Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Crus είπε

Αφου ουτως η αλλως δεν υπάρχουν Ampere στην αγορά, ποιους να φρενάρει; 

Aκομα και αυτούς που πηραν at launch ή/και προσπαθούν ακόμα με καπελα +200 ευρω, δεν υπήρχε περίπτωση να περίμεναν το Navi2x. Οπότε ποιο το νόημα; 

θες να μου πείς αν έσκαγε ένα leak με παραπάνω απόδοση από 3080-3090 δεν θα φρέναρε κάποιους.......οκ.......

9 λεπτά πριν, billeiros είπε

Δεν τις είχε και πότε.λαθος στη διαθεσιμότητα εμφανιζεται

και σε 3080 και σε 3090?

της ίδιας εταιρείας κιολας και το oc μοντέλο?

τυχαίο?

...απλά το πόσταρα μην είχε διαθέσιμες παραλαβές το κατάστημα για όποιον ενδιαφέρεται....αν είναι όπως τα λές ,τότε μέγα φάουλ του site τους.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην νομίζετε ότι δεν υπάρχει και καθόλου στοκ στην αγορά με ampere. απλά είναι μεγαλύτερη η ζήτηση από την παραγωγή 

Ότι κινείται εκτελείται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παραλαμβάνω σήμερα την tuf από Κωτσο! Δεν ξέρω πόσα κομμάτια έφερε αλλά μάλλον ήμουν από τους πρώτους που την τσίμπησαν. :D Τα έχω όλα έτοιμα μόνο η gpu μένει να κουμπώσει και ξεκινάει το παρθενικό windows installation.

https://imgur.com/T5LsSkD

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί 1000 άτομα απο αυτούς που αγόρασαν ξερω εγω.. Ξαναλέω, το stock των Ampere ειναι ελάχιστο και τα reports λενε θα εξακολουθησουν να ειναι μεχρι τελος του έτους. Ποιους να κόψουν λοιπον; 

Επισης μην κοροιδευομαστε, όσοι αγοράζουν at launch - και ακομα χειρότερα με preorder πριν καν δουν performance - κάρτες πληρώνοντας καπελα 100 και 200 ευρω και ενω ξέρουν οτι υπάρχει ανταγωνιστής που βγαινει σε ενα μήνα με 80cus και ρολόγια 2200+ δεν υπήρχε ούτε μια στο εκατομμύριο να περιμένουν το navi 2x.

Εκτός ξέρω εγώ αν έβλεπαν leak που έδινε +20% performance ή/και 20% χαμηλότερη τιμή, πράγμα που δεν πρόκειται να συμβεί. Αρα ποιος ο λόγος να σταματήσει αυτούς τους ελάχιστους που αγόρασαν at launch? 

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά leaks? Εδώ μεθαύριο παρουσιάζονται οι νέοι Ryzen και ίσα που έχουμε μάθει ότι (ίσως) τελικά θα λέγονται 5χχχ αντί για 4χχχ...

Ακόμα και για τα Ampere, οι διαρροές (όχι τα "γράφω ότι κατέβασε το εντεράκι μου μετά από χαλασμένο γιαούρτι") ήταν ελάχιστες και μέχρι την τελευταία στιγμή ότι να'ναι.

Πραγματικά, λίγη υπομονή να μάθουμε πραγματικά και ουσιαστικά νούμερα (κι όχι or stunts εκατέρωθεν) και μετά κατά βούλησιν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, kokotas16 είπε

Εγώ πάντως παραλαμβάνω σήμερα την tuf από Κωτσο! Δεν ξέρω πόσα κομμάτια έφερε αλλά μάλλον ήμουν από τους πρώτους που την τσίμπησαν. :D Τα έχω όλα έτοιμα μόνο η gpu μένει να κουμπώσει και ξεκινάει το παρθενικό windows installation.

https://imgur.com/T5LsSkD

Καλορίζικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, kokotas16 είπε

Εγώ πάντως παραλαμβάνω σήμερα την tuf από Κωτσο! Δεν ξέρω πόσα κομμάτια έφερε αλλά μάλλον ήμουν από τους πρώτους που την τσίμπησαν. :D Τα έχω όλα έτοιμα μόνο η gpu μένει να κουμπώσει και ξεκινάει το παρθενικό windows installation.

https://imgur.com/T5LsSkD

Καλορίζικο το μάτι της asus.....B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BabisTs είπε

θες να μου πείς αν έσκαγε ένα leak με παραπάνω απόδοση από 3080-3090 δεν θα φρέναρε κάποιους.......οκ.......

και σε 3080 και σε 3090?

της ίδιας εταιρείας κιολας και το oc μοντέλο?

τυχαίο?

...απλά το πόσταρα μην είχε διαθέσιμες παραλαβές το κατάστημα για όποιον ενδιαφέρεται....αν είναι όπως τα λές ,τότε μέγα φάουλ του site τους.....

Ξέρω γιατί παρηγγειλα από κει.ειναι η δεύτερη φορά που το κάνει .περιμενουν σε δύο βδομάδες περίπου να παραλάβουν στις αποθήκες τους

1 ώρα πριν, kokotas16 είπε

Εγώ πάντως παραλαμβάνω σήμερα την tuf από Κωτσο! Δεν ξέρω πόσα κομμάτια έφερε αλλά μάλλον ήμουν από τους πρώτους που την τσίμπησαν. :D Τα έχω όλα έτοιμα μόνο η gpu μένει να κουμπώσει και ξεκινάει το παρθενικό windows installation.

https://imgur.com/T5LsSkD

Ω με το καλό...περιμένουμε φωτογραφίες...το υπόλοιπο σύστημα από τι αποτελείται?

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

Μην νομίζετε ότι δεν υπάρχει και καθόλου στοκ στην αγορά με ampere. απλά είναι μεγαλύτερη η ζήτηση από την παραγωγή 

Ότι κινείται εκτελείται 

Τεχνητή έλλειψη για να πουλάει κάρτες πολύ πάνω από το MSRP ; Θα μπορούσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τεχνητή έλλειψη για να πουλάει κάρτες πολύ πάνω από το MSRP ; Θα μπορούσε..

Δεν νομίζω να μπαίνει τίποτα στην τσέπη της απο αυτήν την αύξηση, Μάλλον τα καταστήματα κονομούν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Acmilangr2 είπε

Δεν νομίζω να μπαίνει τίποτα στην τσέπη της απο αυτήν την αύξηση, Μάλλον τα καταστήματα κονομούν 

Ποτέ παραλαμβάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σύμφωνα με τον Gamers Nexus οι board partners έλεγαν ότι υπάρχει γενικά στοκ, περισσότερο από το αντίστοιχο launch των Turing, αλλά η ζήτηση είναι πολλαπλάσια και εξαφανίζονται τα κομμάτια με τη μια.

Οκ, πιθανόν να το λένε έτσι, αν και έχω την εντύπωση ότι συνήθως οι board partners ψάχνουν αφορμή για να τα χώνουν στις nvidia-amd όταν κάνουν λαλακίες και όχι να τις καλύπτουν... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θυμίζω για πολλοστή φορά ότι δεν επιτρέπεται ο καθ' οιονδήποτε τρόπο δημόσιος σχολιασμός των αγγελιών.

Αν έχετε εντοπίσει αγγελία η οποία παραβαίνει τους όρους χρήσης, στέλνετε αναφορά και αποφεύγετε κάθε άλλο σχολιασμό.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...