Προς το περιεχόμενο

Το iOS 13.2.2 διορθώνει το πρόβλημα του multitasking


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, vagdesign είπε

Θυμάμαι ως παλιός χρήστης iOS, που δεν κυκλοφορούσε πεισματικά κάποια έκδοση αν δεν ήταν καθαρή από bugs. Από την έκδοση 10 και μετά η Apple έχει χάσει τη μπάλα. Μπορεί να αναβαθμίζει ταχύτερα αλλά κάθε major release δεν είναι πλήρως αποσφαλματωμένο. Στην εποχή του Jobs αυτό λεγόταν Internal Alpha Testing και όχι Public Release.

Ένας από τους λόγους που εδώ και σχεδόν χρόνο έχω "αποσφαλματωθεί" και βρίσκομαι εκτός του "οικοσυστήματος" που έχει φτιάξει ώστε να διατηρεί τα δισεκατομμύρια της πολλά και πάντα φρέσκα με νέο χρήμα.

Οι δυνατότητες του λειτουργικού από την 9 έκδοση μέχρι σήμερα στη 13 είναι οι μέρα με την νύχτα .

Οι συσκευές που το λαμβάνουν επίσης χωρίζονται σε δυο κατηγορίες.Αυτές με αναγνώριση προσώπου και χειρισμό με αυτοματισμούς και αυτές με το κουμπί αφετηρίας .

 Το λειτουργικό πλέον χωρίζεται σε iOS & i pad os με το δεύτερο να υποστηρίζει πολύ περισσότερες δυνατότητες απο την 9 έκδοση που ήταν απλά ένα i phone με μεγαλύτερη οθόνη.

 Ξανά σκέψου αυτό που έγραψες ..

2 ώρες πριν, stafaf είπε

Τι σχέση έχουν τα "giga ram" με ένα συγκεκριμένο bug?

 Τι κάθεσαι και εξηγείς τώρα ,σε ποιον και σε ποιες ηλικίες..

1 ώρα πριν, Watchfreek είπε

Η apple μετά την 13 έχει κυκλοφορήσει καμιά δεκαριά αναβαθμίσεις οι οποίες διορθώνουν ένα πρόβλημα και προκύπτει ένα καινούργιο.Φοβάσαι να κάνεις αναβάθμιση πλέον γιατί δεν ξέρεις τι θα προκύψει στη συνέχεια

 

 Τι ακριβώς φοβάσαι ;

 Ότι και αν προκύψει σε 10 το πολύ μέρες έχει διορθωθεί .

 Περίμενε και κάνε τότε την αναβάθμιση .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν επιμενω να δικαιολογω τα αδικαιολογητα,απλα αλλοι εχετε φτιαξει πλασματικες απαιτησεις στο μυαλο σας. Ποια 1500ευρω δινεις?To Ios 13 μονο το Iphone 11 pro max 512gb εχει σαν εκδοση? Η συγκριση με τα Xiaomi παλι που κολλαει?

Εγω τελευταια φορα που κοιταξα το ios13 το πηρε μια μεγαλη ποικιλια συσκευων μεχρι και συσκευες του 2015 οπως το Iphone 6s.

Επισης λογικο ειναι παλιοτερα να μην υπηρχαν παρομοια προβληματα με σημερα? Συγκρινεις τις δυνατοτητες που προστεθηκαν οπως και τις απαιτησεις που ανεβηκαν σημερα,σε σχεση με παλια?

Με ποιες εποχες ακριβως?Του iphone 4 και του iphone  5?

Σου ειπα οτι και στην Android μερια τα πραγματα ειναι τα ιδια και χειροτερα.Αρα ποια ειναι η λυση?Να τους ριξουμε ολους ενα μεγαλο ακυρο και να γυρισουμε στα Nokia 3310?

