Προς το περιεχόμενο

Το iOS 13.2.2 διορθώνει το πρόβλημα του multitasking


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλα προβληματα.Θετικο η γρηγορη λυση αρκει να μην δημηουργουνται νεα προβληματα.

Το θεμα με το multitask το ειχα καταλαβει καθως το youtube εχανε συχνα αυτο που εβλεπα .Αρχικα νομιζα πως η ram μιας και εχω παλιο μοντελο εχει αρχισει να παραδιδει πνευμα :P

Το χειροτερο ομως το σημα.Δουλεια αλλαζω συχνα οροφους και στο υπογειο το σημα χανεται.Δυστυχος παρολο που δειχνει 4g οταν φευγω απο το υπογειο θελει on/off για να ξαναπιασει.

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω νομιζω οτι το iOS 13 ηταν σχετικα καλο στο ξεκινημα του σε θεματα bugs...

Εχουμε ζησει πολυ χειροτερα παλια σε πρωτες μερες νεας εκδοσης iOS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fulgore είπε

d)Τελευταια φορα που κοιταξα η πλειοψηφια των μεγαλων Android ναυαρχιδων εχει περασει τα 1000ευρω αρχικης τιμης. Αρα τι ακριβως φθηνοτερο εισ. πληρωνετε?

Ε καλά τώρα πέφτεις κι εσύ στην παγίδα να κοντραρεσαι γι'αυτό το θέμα. Η απάντηση ειναι ότι λίγοι αγοράζουν ναυαρχίδα android day one. Στο θέμα τιμής χάνεται το παιχνίδι για τα iPhone, η δύναμη της apple είναι η ποιότητα κατασκευής και το quality control. Δλδ το note 10+ είναι τώρα κατά πόσο, 500 ευρώ φθηνότερο από το 11pro max? Η αλήθεια είναι ότι δεν αξίζει η διαφορά εκτός κι αν είσαι χωμένος για τα καλά στο συγκεκριμένο λειτουργικό είτε σου περισσεύουν τα χρήματα για να πάρεις την πραγματικά καλύτερη συσκευή της αγοράς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ηρεμηστε λιγο, ολα τα software πλεον οταν κυκλοφορουν εχουν καποια Bugs, ειτε αφορουν λειτουργικα ειτε προγραμματα ειτε παιχνιδια. Παντα ειχαν και παντα θα εχουν γτ ετσι ειναι η φυση τους, δεν ειναι εφικτο μια εταιρεια και οι testers να τα βρουν ολα καποια περνουν απο τον ποιοτικο ελεγχο. Οσο πιο εξελιγμενες ειναι οι λειτουργιες και οσα περισσοτερα services προσφερουν τοσα περισσοτερα και τα bugs για αυτο και μας φαινεται οτι πλεον οι εταιρειες βγαζουν "χυμα" πραγματα χωρις να τα δοκιμασουν. Ελαχιστες ισως το κανουν (ποτε καμμια νομιζω σε λειτουργικο) στα παιχνιδια ομως συμβαινει και μερικες φορες και σε μεγαλες κυκλοφοριες (Batman Arkham Knight φιασκο κτλ). Το οτι πληρωσες για μια συσκευη 200-600-2000 ευρω δεν σε γλυτωνει απο κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δίνεις Φασόν κ το software σε ομάδες Κινέζων για να γλιτώσεις δολάρια, μιας κ πωλήσεις γιόκ , Αυτά θα έχεις. 

Εδώ κ τρία τουλάχιστον χρόνια το ίδιο Pattern. Λειτουργικό λερναία ύδρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
41 minutes ago, kanagias13 said:

Όταν δίνεις Φασόν κ το software σε ομάδες Κινέζων για να γλιτώσεις δολάρια, μιας κ πωλήσεις γιόκ , Αυτά θα έχεις. 

Εδώ κ τρία τουλάχιστον χρόνια το ίδιο Pattern. Λειτουργικό λερναία ύδρα. 

Για πες για πες, τι αποκλειστικές πληροφορίες έχεις για το ποιος χειρίζεται το iOS! :ph34r:

Σοβαρά τώρα, δες παλι τον τίτλο του topic γιατί νομίζω πως σχολιάζεις για το Android... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, billdanos είπε

Για πες για πες, τι αποκλειστικές πληροφορίες έχεις για το ποιος χειρίζεται το iOS! :ph34r:

Σοβαρά τώρα, δες παλι τον τίτλο του topic γιατί νομίζω πως σχολιάζεις για το Android... 

