Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, giorgosmcg είπε

Ξέρει κάνεις γιατί το caseking έχει βάλει στο θεό τα μεταφορικά μόνο για την Ελλάδα?

Γιατί θα έφαγε πιστολιες .. και σελφιε με το courrier θα ζητάει σιγά σιγά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

52 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Απλά για την κατανάλωση και για τις θερμοκρασίες θα πήγαινα σίγουρα πιο κάτω. Ήδη  τα 6-7% σε performance αξίζει και με το παραπάνω για τα 50% σε κατανάλωση. 

E το 806mv έχει κατανάλωση από 280 έως 310 (το 310 σε RTX παιχνίδια). Μια χαρά δεν έχω παράπονο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dsogaming.com/news/survival-horror-game-on-air-will-support-ray-tracing-reflections-shadows/

Set in the United States in 1969, you’ll play as a former CIA operative investigating the disappearance of employees in the biggest tech conglomerate in the country, uncovering secrets while trying to survive and escape from the hotel.

[...] support DLSS, as well as Ray Tracing Reflections & Shadows

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, omitziz είπε

Γιατί θα έφαγε πιστολιες .. και σελφιε με το courrier θα ζητάει σιγά σιγά 

Πώς μπορείς να πιστολιάσεις το casekings;  Γιατί αν ακυρώσεις παραγγελία, σιγά, την πουλάνε στον επόμενο λες και δεν υπάρχει ζήτηση.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Σας φαίνονται για faulty pins? ( RTX 3070 από Gigabyte ) 👀*6πιν*

IMG_20210205_193732.jpg

IMG_20210205_194204.jpg

Χωρίς να είμαι ειδικός, αλλα επειδή είχα παρατηρήσει κάτι παρόμοιο σε 2 πιν όπως το μεσαιο κατω στην πρώτη φωτο σε μια κουτατη 570 που ειχα παρει, δε μου ειχε εμφανίσει κανένα πρόβλημα επι 1 χρονο που την είχα (εκτός από την ξενερα που μου έφυγε μόλις κούμπωσε το καλωδιο). Μη σε πάρω στο λαιμό μου όμως, ας απαντήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Σας φαίνονται για faulty pins? ( RTX 3070 από Gigabyte ) 👀*6πιν*

IMG_20210205_193732.jpg

IMG_20210205_194204.jpg

Δεν είναι faulty pins. Αμφότερα 6 pin/8 pin δεν είναι κολλημένα πάνω στο pcb και αυτό που παρουσιάζει η Giga στις Ampere (μεγαλούργησε), είναι καλώδια-προεκτάσεις που καταλήγουν στα συγκεκριμένα βύσματα. Οπότε από την στιγμή που τα pins δεν είναι soldered, έχουν τζόγο. Ότι γίνεται και με τα 4pin molex,που δυσκολεύεσαι να κάνεις σύνδεση γιατί κάποιο pin δεν είναι ευθυγραμμισμένο. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, giorgosmcg είπε

INNO3D GeForce RTX 3070 iChill X4 στα 780 από Ολλανδία με μεταφορικα αξίζει η να περιμένω μπας και κάτσει τίποτα καλύτερο?

Εμπιστοσύνης κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Εμπιστοσύνης κατάστημα;

Απο το alternate.nl. Υπήρξε σε στοκ και πάτησα από περιέργεια να δω πόσο βγαίνει κτλ, εεε και τελικά μου έστειλαν προσφορά.

Επεξ/σία από giorgosmcg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ASFE είπε

Με τιποτα ακομα και το φαρμακειο Πλαισιο την ειχε 600 απλα sclaping απο ολα τα καταστηματα  κρατα οτι εχεις και κανε υπομονη σε λιγο καιρο θα λεμε οτι καποιοι εδωσαν 800 για 3070 και 1200 για 3080 απλα αστειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μέρα βροχερή και μουντή σήμερα στο... 

Spoiler

spacer.png

κι αφού βγήκα μια βόλτα το μεσημέρι, να φάω με έναν φίλο... έλαβα ένα τηλέφωνο. Έλα σε δέκα λεπτά κάτω από τη γέφυρα Charles Bessières.. μόνος σου, όχι αστυνομία. Να έχεις τα λεφτά σε δύο βαλίτσες, σε 20άρικα. 😜
Συναντηθήκαμε και αφού με έψαξαν για κοριούς και όπλα, τελικά.. μου έδωσαν το πακέτο... 

Spoiler

spacer.png

Έφυγα λοιπόν τρέχοντας (όσο μπορούσα, λόγω βάρους της νέας βαλίτσας) και πήγαμε σπίτι για τη κλασική φωτογράφηση στο γνωστό κρεβάτι..  

Spoiler

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Και δώρο ο νυχτοφύλακας, μαζί με την ασφάλεια για κλοπή.

Spoiler

spacer.png

 

Επεξ/σία από Delijohn
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Delijohn είπε

Η μέρα βροχερή και μουντή σήμερα στο... 

  Απόκρυψη περιεχομένων

spacer.png

κι αφού βγήκα μια βόλτα το μεσημέρι, να φάω με έναν φίλο... έλαβα ένα τηλέφωνο. Έλα σε δέκα λεπτά κάτω από τη γέφυρα Charles Bessières.. μόνος σου, όχι αστυνομία. Να έχεις τα λεφτά σε δύο βαλίτσες, σε 20άρικα. 😜
Συναντηθήκαμε λοιπόν και αφού με έψαξαν για κοριούς και όπλα, τελικά.. μου έδωσαν το πακέτο... 

  Απόκρυψη περιεχομένων

spacer.png

Έφυγα λοιπόν τρέχοντας (όσο μπορούσα, λόγω βάρους της νέας βαλίτσας) και πήγαμε σπίτι για τη κλασική φωτογράφηση στο γνωστό κρεβάτι..  
 

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Και δώρο ο νυχτοφύλακας, μαζί με την ασφάλεια για κλοπή.
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

spacer.png

 

Ωραίος!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...