Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, narta said:

Αν ειχες 980ti πωλουσες και επερνες 1080ti @msrp ποσο εβγαινε το αποτελεσμα απαξιωση+τσονταρισμα; 

Αν εχεις 2080ti πωλησεις και παρεις 3090 (εγω αυτην θεωρω top gaming Ampere) ποσο βγαινει το αποτελεσμα απαξιωση+τσονταρισμα;

Πανω κατω ιδιο perf gain εχεις

 

Η απαξίωση και η πτώση τιμής ενός μεταχειρισμένου προϊόντος έχει να κάνει με την απόδοση και την αξία αυτής που αντικαθισταται. 

Και εγώ μίλησα για την 2080 vs 3080 που είχαν ίδια τιμή 

Δεν νομίζω να είπε κανείς ότι η 3090 έχει καλό perfomance /value. Για την 3080 αναφέρθηκε αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα είδαμε τα Ampere, δώσε Turdna 2 στο λαό να δούμε και 'κει τι κάνουν.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.guru3d.com/news-story/hold-your-breath-geforce-rtx-3080-might-become-hard-to-get-cryptocurrency-miners-again.html και στο guru 3d το αναφέρει.εχει πλακα να ζήσουμε την ίδια ανοησία παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Crus είπε

image.png.f59586f24fc42c04bbda4e93baa35c41.png

Αφήνω αυτό εδώ.. 

Καλά μ@λ@κια είναι αυτό εμένα η κάρτα μια χαρά παίζει σε 750w τροφοδοτικό 200watt τραβάει που βρήκαν αυτοί ότι θες 1000watt ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Καλά μ@λ@κια είναι αυτό εμένα η κάρτα μια χαρά παίζει σε 750w τροφοδοτικό 200watt τραβάει που βρήκαν αυτοί ότι θες 1000watt ?

Recommended λεει ρε συ, οχι minimum. Και εγω με vega 56 και ryzen 3600x με 650αρι ειμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Καλά μ@λ@κια είναι αυτό εμένα η κάρτα μια χαρά παίζει σε 750w τροφοδοτικό 200watt τραβάει που βρήκαν αυτοί ότι θες 1000watt ?

άλλο το αν αντέχει και άλλο αν είναι recommended για να έχεις πιο άνετο το σύστημα γενικότερα. Δεν είναι όλα τα τροφοδοτικά το ίδιο efficient σε όλο το εύρος των Watts οπότε ο πίνακας μάλλον παίζει πιο ασφαλή μπάλα ώστε να το διαβάσει κόσμος που θα αγοράσει και 600άρι του κιλού και όχι 80+ gold

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Crus είπε

Recommended λεει ρε συ, οχι minimum. Και εγω με vega 56 και ryzen 3600x με 650αρι ειμαι. 

To κουτί μιας v64 liquid που έχω τώρα δίπλα μου λέει πάνω 1000w minimum or greater  :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Καλά μ@λ@κια είναι αυτό εμένα η κάρτα μια χαρά παίζει σε 750w τροφοδοτικό 200watt τραβάει που βρήκαν αυτοί ότι θες 1000watt ?

750 αρι για 5700ΧΤ χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

750 αρι για 5700ΧΤ χαχαχ

Με ryzen 3600x και 5700xt δεν έχω δει πάνω 380watt σε gaming από τον τοίχο. Φαντάσου ποσό σάπια είναι τα no name τροφοδοτικά για να βάζουν τέτοια recommenced 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...