Προς το περιεχόμενο

Το iOS 13.2.2 διορθώνει το πρόβλημα του multitasking


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

''Τα γιγα πληροφορίας τα έχω στο pc μου προσωπικά... δεν τα μεταφέρω σε ένα κινητό τηλέφωνο...''

Με την ίδια λογική παίρνω τηλέφωνο από το σταθερό του σπιτιού μου, τι το θέλω το κινητό.. Θα μας κουφάνετε ρε παιδιά με τα επιχειρήματά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, fotoalexandros είπε

''Τα γιγα πληροφορίας τα έχω στο pc μου προσωπικά... δεν τα μεταφέρω σε ένα κινητό τηλέφωνο...''

Με την ίδια λογική παίρνω τηλέφωνο από το σταθερό του σπιτιού μου, τι το θέλω το κινητό.. Θα μας κουφάνετε ρε παιδιά με τα επιχειρήματά σας.

Με την ακριβώς ίδια, δική σου, λογική επειδή στέλνεις φαξ από το σπίτι δεν είναι τηλέφωνο το κινητό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, fotoalexandros είπε

''Τα γιγα πληροφορίας τα έχω στο pc μου προσωπικά... δεν τα μεταφέρω σε ένα κινητό τηλέφωνο...''

Με την ίδια λογική παίρνω τηλέφωνο από το σταθερό του σπιτιού μου, τι το θέλω το κινητό.. Θα μας κουφάνετε ρε παιδιά με τα επιχειρήματά σας.

Το δικό σου επιχείρημα ποιο είναι; 
τόσα post γράφεις για την μεταφορά δεδομένων και εξηγούμε ότι μεταφορά δεδομένων γίνεται ΚΑΙ με usb. Ποιο είναι το πρόβλημα; 
 

επισης με ίδια λογικά άλματα, θα σου πω ότι πήγα να πάρω ένα ρόλεξ, του λέω «φίλε ξυπνητήρι έχει; Α δεν έχει; Ευχαριστώ δεν θα πάρω, έχω ένα ρολόι από τζάμπο που έχει και αριθμομηχανή πάνω. Κάνει περισσότερα και συμφέρει.»

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πάρε ένα xiaomi με 100+ mpixels να κάνεις τη δουλειά σου και θα σου μείνουν και έξτρα χρήματα για κάνα αξεσουάρ ή διακοπές το καλοκαίρι. Η αγορά προσφέρει τα πάντα για όλα τα γούστα! 

Ωραία απάντηση.10χρονου.Δεν είσαι εσύ αυτός που έδωσε το xs max και 700€ για να πάρει το 11 pro max.

16 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Ε παρε το xiaomi των 400ευρω να βρεις την υγεια σου βρε αδερφε! 😂😂😂

 

54 λεπτά πριν, stafaf είπε

Έχεις 11 pro και είσαι απογοητευμένος από τις φωτογραφίες!

Οκ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Watchfreek είπε

Ωραία απάντηση.10χρονου.

Γιατί απάντηση 10χρονου? Εφόσον δεν είσαι ευχαριστημένος με την κάμερα του 11 Pro, ένα Xiaomi των 400ίων που είπες ο ίδιος πριν, θα ήταν μια πολύ καλή λύση. 

Εκτός αν υπερβάλλεις και το επιχείρημα σου ήταν μόνο για να προκαλέσεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Γιατί απάντηση 10χρονου? Εφόσον δεν είσαι ευχαριστημένος με την κάμερα του 11 Pro, ένα Xiaomi των 400ίων που είπες ο ίδιος πριν, θα ήταν μια πολύ καλή λύση. 

Εκτός αν υπερβάλλεις και το επιχείρημα σου ήταν μόνο για να προκαλέσεις. 

Πόσο χρονών είσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Rockdye είπε

Το δικό σου επιχείρημα ποιο είναι; 
τόσα post γράφεις για την μεταφορά δεδομένων και εξηγούμε ότι μεταφορά δεδομένων γίνεται ΚΑΙ με usb. Ποιο είναι το πρόβλημα; 
 

επισης με ίδια λογικά άλματα, θα σου πω ότι πήγα να πάρω ένα ρόλεξ, του λέω «φίλε ξυπνητήρι έχει; Α δεν έχει; Ευχαριστώ δεν θα πάρω, έχω ένα ρολόι από τζάμπο που έχει και αριθμομηχανή πάνω. Κάνει περισσότερα και συμφέρει.»

