί οι developers είτε είναι παιχνίδι είτε λειτουργικό δε το δοκιμάζουν πρώτα? 

Είναι φανερό ότι δεν ασχολήθηκες ποτέ με προγραμματισμό. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ποιος σου ειπε οτι δικαιολογουμε τα προβληματα που προκυπτουν απο μια εταιρεια?

Επειδη ακριβως προβληματα προκυπτουν συνεχεια,ειτε μιλαμε για Ios,ειτε για Android,ειτε και για Windows,και μιας και μιλαμε για πανακριβες συσκευες,πρεπει να υπαρχει και η αναλογη software υποστηριξη.

Περαν τουτου εγω απαντησα με αναλογο υφος σε συγκεκριμενο σχολιο του συμφορουμιτη του οποιου το σχολιο ηταν ξεκαθαρα ειρωνικο,λες και στην Android μερια(γενικα και αοριστα) ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα.

Καθε φορα με μια μεγαλη εκδοση θα προκυψουν θεματα.Γιαυτο και βγαινουν και επομενα update αλλιως θα πηγαιναμε κατευθειαν απο Ios 10 σε Ios 11/12/13 και παει λεγοντας.

Προβληματα υπαρχουν ακομα και στις ιδιες τις εφαρμογες και μαντεψε,βγαινουν και για αυτες συχνα updates για να τα διορθωσουν.

Δηλαδή το θεωρείς λογικό σε κάθε update που βγαίνει να είμαστε beta testers? Λογικό είναι όπως λες και συ να προκύπτουν συνέχεια προβλήματα αλλά αυτή τη φορά μετά το ios 13  έχει παραγίνει το κακό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, stafaf είπε

Είναι φανερό ότι δεν ασχολήθηκες ποτέ με προγραμματισμό. 

Έχεις δίκιο ρώτησα τον αδερφό μου που ασχολείται και μου εξήγησε γιατί. 

Επεξ/σία από LeonV12
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, LeonV12 said:

Ερώτηση.. Μπορεί να μου εξηγήσει ένας γιατί οι developers είτε είναι παιχνίδι είτε λειτουργικό δε το δοκιμάζουν πρώτα? Αυτό είναι το πρώτο εύκολο πράμα που θα βλέπανε αν το τεσταραν έστω λίγο. Είναι σα να κατασκευάζεις αμάξι και δε το βάζεις μπροστά να δεις αν δουλεύει, απλά το πουλάς και περιμένεις να σε πάρουν τηλέφωνο για παράπονα. 

Δεν είναι η δουλειά του developer να το δοκιμάσει.. θα πρέπει να υπάρχουν άλλα άτομα για να το κάνουν. Όλες οι μεγάλες εταιρίες έχουν και testers αλλά και αυτοματοποιημένους τρόπους για να κάνουν δοκιμές, με τους οποίους βρίσκουν τα προβλήματα. Κάποια δεν τα βρίσκουν και φτάνουν στους χρήστες. Το ίδιο ισχύει και στα αμάξια όπως λες, δεν είναι λίγες οι φορές που γίνονται ανακλήσεις για να διορθώσουν προβλήματα αφού καποιο αυτοκίνητο βγεί στην αγορά.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Luciddream είπε

Δεν είναι η δουλειά του developer να το δοκιμάσει.. θα πρέπει να υπάρχουν άλλα άτομα για να το κάνουν. Όλες οι μεγάλες εταιρίες έχουν και testers αλλά και αυτοματοποιημένους τρόπους για να κάνουν δοκιμές, με τους οποίους βρίσκουν τα προβλήματα. Κάποια δεν τα βρίσκουν και φτάνουν στους χρήστες. Το ίδιο ισχύει και στα αμάξια όπως λες, δεν είναι λίγες οι φορές που γίνονται ανακλήσεις για να διορθώσουν προβλήματα αφού καποιο αυτοκίνητο βγεί στην αγορά.