Όταν δίνω 1500€ δεν μ απασχολεί εάν έχει μεγάλη ποικιλία συσκευών η αν καλύπτει συσκευές του 2014.Θέλω μια συσκευή που να μην έχει bugs και προβλήματα και να είναι ποιοτική.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστης ios από iPhone 5 σερί όλα τα μοντέλα μέχρι το 11 pro, βλέπω πως τελευταία μόλις στρώσει η εκάστοτε έκδοση από τα bugs βγαίνει η καινούρια και ξανά πάλι μέχρι να στρώσει η νέα βγαίνει η επόμενη..παραδέχομαι όμως ότι η apple διορθώνει το κάθε πρόβλημα γρήγορα και φυσικά δεν συγκρίνεται με Android σε κανένα τομέα!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Οι δυνατότητες του λειτουργικού από την 9 έκδοση μέχρι σήμερα στη 13 είναι οι μέρα με την νύχτα .

Οι συσκευές που το λαμβάνουν επίσης χωρίζονται σε δυο κατηγορίες.Αυτές με αναγνώριση προσώπου και χειρισμό με αυτοματισμούς και αυτές με το κουμπί αφετηρίας .

 Το λειτουργικό πλέον χωρίζεται σε iOS & i pad os με το δεύτερο να υποστηρίζει πολύ περισσότερες δυνατότητες απο την 9 έκδοση που ήταν απλά ένα i phone με μεγαλύτερη οθόνη.

 Ξανά σκέψου αυτό που έγραψες ..

 Τι κάθεσαι και εξηγείς τώρα ,σε ποιον και σε ποιες ηλικίες..

 Τι ακριβώς φοβάσαι ;

 Ότι και αν προκύψει σε 10 το πολύ μέρες έχει διορθωθεί .

 Περίμενε και κάνε τότε την αναβάθμιση .

Αυτό ακριβώς κάνω.Τέλος οι αυτόματες ενημερώσεις και κάθομαι κάθε φορά και περιμένω να περάσουν κάποιες μέρες για να δω τι bugs θα ανακαλύψουν και αν αξίζει να  αναβαθμίσω.Αυτό είναι ταλαιπωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Watchfreek είπε

Αυτό ακριβώς κάνω.Τέλος οι αυτόματες ενημερώσεις και κάθομαι κάθε φορά και περιμένω να περάσουν κάποιες μέρες για να δω τι bugs θα ανακαλύψουν και αν αξίζει να  αναβαθμίσω.Αυτό είναι ταλαιπωρία.

 Οι αλήθεια είναι πως συνήθως στο 90% των περιπτώσεων κάποιο bug δεν θα επηρεάσει την καθημερινότητα σου .

 Εμένα είχε πολύ καιρό (δεν θυμάμαι καν την τελευταία φορά) που κάτι με είχε ενοχλήσει τόσο σαν αυτό που συνέβει με το multitasking στη 13.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dr.Fuzzy είπε

Εγώ πάντως που είμαι Αγγλία το 13.2.2 έλαβα Παρασκευή.

Εγώ την πέρασα εχθές Ελλάδα !

 Νομίζω όπου και αν είσαι την λαμβάνεις ταυτόχρονα με τον υπόλοιπο κόσμο .Άντε με κάποιες ώρες ίσως καθυστέρηση .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Απαπαπα... μακρια απο iphone.. 

Αν ειναι δυνατον 1000 ευρω τηλεφωνο να εχει bugs..

Μονο note και s10 μαγκες. Να ξεκλειωνει με οτι δαχτυλο και να βαλεις... Εγγυηση.

Μόνο icloud backup για να το χακαρει ο οποιοσδήποτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ποιος σου ειπε οτι δικαιολογουμε τα προβληματα που προκυπτουν απο μια εταιρεια?

Επειδη ακριβως προβληματα προκυπτουν συνεχεια,ειτε μιλαμε για Ios,ειτε για Android,ειτε και για Windows,και μιας και μιλαμε για πανακριβες συσκευες,πρεπει να υπαρχει και η αναλογη software υποστηριξη.

Περαν τουτου εγω απαντησα με αναλογο υφος σε συγκεκριμενο σχολιο του συμφορουμιτη του οποιου το σχολιο ηταν ξεκαθαρα ειρωνικο,λες και στην Android μερια(γενικα και αοριστα) ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα.