Το ρόλεξ πουλιέται περισσότερο ως κόσμημα κι αυτή είναι η αξία του. Σε προϊόντα τεχνολογίας μας ενδιαφέρουν οι δυνατότητες. Κατανοώ βέβαια πως τα iphone τα αγοράζουν οι περισσότεροι  ακριβώς ως κοσμήματα περισσότερο, γι αυτό το λόγο έχω κι εγώ ένα ως δεύτερο για τις ώρες που θέλω κάτι απλό.
Το θέμα σαφώς και δεν είναι απλός το ''καλώδιο''. Είναι το όλο file managment το οποίο ουσιαστικά είναι ανύπαρκτο, καθώς ο πυρήνας του λειτουργικού και των native εφαρμογών δεν βλέπει τα αρχεία άλλων εφαρμογών ούτε και το αντίστροφο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά οι iphone χρηστες ήσασταν ανακαθεν για γέλια. Αλλα ρε παιδια κι εσεις οι android καταντήσατε για κλαμματα με τις κοτσάνες που πετάτε.

Εν ολίγις. Iphone όχι δεν εισαι 10 χρονια μπροστά σε εχει αφήσει πισω το android. Όχι δεν πληρώνεις καλυτερο λογισμικό γιατί απ΄οτι βλέπεις πολλά τα κουσουρια του πλέον, όχι δεν έχεις ασφάλεια και ιδιοτηκοτητα γιατι safari τρύπιος και η siri αποκτυπτογραφούνταν. A και android χρήστες. Αν είναι να δώσετε 1000 ευρώ για κινητό καλύτερα βάλτε κι αλλα και πηγαίνεται για iphone που ειναι και symbol status.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Watchfreek είπε

Ωραία απάντηση.10χρονου.Δεν είσαι εσύ αυτός που έδωσε το xs max και 700€ για να πάρει το 11 pro max.

Εσυ ειπες οτι το xiaomi των 400 ευρω βγαζει καλυτερες φωτο, φιλε μου 10χρονε! Το τσιμπας και βγαζει καλυτερες φωτο απο το χρεπι το iPhone! 😂

Οχι δεν ημουν εγω! Εγω πουλησα το XS 512GB 900ευρω και πηρα με 1300 το 11 Pro! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Chrisito είπε

Καλά οι iphone χρηστες ήσασταν ανακαθεν για γέλια. Αλλα ρε παιδια κι εσεις οι android καταντήσατε για κλαμματα με τις κοτσάνες που πετάτε.

Εν ολίγις. Iphone όχι δεν εισαι 10 χρονια μπροστά σε εχει αφήσει πισω το android. Όχι δεν πληρώνεις καλυτερο λογισμικό γιατί απ΄οτι βλέπεις πολλά τα κουσουρια του πλέον, όχι δεν έχεις ασφάλεια και ιδιοτηκοτητα γιατι safari τρύπιος και η siri αποκτυπτογραφούνταν. A και android χρήστες. Αν είναι να δώσετε 1000 ευρώ για κινητό καλύτερα βάλτε κι αλλα και πηγαίνεται για iphone που ειναι και symbol status.

Μόνο symbian.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, fotoalexandros είπε

Το ρόλεξ πουλιέται περισσότερο ως κόσμημα κι αυτή είναι η αξία του. Σε προϊόντα τεχνολογίας μας ενδιαφέρουν οι δυνατότητες. Κατανοώ βέβαια πως τα iphone τα αγοράζουν οι περισσότεροι  ακριβώς ως κοσμήματα περισσότερο, γι αυτό το λόγο έχω κι εγώ ένα ως δεύτερο για τις ώρες που θέλω κάτι απλό.
Το θέμα σαφώς και δεν είναι απλός το ''καλώδιο''. Είναι το όλο file managment το οποίο ουσιαστικά είναι ανύπαρκτο, καθώς ο πυρήνας του λειτουργικού και των native εφαρμογών δεν βλέπει τα αρχεία άλλων εφαρμογών ούτε και το αντίστροφο.  

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γραφείς Ποιος πυρήνας λογισμικού; Ποια αρχεία; Δηλαδή αν κατεβάσω μια εφαρμογή mail client δεν θα δω ένα αρχείο του iOS για να στείλω; 

 

7 λεπτά πριν, Chrisito είπε

Καλά οι iphone χρηστες ήσασταν ανακαθεν για γέλια. Αλλα ρε παιδια κι εσεις οι android καταντήσατε για κλαμματα με τις κοτσάνες που πετάτε.

