Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

και πάλι αν βγεί τόσο το big navi συμφέρει

Εννοείται ότι συμφέρει.το θεμα είναι τι θα παιχθει από oc .το τονίζω από την άποψη ότι η 3080 10gb θα έχει διπλό πλήγμα.και από την ίδια της την εταιρία και από την amd

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

oc μην περιμένεις πολλά .....τερματισμένα τσιπάκια θα έχουν και οι δύο τους.....oc εννοώντας σε μονοψήφιο gap να περιμένεις και από τους δύο

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, billeiros είπε

Αν κρίνουμε κ από την τιμολόγηση των cpus της δεν κόβω να παίζει χαμηλά στις τιμές.στα 650 κόβω το big navi με έμφαση στη μεγαλύτερη μνήμη της....άρα καλή υλοποίηση στις αρχές στα 800 φεύγα.ισως κ 850.αν μάλιστα δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ακόμη παραπάνω

Μετά θα βγει η 3080 20gb. Στα 899-999 msrp .....οποίος παίρνει ακριβή 3080 τώρα θα ψιλοκλαιει.ειδικα αν έχει στρώσει η διαθεσιμότητα και βρίσκεις κοντά σ αυτές τις τιμές κάρτα μέχρι τοτε

Για καλή υλοποίηση θα περιμένεις Φλεβάρη.Στην αρχή μόνο reference,oi aibs τη φτιάχνουμε και κοτσάρουν αυτοκόλλητο.Οπότε αν δεν είναι καλό από θερμοκρασίες το reference,θα περιμένεις κι άλλο..

Προσωπικά μέχρι αρχές Νοέμβρη να δω τι γίνεται,αλλά κ εγώ είμαι πολύ μπερδεμένος..Να πάω σε amd αν βγαίνουν ίδιες ναι,αλλά με rt και dlss τι γίνεται;3090 δεν πάω,η διαφορά από τη 3090 πήγε σε x 570 mobo κ 5900.Το μόνο παρήγορο είναι ότι ούτως η άλλως 3080 μόνο με παραγγελία 950+ (strix ή aorus που θέλω) και παραλαβή δεν ξέρει κανείς πότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Έχει παραγγείλει κάνεις από Κατσόβολο ή έχει κάποια ενημέρωση για ποτέ θα φέρουν κομμάτια; Έχω παραγγείλει και προπληρώσει εδώ και μια εβδομάδα την Asus 3080 TUF OC άλλα δεν έχουν εικόνα ακόμα ποτέ μπορεί να έρθει. Ρωτώ μήπως και κάποιος από εδώ έχει κάποια ενημέρωση. Δεν με πολύ καίει βέβαια γιατί τις περισσότερες ώρες με το macbook τις περνώ ούτως ή άλλως λόγο δουλειάς άλλα δεν θα με χάλαγε να έπαιζα το νέο black ops on release :P

Επεξ/σία από DaRkRaGe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, DaRkRaGe είπε

 Έχει παραγγείλει κάνεις από Κατσόβολο ή έχει κάποια ενημέρωση για ποτέ θα φέρουν κομμάτια; Έχω παραγγείλει και προπληρώσει εδώ και μια εβδομάδα την Asus 3080 TUF OC άλλα δεν έχουν εικόνα ακόμα ποτέ μπορεί να έρθει. Ρωτώ μήπως και κάποιος από εδώ έχει κάποια ενημέρωση. Δεν με πολύ καίει βέβαια γιατί τις περισσότερες ώρες με το macbook τις περνώ 
ούτως ή άλλως λόγο δουλειάς άλλα δεν θα με χάλαγε να έπαιζα το νέο black ops on release :P

Την ιδια ακριβως εχω παραγγείλει πριν μια βδομάδα..Ξαδερφος φιλου που εχει εναν γνωστό εμπορικό διευθυντή εντος😅(γ@μησετ@ εκει φτάσαμε) μας ενημερωσε οτι την επομενη βδομαδα θα παραλαβουν κάποιες..οσοι παραγγειλουν τωρα θα παει μετα απο τρεις βδομαδες.Το email ενημερωσης το ειδα προσωπικά.

Κρατάω μικρο καλάθι φυσικα περα του ανωτέρω..

Επεξ/σία από Sprou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι καλωδιομάνι είναι αυτό που πετάγεται από την Strix; Σπρωξ' το μέσα, μου χτυπάει το OCD... 🤣

Επεξ/σία από mindtrapper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mindtrapper είπε

Τι καλωδιομάνι είναι αυτό που πετάγεται από την Strix; Σπρωξ' το μέσα, μου χτυπάει το OCD... 🤣

Είναι της ψυκτρας  της δεν μπαίνει μέσα 

12 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Δυνατοί οι insoninacs. Περισσότεροι οι 3090ρηδες 

Ε αυτές βρίσκουμε για αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...