Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

ισχυει λογικα για ολες. Το προβλημα ειναι οι συνεργαζομενοι πωλητες που δινουν αυτους τους κωδικους.

Απο Ελλαδα πχ συνηθως Πλαισιο και Msystems αν συνεργαζονται με nvidia.

Bundle begins October 30, 2020 through December 10, 2020 or while supplies last.

Εχω μια υποψια οτι το αμαζον απο το οποιο περιμενω την καρτα ειναι εκτος της προσφορας. Η αληθεια ειναι πως δε θυμαμαι κιολας στο παρελθον το αμαζον να δινει bundles εκτος αν κανω λαθος. Παντως στους official retailers δεν ειναι μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, sarpan είπε

Εχω μια υποψια οτι το αμαζον απο το οποιο περιμενω την καρτα ειναι εκτος της προσφορας. Η αληθεια ειναι πως δε θυμαμαι κιολας στο παρελθον το αμαζον να δινει bundles εκτος αν κανω λαθος. Παντως στους official retailers δεν ειναι μεσα

Όταν είχα παραγγείλει την κάρτα μου ήταν Οκτώβριος και κάπου στο Δεκέμβριο αν θυμάμαι καλά είχε βγάλει κάποιο promotion η nvidia που έδινε παιχνίδι δώρο. Την κάρτα τελικά την παρέλαβα αρχές Ιανουαρίου. Μίλησα με nvidia και μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι παιχνίδι αλλα μετά μίλησα με το amazon και μου έδωσαν ένα κουπόνι 40-50 λίρες για να αγοράσω ότι θέλω απο αυτούς. Δεν θυμάμαι αν έδινε με τις άλλες κάρτες όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Silverage είπε

Όταν είχα παραγγείλει την κάρτα μου ήταν Οκτώβριος και κάπου στο Δεκέμβριο αν θυμάμαι καλά είχε βγάλει κάποιο promotion η nvidia που έδινε παιχνίδι δώρο. Την κάρτα τελικά την παρέλαβα αρχές Ιανουαρίου. Μίλησα με nvidia και μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι παιχνίδι αλλα μετά μίλησα με το amazon και μου έδωσαν ένα κουπόνι 40-50 λίρες για να αγοράσω ότι θέλω απο αυτούς. Δεν θυμάμαι αν έδινε με τις άλλες κάρτες όμως.

To θεμα ειναι αν το αμαζον θεωρειται authorized retailer. Οπως και να χει ας ερθει πρωτα η καρτα και μετα βλεπουμε :D :D :D 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, sarpan είπε

Εχω μια υποψια οτι το αμαζον απο το οποιο περιμενω την καρτα ειναι εκτος της προσφορας. Η αληθεια ειναι πως δε θυμαμαι κιολας στο παρελθον το αμαζον να δινει bundles εκτος αν κανω λαθος. Παντως στους official retailers δεν ειναι μεσα

amazon παλιοτερα εδιναν κανονικα παιχνιδια.

Το προβλημα ειναι οτι δεν ισχυε αυτο για ολα τα ευρωπαικα amazon και ολες τις καρτες/υλοποιησεις.

Καποιοι εκαναν και κατάχρηση του συστηματος του amazon και εδεσε το γλυκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Έχεις κάνει τη μαγκιά με αυτό το site από Γερμανία?Δεν θυμάμαι και πώς λέγεται..

Υπάρχει το mailboxde.com που μπορεις να χρησιμοποιήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, billeiros είπε

Έτσι όπως μας τρελλαναν τον εγκέφαλο ούτε εμείς καλά καλά δεν ξέραμε τι πως και από που θα αγοράσουμε.

Τα memes του launch αυτου σιγουρα δεν θα ξεχαστουν ευκολα και γρηγορα.

Spoiler



 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KouMasGR είπε

Φιλε μπορεις να δωσεις το discord server που εισαι για την επομενη φορα να το εχω γιατι και εγω περιμενα σημερα για μια 3080 4 ωρες απο τους πρωτους και οταν μιλησα μαζι τους αφου δεν καταφερα να παρω, μου ειπαν οτι εγινε λαθος στο waiting room και καταλαθος μπηκαν αλλοι αντι για εμενα και οτι οντως ημουν απο τους πρωτους. Για πολλα καντηλια οι τυποι.

https://discord.gg/RKkQWTUe

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τα memes του launch αυτου σιγουρα δεν θα ξεχαστουν ευκολα και γρηγορα.

Εγώ γέλασα πολύ παντως

https://m.notebooksbilliger.de/pc%2bhardware/grafikkarten/nvidia/geforce%2brtx%2b3000%2bserie%2bnvidia/asus%2btuf%2bgeforce%2brtx%2b3090%2boc%2b24gb%2bgddr6x%2bgrafikkarte%2b677375?awc=11348_1604098536_a7b0d78caa197d69790ebcfe4eac798b&nbb=2177fc&nbbct=1001_101248&pid=11348_1604098536_a7b0d78caa197d69790ebcfe4eac798b&wt_cc8=adgoal διαθεσιμη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Εγω παντως ειχα προετοιμαστει ψυχολογικα να τα σκασω για την 3080 αλλα λιγο η μη διαθεσιμοτητα και λιγο ο CPU που εχω

τελικα κατεληξα στην 3070.Απλα θελω να πω οτι χανει ηδη πελατες η Nvidia.Που να κυκλοφορησουν και οι AMD.😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι λες και στην 3070 που υποτιθεται αργησε να κυκλοφορησει για να υπαρχει καλυτερο αποθεμα,γεμισε η (Ελληνικη)αγορα καρτες....

Πεφτει το δουλεμα της αρκουδας σε βαρος μας(καλη ωρα οπως στο παραπανω video) και κατα τα αλλα μαρεσει που καποιοι κανουν ονειρα(γενικα στο internet) και για 3070ti,3080ti συντομα και δεν ξερω και εγω τι οταν δεν μπορεις να βρεις κανονικη 3070.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sarpan είπε

Ο,τι πιο όμορφο έχω δει σε waterblock. Μακάρι να μπορούσα να βρω μια FE...

FFFE7109-31AE-4DBF-BC0B-AB5E7B09D4B5.jpeg.b793587fb132036288345b4961eb7b7c.jpeg

Ένα λίτρο υγρό πρέπει να θέλει αυτό για να γεμίσει,πως και το κάνανε τόσο χοντρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Silverage είπε

Διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και δεν ξέρω για εσας αλλά εμένα σε σύγκριση με τα ~1300€ που έδωσα για 2080ti μου φαίνεται λουκούμι η 3080 στα ~900€.

 

Αυτό ήθελε να σκεφτείς και ο πετσινος 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα. Δεν τα ξερω καλα με ebay κλπ αλλα δειτε το μπας και οντως ειναι οκ.

https://www.ebay.de/itm/EVGA-RTX-3080-XC3-ULTRA-GAMING-Neu/303746641440?hash=item46b8b5ee20:g:wfUAAOSwpsJfmFGn

Επεξ/σία από DIM1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...