Εν ολίγις. Iphone όχι δεν εισαι 10 χρονια μπροστά σε εχει αφήσει πισω το android. Όχι δεν πληρώνεις καλυτερο λογισμικό γιατί απ΄οτι βλέπεις πολλά τα κουσουρια του πλέον, όχι δεν έχεις ασφάλεια και ιδιοτηκοτητα γιατι safari τρύπιος και η siri αποκτυπτογραφούνταν. A και android χρήστες. Αν είναι να δώσετε 1000 ευρώ για κινητό καλύτερα βάλτε κι αλλα και πηγαίνεται για iphone που ειναι και symbol status.

Πώς είναι δέκα χρόνια πίσω όταν ο επεξεργαστής του είναι 5 χρόνια μπροστά;

Συγκρίνεις την ασφάλεια και ιδιωτικότητα ενός iOS όταν απλές τραπεζικές εφαρμογές έχουν κρεμάσει σκορδα για τις εφαρμογές τους σε Android? Ή πιστεύεις ότι υπάρχει τιποτα γενικά που να μην μπορεί να αποκρυπτογραφηθεί 100%; Δοκίμασε να μην loggareis ποτέ με κάποιο Google acc σε iOS και ελα να πεις αν θα έχεις γίνει έστω και μια φορά ad target

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, fotoalexandros είπε

 Σε προϊόντα τεχνολογίας μας ενδιαφέρουν οι δυνατότητες.

Τα προιόντα τεχνολογίας όπως κάθε εργαλείο, προορίζονται για συγκεκριμένες χρήσεις. Δεν έχεις 1 για να κάνεις όλες τις δουλειές σου.

Ένα τηλέφωνο δεν μπορεί να γίνει (προς το παρόν) ένας υπολογιστής με full feature λειτουργικό. 

Πάντως συνεχίζεις να επιμένεις παρόλο που σου έχουμε αναφέρει ότι μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων και στο iOS χρησιμοποιώντας συγκεκριμένες μεθόδους. Υπάρχει δηλαδή αυτή η δυνατότητα, απλώς όχι με τον τρόπο που θες εσύ. Από κει και πέρα, δεν ξέρω τι ακριβώς παλεύεις να περάσεις.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Τα προιόντα τεχνολογίας όπως κάθε εργαλείο, προορίζονται για συγκεκριμένες χρήσεις.

Ένα τηλέφωνο δεν μπορεί να γίνει (προς το παρόν) ένας υπολογιστής με full feature λειτουργικό. 

Πάντως συνεχίζεις να επιμένεις παρόλο που σου έχουμε αναφέρει ότι μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων και στο iOS χρησιμοποιώντας συγκεκριμένες μεθόδους. Υπάρχει δηλαδή αυτή η δυνατότητα. Από κει και πέρα, δεν ξέρω τι ακριβώς παλεύεις να περάσεις.

Θα συνεχίσω όπως και θα συνεχίσεις, κι ο κάθε ένας κρίνει. Αυτό λέω τόση ώρα: η apple επιλέγει συγκεκριμένους τρόπους χωρίς να αφήνει ελευθερία στο χρήστη. Αυτό είναι καλό για άσχετους καθώς έτσι τους προστατεύει, περιοριστικό όμως για power user που ξέρουν τι κάνουν και τι θέλουν. Χάριν των περιορισμών και των κλειδωμάτων είναι ασφαλές αλλά ταυτόχρονα μονολιθικό. Διαλέγεις και παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, fotoalexandros είπε

Θα συνεχίσω όπως και θα συνεχίσεις, κι ο κάθε ένας κρίνει. Αυτό λέω τόση ώρα: η apple επιλέγει συγκεκριμένους τρόπους χωρίς να αφήνει ελευθερία στο χρήστη. Αυτό είναι καλό για άσχετους καθώς έτσι τους προστατεύει, περιοριστικό όμως για power user που ξέρουν τι κάνουν και τι θέλουν. Χάριν των περιορισμών και των κλειδωμάτων είναι ασφαλές αλλά ταυτόχρονα μονολιθικό. Διαλέγεις και παίρνεις.

Είναι γεγονός ότι αν κάποιος "power user" θέλει πρόσβαση σε αρχεία συστήματος για διάφορες παραμετροποιήσεις, το android του προσφέρει αυτή την ελευθερία. Κανείς δεν διαφωνεί σε αυτό. 

Αν αυτό ήταν από την αρχή το point σου, καλύτερα να το έλεγες από πριν γιατί η μεταφορά αρχείων συγκεκριμένα ως δυνατότητα, πλέον στη σημερινή εποχή μπορεί να γίνει και χωρίς καλώδια. 

Προφανώς διαλέγεις και παίρνεις καθώς και τα δυο οικοσυστήματα έχουν διαφορετικά πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...