Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Silverage είπε

Έκανα παραγγελία απο το caseking γιατί την έδειχνε διαθέσιμη αλλά μετά μου έστειλαν μήνυμα ότι θα παραλάβουν απο 16/11 και μετά.

Σου έστειλέ το caseking e-mail με πιθανή ημερομηνία παραλαβής μάλιστα, την στιγμή που οι υπάλληλοι τους ΔΕΝ δίνουν καμία πληροφορία τηλεφωνικά και το μόνο κανάλι ενημέρωσης είναι αυτό https://www.caseking.de/blog/update-zu-nvidia-geforce-rtx30-grafikkarten-vom-verkaufsstopp-betroffene-modelle/

πόσταρε ένα screenshot από το e-mail τότε να το δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DIM1000 είπε

Δεν προτείνω τίποτα για να μην σε παρω στο λαιμό μου. Κι εγω σε λογια στηρίζομαι. Μου ειπαν οτι καλύπτεται το backorder και περισσέυουν και καρτες. Εσυ κρίνε. Εγω πήρα τα ρίσκα μου.

Μακαρι φιλε μου να ισχυει. Παραγγείλαμε με φίλο 2 (Asus TUF) στις 28 σεπτεμβρη. Η μία ήρθε 8 Οκτωβριου και την πήρε το φιλαρακι (ειναι τιμολογιο σε αυτον και οι 2 οποτε προφανως ειχε προτεραιοτητα) αλλα απο τοτε ούτε φωνη ουτε ακροαση για την δεύτερη. Τον εβαλα να παρει πολλα τηλεφωνα και γενικα να τους πει "οποια υλοποιηση και να ερθει την θελω" οποτε τώρα ελπιζω σε τηλεφωνακι απο δευτερα. Ελπιζω να μετραει το γεγονος οτι εχουμε δωσει και προκαταβολη μπας και δεν μας πηδηξουν (στην σειρα) :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, m3lancholy είπε

Μακαρι φιλε μου να ισχυει. Παραγγείλαμε με φίλο 2 (Asus TUF) στις 28 σεπτεμβρη. Η μία ήρθε 8 Οκτωβριου και την πήρε το φιλαρακι (ειναι τιμολογιο σε αυτον και οι 2 οποτε προφανως ειχε προτεραιοτητα) αλλα απο τοτε ούτε φωνη ουτε ακροαση για την δεύτερη. Τον εβαλα να παρει πολλα τηλεφωνα και γενικα να τους πει "οποια υλοποιηση και να ερθει την θελω" οποτε τώρα ελπιζω σε τηλεφωνακι απο δευτερα. Ελπιζω να μετραει το γεγονος οτι εχουμε δωσει και προκαταβολη μπας και δεν μας πηδηξουν (στην σειρα) :)

 Και εγώ έχω δώσει προκαταβολή από 1 Οκτωβρίου για tuf. Πήρα τηλ πριν 2 μέρες δεν έχουν ιδέα ποτέ θα παραλάβουν

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται email. Ειναι η μονη 3080 που εχει υποτιθεται ημερομηνια. Τωρα το κατα ποσο ισχυει βεβαια αυτη ειναι αλλο θεμα

https://www.caseking.de/en/search?sSearch=rtx+3080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, m3lancholy είπε

Μακαρι φιλε μου να ισχυει. Παραγγείλαμε με φίλο 2 (Asus TUF) στις 28 σεπτεμβρη. Η μία ήρθε 8 Οκτωβριου και την πήρε το φιλαρακι (ειναι τιμολογιο σε αυτον και οι 2 οποτε προφανως ειχε προτεραιοτητα) αλλα απο τοτε ούτε φωνη ουτε ακροαση για την δεύτερη. Τον εβαλα να παρει πολλα τηλεφωνα και γενικα να τους πει "οποια υλοποιηση και να ερθει την θελω" οποτε τώρα ελπιζω σε τηλεφωνακι απο δευτερα. Ελπιζω να μετραει το γεγονος οτι εχουμε δωσει και προκαταβολη μπας και δεν μας πηδηξουν (στην σειρα) :)

Μακαρι ρε παληκαρι μου γιατι θα με δειξουνε στις ειδησεις. Εχω τα sms με τις διαβεβαιωσεις απο γνωστο στα κεντρικα. Μου γραφει ακριβως: "Προχωρα την παραγγελια. Την αλλη εβδομαδα θα την εχεις 100%. Ερχονται αρκετα κομματια". Ειχα ρωτησει για τη rog. Μου ειπε οτι δεν εχουν καμια ενδειξη. Την επομενη μου τηλεφωνησε γι' αυτην. Γι αυτο ρωτησα χθες τι λεει σαν υλοποιηση, γιατι δεν θυμαμαι να ειχα ποτε evga. Μονο που ακουγα καλα λογια. Ειναι μαζι με τον 10900k avengers, αφου δεν υπαρχει πουθενα αλλου διαθεσιμος. Χτυπαγα αμεσες παραλαβες. Asus Rog z490 Formula, Dell 2k 32, και Corsair 115 platinum rgb η οποια και ηρθε σε μερικες ωρες. Αν λοιπον εχω και την καρτα θα εχω pc. Αν δεν ερθει........ Κλαιω... 

