Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού σε 2 χρόνια θα αλλάξουμε πάλι δε νομίζω ότι θέλει να ασχοληθούμε τόσο..Η GPU δεν είναι επένδυση, δεν υπάρχει λόγος να το αντιμετωπίζουμε έτσι το θέμα.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Αφού έχεις 2080ti, στα αχαμνά σου. Περιμένεις Χριστούγεννα να δείς τα πάντα (τα πιθανά και απίθανα ti / super / super duber / 20gb versions) και αποφασίζεις με όλα τα χαρτιά ανοιχτά. Η μόνη κάρτα που "αξίζει' να πάρεις σήμερα και να μη σε νοιάζει τι άλλο θα βγεί είναι η 3090. Οτιδήποτε άλλο νομίζω θα το μετανοιώσεις. 

Πουλήθηκε η ti..

Για την 3090 θα το μετανιώσουμε αργότερα όμως.χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, billeiros είπε

Πουλήθηκε η ti..

Για την 3090 θα το μετανιώσουμε αργότερα όμως.χαχαχα

E τι να μετανιώσεις με την 3090? Αντέ να πέσει λίγο η αξία της γιατί θα βγεί μια 3080ti / 20gb edition. OK θα χάσεις 100-200€. Κλάιν. 

Τώρα αμα δεν έχεις κάρτα και βιάζεσαι να  παίξεις τίποτα δυνατό (τύπου cyberpunk) παίρνεις 3080. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Αφού έχεις 2080ti, στα αχαμνά σου. Περιμένεις Χριστούγεννα να δείς τα πάντα (τα πιθανά και απίθανα ti / super / super duber / 20gb versions) και αποφασίζεις με όλα τα χαρτιά ανοιχτά. Η μόνη κάρτα που "αξίζει' να πάρεις σήμερα και να μη σε νοιάζει τι άλλο θα βγεί είναι η 3090. Οτιδήποτε άλλο νομίζω θα το μετανοιώσεις. 

Συμφωνώ 100%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει ήδη καλή κάρτα ας περιμένει να βγουν τα πάντα και να αποφασίσει, όσοι δεν έχουμε καν κάρτα δεν θα περιμένουμε κάνα 3μηνο. Προσωπικά μέχρι τέλος του μήνα θα περιμένω να ανακοινώσουν κανονικά το RDNA 2 και θα κινηθώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Όποιος έχει ήδη καλή κάρτα ας περιμένει να βγουν τα πάντα και να αποφασίσει, όσοι δεν έχουμε καν κάρτα δεν θα περιμένουμε κάνα 3μηνο. Προσωπικά μέχρι τέλος του μήνα θα περιμένω να ανακοινώσουν κανονικά το RDNA 2 και θα κινηθώ.

H 1080ti πιάνεται στις καλές κάρτες? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Όποιος έχει ήδη καλή κάρτα ας περιμένει να βγουν τα πάντα και να αποφασίσει, όσοι δεν έχουμε καν κάρτα δεν θα περιμένουμε κάνα 3μηνο. Προσωπικά μέχρι τέλος του μήνα θα περιμένω να ανακοινώσουν κανονικά το RDNA 2 και θα κινηθώ.

Έχεις κανένα αδερφό που μπαίνει από το account σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Herald είπε

H 1080ti πιάνεται στις καλές κάρτες? :P 

Εννοείται ακόμα παίζει τα πάντα μια χαρά με κάποιες υποχωρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η αλήθεια είναι ότι αν το big navi με 16gb αν είναι τόσο κοντά στο 3080 σε απόδοση..... τότε η 3080 10gb βγαίνει doa από την σέντρα .......ωστόσο για να πούμε ότι βγαίνει doa ,μένει βέβαια να δούμε και τιμολόγηση της κόκκινης καθώς και μία πιο ευρύ εικόνα της απόδοσης της ....(γιατί με τρία games δεν βγάζεις συμπέρασμα,ωστόσο το Λιζάκι το έριξε το τυράκι).....(doa εννοώντας ότι συμφέρει καλύτερα η αγορά του big navi...μην παρεξηγηθούμε)

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνουμε κ από την τιμολόγηση των cpus της δεν κόβω να παίζει χαμηλά στις τιμές.στα 650 κόβω το big navi με έμφαση στη μεγαλύτερη μνήμη της....άρα καλή υλοποίηση στις αρχές στα 800 φεύγα.ισως κ 850.αν μάλιστα δεν υπάρχει διαθεσιμότητα ακόμη παραπάνω

Μετά θα βγει η 3080 20gb. Στα 899-999 msrp .....οποίος παίρνει ακριβή 3080 τώρα θα ψιλοκλαιει.ειδικα αν έχει στρώσει η διαθεσιμότητα και βρίσκεις κοντά σ αυτές τις τιμές κάρτα μέχρι τοτε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sprou είπε

Θα κλαιει ρε Bill αλλα παει μακρια..ειμαστε χωρις pc να ουμε..

Εγώ έχω του μικρού αλλά ούτε το ανοιγω.δεν το θέλω για να παίξω μόνο.το θελω ΚΑΙ για να παίξω.😃🤣😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, billeiros είπε

Αν κρίνουμε κ από την τιμολόγηση των cpus της δεν κόβω να παίζει χαμηλά στις τιμές.στα 650 κόβω το big navi με έμφαση στη μεγαλύτερη μνήμη της....άρα καλή υλοποίηση στις αρχές στα 800 φεύγα.ισως κ 850.

και πάλι αν βγεί τόσο το big navi συμφέρει

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...