Το Android πάει μπάλα κ δεν έχει τέτοια προβλήματα ούτε σε συσκευές των 100 ευρώ (κ ας μη παρουν ποτέ update). Μιας κ WP γιόκ,  το σχόλιο μου είναι φυσικά για το λατρεμένο Ios ΘΕΟΣ! 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, kanagias13 said:

Το Android πάει μπάλα κ δεν έχει τέτοια προβλήματα ούτε σε συσκευές των 100 ευρώ (κ ας μη παρουν ποτέ update). Μιας κ WP γιόκ,  το σχόλιο μου είναι φυσικά για το λατρεμένο Ios ΘΕΟΣ! 

Ίσα ίσα που το Android είναι αυτό που μπαίνει χύμα σε φασόν (όπως είπες) συσκευές που δεν τις ξέρει ούτε η μάνα τους και φυσικά με μηδενική παραμετροποίηση αφού πριν το έχουν "βιάσει" με root κλπ...

Να μιλάμε με ρεαλιστικά στοιχεία και όχι με εκτιμήσεις επειδή μας ενοχλεί κάτι συγκεκριμένο! :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

''multitasking...'' εδώ γελάμε. Γιατί κάνει multitasking το ios σε iphone και δεν το ξέρουμε?

Επεξ/σία από fotoalexandros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanagias13 είπε

Όταν δίνεις Φασόν κ το software σε ομάδες Κινέζων για να γλιτώσεις δολάρια, μιας κ πωλήσεις γιόκ , Αυτά θα έχεις. 

Μας δίνεις λίγο σε παρακαλώ link που να αποδεικνύει επίσημα ότι η Apple δίνει το λειτουργικό της "φασόν" σε ομάδες Κινέζων? 

Είναι πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες εκτός και αν βέβαια το κατέβασες απλά από το κεφάλι σου. Κάτι μου λέει ότι ισχύει το δεύτερο αλλά περιμένω να με διαψεύσεις...

Τώρα όσο αναφορά για τις συσκευές Android των 100 ευρώ χωρίς προβλήματα δεν ξέρω, αλλά εγώ πάντως περιμένω fix για το 700 ευρώ Pixel 4 μου που να διορθώνει το white balance ώστε να μη βγαίνουν οι μισές φωτό μου κατακίτρινες σε εσωτερικούς χώρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kanagias13 είπε

Όταν δίνεις Φασόν κ το software σε ομάδες Κινέζων για να γλιτώσεις δολάρια, μιας κ πωλήσεις γιόκ , Αυτά θα έχεις. 

Εδώ κ τρία τουλάχιστον χρόνια το ίδιο Pattern. Λειτουργικό λερναία ύδρα. 

 

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Για πες για πες, τι αποκλειστικές πληροφορίες έχεις για το ποιος χειρίζεται το iOS! :ph34r:

Σοβαρά τώρα, δες παλι τον τίτλο του topic γιατί νομίζω πως σχολιάζεις για το Android... 

 

Έλα παιδιά ... λαϊκισμός και από τις δύο πλευρές :D. Είτε μιλάμε για andoid, ειτε για iOS, είτε για Windows, είτε για οποιοδήποτε SW, App κτλ
Οι εταιρίες όταν κάνουν release νέα έκδοση, έχουν milestones και release scheduling για το customer release που μόνο οι μηχανικοί του testing δεν το ορίζουν ... ένα ωραίο πρωί βλέπουν ένα ωραίο slide με τα release dates και τους λένε (marketing, VP board κτλ) θα βγεί τότε :P. Τι να πρωτομαζέψεις δλδ... ότι μπορείς μαζεύεις και ότι δεν μπορεσες να μαζέψεις πάει σε bug fix. 

Τα χρονοδιαγράμματα βγαίνουν πάντα με την εμπορική έννοια του time to market, δεν βγαίνει ποτέ τίποτα όταν είναι 100% δοκιμάσμένο. Δείτε λίγο το χρόνο αναπτυξης του κάθε feature σε τετοιου μεγέθους λογισμικού, πραγματικά είναι πολύ μικρός.

(και ναι, και εμείς release με μπόλικα bugs κάνουμε, που τα βρίσκουμε μετά το super strict control :))

Επεξ/σία από gthe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, fotoalexandros είπε

''multitasking...'' εδώ γελάμε. Γιατί κάνει multitasking το ios σε iphone και δεν το ξέρουμε?

Ναι, κάνε μία έρευνα καλύτερα γιατί μου φένεται ότι έχεις μείνει κάπου στο 2010...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...