 Αι ρε παιδί μου αυτό λέω τι σόι τεστερς είναι όλοι αυτοί? Δηλαδή πως άμα πιάσω ένα κινητό στα χέρια μου σε μια μέρα θα δω τι πατάτα είναι? Στο αμάξι την ανάκληση την κάνουν αφού έχει διανύσει και μερικές χιλιάδες χιλιόμετρα. Ενώ στα προγράμματα τα βρίσκεις σχεδόν αμέσως τα καραμπινάτα. Δε μιλάω τώρα σε παιχνίδι που μπορεί να κολλήσεις σε μια πόρτα πχ εκεί παίζονται πολλά, ο κάθε παίχτης κινείται και ενεργει διαφορετικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι πέστα . Σαν αλφα τεστερ στην apple θα τους ελεγα αμεσως οτι το λογότυπό τους ειναι στραβο και το μηλο δαγκωμένο :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι προφανες πλεον οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να αγοραζει ακριβα smartphone....οσα λιγοτερα δινεις για ενα κινητο που εννοειται σε καλυπτει προσωπικα τοσο δεν ενοχλεισαι απο τα bug της εκαστοτε αναβαθμισης...ειδαλλως κλαις τα λεφτα σου...γιατι η αντιμετωπιση ειναι ιδια σε ολες τις κατηγοριες τηλεφωνων - ειτε φθηνο ειτε ακριβο - ολοι BETA TESTERS....IOS H ANDROID

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ποιος σου ειπε οτι δικαιολογουμε τα προβληματα που προκυπτουν απο μια εταιρεια?

Επειδη ακριβως προβληματα προκυπτουν συνεχεια,ειτε μιλαμε για Ios,ειτε για Android,ειτε και για Windows,και μιας και μιλαμε για πανακριβες συσκευες,πρεπει να υπαρχει και η αναλογη software υποστηριξη.

Περαν τουτου εγω απαντησα με αναλογο υφος σε συγκεκριμενο σχολιο του συμφορουμιτη του οποιου το σχολιο ηταν ξεκαθαρα ειρωνικο,λες και στην Android μερια(γενικα και αοριστα) ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα.

Καθε φορα με μια μεγαλη εκδοση θα προκυψουν θεματα.Γιαυτο και βγαινουν και επομενα update αλλιως θα πηγαιναμε κατευθειαν απο Ios 10 σε Ios 11/12/13 και παει λεγοντας.

Προβληματα υπαρχουν ακομα και στις ιδιες τις εφαρμογες και μαντεψε,βγαινουν και για αυτες συχνα updates για να τα διορθωσουν.

Όταν δίνεις 1500€ περιμένεις κάτι καλύτερο από ένα xiaomi.Επιμένεις και δικαιολογείς τα αδικαιολόγητα.Παλιότερα δεν υπήρχαν παρόμοια προβλήματα τουλάχιστον όχι σε τέτοιο βαθμό.Απαράδεκτο για μια εταιρία όπως η apple

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Watchfreek είπε

Όταν δίνεις 1500€ περιμένεις κάτι καλύτερο από ένα xiaomi.

Επιμένεις και δικαιολογείς τα αδικαιολόγητα.Παλιότερα δεν υπήρχαν παρόμοια προβλήματα τουλάχιστον όχι σε τέτοιο βαθμό.Απαράδεκτο για μια εταιρία όπως η apple

Δεν επιμενω να δικαιολογω τα αδικαιολογητα,απλα αλλοι εχετε φτιαξει πλασματικες απαιτησεις στο μυαλο σας. Ποια 1500ευρω δινεις?To Ios 13 μονο το Iphone 11 pro max 512gb εχει σαν εκδοση? Η συγκριση με τα Xiaomi παλι που κολλαει?

Εγω τελευταια φορα που κοιταξα το ios13 το πηρε μια μεγαλη ποικιλια συσκευων μεχρι και συσκευες του 2015 οπως το Iphone 6s.

Επισης λογικο ειναι παλιοτερα να μην υπηρχαν παρομοια προβληματα με σημερα? Συγκρινεις τις δυνατοτητες που προστεθηκαν οπως και τις απαιτησεις που ανεβηκαν σημερα,σε σχεση με παλια?

Με ποιες εποχες ακριβως?Του iphone 4 και του iphone  5?

Σου ειπα οτι και στην Android μερια τα πραγματα ειναι τα ιδια και χειροτερα.Αρα ποια ειναι η λυση?Να τους ριξουμε ολους ενα μεγαλο ακυρο και να γυρισουμε στα Nokia 3310?

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...