Επεξ/σία από DIM1000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Silverage said:

313526268_Screenshot_2020-11-06IhreBestellungbeiCasekingde-FehlendeArtikel.png.d1d5ebfd04096bb946293efab32ddc8e.png

Τυπικό εντελώς μεηλ, ακριβώς το ίδιο μου είχαν στείλει πριν 2+ χρόνια για παραγγελία μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν χρειαζεται email. Ειναι η μονη 3080 που εχει υποτιθεται ημερομηνια. Τωρα το κατα ποσο ισχυει βεβαια αυτη ειναι αλλο θεμα

https://www.caseking.de/en/search?sSearch=rtx+3080

Ναι όταν έκανα την παραγγελία έλεγε διαθέσιμη αλλά μετά μου έστειλε το email και την άλλαξαν και στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

Μακαρι ρε παληκαρι μου γιατι θα με δειξουνε στις ειδησεις. Εχω τα sms με τις διαβεβαιωσεις απο γνωστο στα κεντρικα. Μου γραφει ακριβως: "Προχωρα την παραγγελια. Την αλλη εβδομαδα θα την εχεις 100%. Ερχονται αρκετα κομματια". Ειχα ρωτησει για τη rog. Μου ειπε οτι δεν εχουν καμια ενδειξη. Την επομενη μου τηλεφωνησε γι' αυτην. Γι αυτο ρωτησα χθες τι λεει σαν υλοποιηση, γιατι δεν θυμαμαι να ειχα ποτε evga. Μονο που ακουγα καλα λογια. Ειναι μαζι με τον 10900k avengers, αφου δεν υπαρχει πουθενα αλλου διαθεσιμος. Χτυπαγα αμεσες παραλαβες. Asus Rog z490 Formula, Dell 2k 32, και Corsair 115 platinum rgb η οποια και ηρθε σε μερικες ωρες. Αν λοιπον εχω και την καρτα θα εχω pc. Αν δεν ερθει........ Κλαιω... 

Πηρε πριν λιγο τηλ ο δικος μου και μαλωσε, προσπαθουσε να παρει απαντηση στην ερωτηση "γινεται να κρατησω την σειρα μου για οποιαδηποτε υλοποιηση ερθει η εχω προτεραιοτητα μονο για την TUF?" (Ενταξει το λογικο και το σωστο μαλλον είναι να μην γίνεται αυτο) αλλα ο αλλος του ελεγε οτι να ναι. Καταληξανε στο "θα σε παρει ο κυριος ταδε σε λιγο". Αυτο ειχε γινει και last week και δεν τον πηρε ποτε κανεις. Το κακο ειναι οτι του ειπε οτι δεν ξερει κατι για απο Δευτερα οτι θα ερθουν κομματια, μακαρι απλα να μην ξερει και να εχει δικιο ο δικος σου. Υπομονη.

 

Λιγο off-topic τωρα, αν μας ερθουν με το καλο θα σε βαλω να κανεις μερικα benchmark σε 1440p να δω ποσο πισω με παει ο 5820k στα 4.5GHz (πιο πανω δεν παει ο αλητης) γιατι δεν θελω να αλλαξω MB/CPU/RAM τουλαχιστον μεχρι να βγαλει και η Intel τους 11xxx και να υπαρχει διαθεσιμοτητα και σε αυτους και σε Ryzen.

 

Επισης μια που ανεφερες το Corsair 115 platinum rgb να κανω ιδιαιτερη μνεια στην Corsair, ειχα ενα H110i απο αρχες 2016 και στα 4 χρονια και 8 μηνες με 5 χρονια εγγυηση αρχισε αν μην δουλευει πολυ καλα (οχι τπτ τρελο αρχισα να ανεβαζω λιγο αφυσικα temps) και μου δωσαν λεφτα πισω οσο το είχα παρει τοτε. Οποτε πηρα το 115 platinum rgb, καπως ετσι σε κερδιζουν σαν πελατη για μια ζωη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Silver vs copper 1-0 .. άπιστος Θωμάς αχαχαχαχαχα

To αναγνωρίζω και το δέχομαι 100% το λάθος μου απλά έχω χαλάσει 30€ σε διεθνείς κλήσεις με το caseking ζήτησα εναλλακτικές και τα μόνα που απαντούσαν  NEIN NEIN dont know blah blah μέχρι που άλλαξα και την παραγγελία μου με την strix OG μήπως και έρθει νωρίτερα, πάλι κουβάς μάλιστα στο φόρουμ γράφουν ότι αν κάνεις αλλαγή του προιόντος χάνεις την σειρά σου στην παραλαβή αυτού, πήρα τηλέφωνο και με διαβεβαίωσαν οτι δεν ισχύει αυτό, γενικώς ********** δεν ξέρω τι να πω πραγματικά

 

01.jpg

Επεξ/σία από Coppermine
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...