Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Ο buildzoid ανάφερε και για hbm επίσης θα δούμε αν θα πέσει μέσα σε κάτι. 😛 Επίσης αν έχεις την ευκαιρία μετά από μια 10 ετια να βγεις πρώτος στα benchmark charts , θα το αγνοήσεις το efficiency . 

Πόσο δε μάλλον  όταν στις 3xx το efficiency έχει πάει περιπατο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά δεν ειναι και τραγικο να γινει RMA το stock που πουληθηκε με προβληματικους capacitors. Ολες ολες 1000 καρτες πουλησαν παγκοσμια 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

O Steve παντως αναφέρει ότι δεν φταίνε οι πυκνωτές (η μόνο αυτοί τέλος πάντων ) 

Και η tuf που έχει κρασαρει . 

Ξέρω γω, βγαίνει ολόκληρη EVGA και λέει πως το θέμα με τους πυκνωτές όντως υπάρχει και τους έφαγε 1 βδομάδα στο QC, αρχικά στατιστικά δείγματα τείνουν να επιβεβαιώσουν τις υποψίες, μήπως λέει και ολίγον τι μπαρούφες ο φίλος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Themistokles είπε

Ξέρω γω, βγαίνει ολόκληρη EVGA και λέει πως το θέμα με τους πυκνωτές όντως υπάρχει και τους έφαγε 1 βδομάδα στο QC, αρχικά στατιστικά δείγματα τείνουν να επιβεβαιώσουν τις υποψίες, μήπως λέει και ολίγον τι μπαρούφες ο φίλος; 

Είπε ότι δεν φταίνε μόνο οι πυκνωτές όχι ότι δεν έχουν κάποια σχέση . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Είπε ότι δεν φταίνε μόνο οι πυκνωτές όχι ότι δεν έχουν κάποια σχέση . 

Ή μπορεί τα crashes στις TUF να είναι αποκλειστικά θέμα drivers και να έχουν μια χαρά πυκνωτές και στα υπόλοιπα μοντέλα να υπάρχουν και τα 2 θέματα και να χειροτερεύουν τα πράγματα. Οπότε στην περίπτωση της TUF δεν ισχύει και τόσο το σχόλιο του. Όπως και να έχει βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

νομίζω το λέγαμε πριν κανα 200αριά σελίδες :P . Έχει λογική πρώτα μια 3060 ti στα 399 με την λογική να ρίξει τιμές στο στοκ των 2000 για να έχει μεγάλο εύρος τιμών με σκάλες κοντα στα 10%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

εμένα με καίει το CP 2077 που θα έχει RTX και δεν ξέρω αν θα έχει support για RT το RDNA 2 στο συγκεκριμένο και αν έχει πως θα τρέχει σε σχέση με Ampere.

Aφου θα βγει και για τις καινουριες κονσολες ταυτοχρονα, 99% θα χει rt στο launch και για radeon, η nvidia θα χει λογικα πλεονεκτημα με dlss

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Kαλα αυτο με τα ρολογια του πσ5 κατα πασα βεβαιοτητα εγινε για να σπασει το ψυχολογικο οριο των 10ΤF και να κλεισει λιγο η ψαλιδα με το Χ. Το κατα ποσο θα ειναι sustainable θα το δουμε στην πραξη.

Ακουγεται παντως οτι τα ρολογια του ps5 δεν ειναι εκτος efficiency range  για αυτο το μεγεθος πυρηνα ( 40cus)

1 ώρα πριν, malakudi είπε

Αν μου έλεγε ότι 'randomly crashes' δε θα έκανα κανένα pre-order. Απαράδεκτο!

Kαι γω εκει εκνευριστηκα, οτι στα reviews κανεις δεν ειπε τπτ σε όσα διαβασα , και ξαφνικα μετα ολοι ασχολουνται με τα crashes

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Επίσης αν έχεις την ευκαιρία μετά από μια 10 ετια να βγεις πρώτος στα benchmark charts , θα το αγνοήσεις το efficiency . 

Aκουγεται οτι 3 καρτες θα βγουν με navi 21. Ενα ψιλοπουσαρισμενο που θα χανει σε efficiency , ενα νορμαλ και ενα πετσοκομμενο με 72 CUs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, BabisTs είπε

+179 core χωρίς curve......2160mhz στον αέρα

πάμε και με curve αργότερα να δούμε τι θα δώσει......

https://www.3dmark.com/hall-of-fame-2/fire+strike+3dmark+score+ultra+preset/version+1.1/1+gpu

Χωρίς τίτλο.png

όταν δοκιμάσω σε gaming θα το αναφέρω......

Βρε πήγαινε πάρε ένα waterblock, ρε bro.😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Θέλω μια χάρη αν μπορείς, να μου μετρήσεις το φάρδος της κάρτας στο σημείο που έχει το εξογκωμα με το σχεδιακι δίπλα από  τα 8pins.

Ναι αλλα δεν ειναι και ευκολο πραγμα να περιμενεις :D

άστα να πάνε ξέρεις τι υπομονή τραβάω να πάρω 4ΧΧΧ ζεν ή ιντελ και 3070, ραμ καινούριες και να γλυκοκοιταω την B550 tomahawk? άστο 😂

4 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

H TUF μια χαρά αξίζει..

μια υλοποίηση στις 50..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξαναγίνουν τα review που εγιναν στο paper launch, με κομμένες τις συχνότητες για να μην κρασαρουν,  

Πόσο θα τις κόψουν τις συχνότητες με bios ; Έτσι ώστε να οριακά ας πούμε να μην κρασαρει; 

Γελάει ο κόσμος .. 

Τα λέγαμε το καλοκαίρι σε όλα μέσα... Πολύ βιασύνη , παντελώς αντί επαγγελματίες , το " gaming κοινό" το θεωρούν παντελώς μουρόχαυλο δεν εξηγείται αλλιώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες εκανα pre order από UK την msi 3080 ventus 680 λιρες. Εχω ένα φίλο εκεί που θα μου τη στείλει. Απλά διαβάζω ότι χουνε θέμα με τα ρολογια και κατι crashes. ισχύει ξέρετε κάτι? Μην κλαίμε τα λεφτά😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...