Καθε φορα με μια μεγαλη εκδοση θα προκυψουν θεματα.Γιαυτο και βγαινουν και επομενα update αλλιως θα πηγαιναμε κατευθειαν απο Ios 10 σε Ios 11/12/13 και παει λεγοντας.

Προβληματα υπαρχουν ακομα και στις ιδιες τις εφαρμογες και μαντεψε,βγαινουν και για αυτες συχνα updates για να τα διορθωσουν.

 

εμεις οι android χρηστες ειμαστε συνηθισμενοι σε προβληματα και δεν μας απασχολει. πιο ανοιχτο λειτουργικο βλεπεις. εσεις ειστε αυτη που παινευεται το λειτουργικο σας όταν σας λεμε ότι αγοράζεται κάτι πανακριβο. επομένως τωρα γιατι δεν δέχεστε την κριτική; στο ιδιο καζάνι βράζουμε απλά εμεις πληρώσαμε φθηνοτερο εισητηριο. συμφωνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Konstantinos92 είπε

1,000€ για να παίρνεις καινούργιο λειτουργικό κάθε χρόνο έξι χρόνια μετά την πρώτη κυκλοφορία της συσκευής. 

Νωμιζω είναι ποιο καλά να είσαι σταθερός και ας είσαι με παλιό παρα όλα καινούργια και να μην λειτουργεί σωστά (εξαιρούνται updetoλαγνοι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχε κανένας πρόβλημα να την κατεβάσει; Εμένα κατέβηκε αλλά δεν την εγκαθιστά γιατί βγάζει σφάλμα ότι δεν είναι συνδεδεμένο το iphone στο internet (εννοείται ότι είναι και έχει και χώρο για εγκατάσταση)...

Επεξ/σία από teovag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Chrisito είπε

a)εμεις οι android χρηστες ειμαστε συνηθισμενοι σε προβληματα και δεν μας απασχολει. πιο ανοιχτο λειτουργικο βλεπεις.

b)εσεις ειστε αυτη που παινευεται το λειτουργικο σας όταν σας λεμε ότι αγοράζεται κάτι πανακριβο.

c)επομένως τωρα γιατι δεν δέχεστε την κριτική;

d)στο ιδιο καζάνι βράζουμε απλά εμεις πληρώσαμε φθηνοτερο εισητηριο.

συμφωνεις;

a)Μα πως ακριβως ειστε συνηθισμενοι σε προβληματα αφου εγω σε θεματα Android που αφορουν τις μεγαλες γνωστες εταιρειες ολο τα καλυτερα διαβαζω να λενε οι κατοχοι τους συνεχεια.

Εχεις δει εσυ πολλες φορες σε διπλα θεματα που αφορουν πχ Samsung,Xiaomi,Huawei,Oneplus ναυαρχιδες να σου λενε οι κατοχοι οτι ειναι συνηθισμενοι σε προβληματα?

b)Το μονο πραγμα που εχω αποθεωσει εγω την Apple(και την Google)ειναι για το οτι δινει τις περισσοτερες αναβαθμισεις και στην ωρα τους.

Στο προηγουμενο S10 που ειχα,επαιζε ρολο η χωρα προορισμου της συσκευης που ειχες,μεχρι και ο παροχος για τα σχετικα updates.Να εχεις ''Ελληνικη'' συσκευη και να παιρνεις την χ αναβαθμιση 2 μηνες μετα τον Γαλλο πχ....

c)Ποια ακριβως κριτικη να δεχτει καποιος?Οτι η νεα μεγαλη εκδοση του Ios εχει θεματα προς διορθωση?Ε γιαυτο το λογο δεν βγαινουν αυτα τα updates?

d)Τελευταια φορα που κοιταξα η πλειοψηφια των μεγαλων Android ναυαρχιδων εχει περασει τα 1000ευρω αρχικης τιμης. Αρα τι ακριβως φθηνοτερο εισ. πληρωνετε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...