Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Μα δεν ειπα στον συμφορουμιτη ή σε καποιον αλλο να μην αγορασει. Ειπα οτι η τιμη ειναι ακομα και χωρις ΦΠΑ παρα πολυ υψηλη για να βαραμε παλαμάκια.

Εδω στους επεξεργαστες βλεπεις και πεφτει κραξιμο για 100ευρω πανω χωρις διαθεσιμοτητα. Και στις καρτες με 150 και 200+καπελο θα λεμε ''μια χαρα''. Ε δεν στεκει αυτο το πραγμα.

Ε τότε ξεκίνα για όλους όσους πήραν GPU μέχρι τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Ε τότε ξεκίνα για όλους όσους πήραν GPU μέχρι τώρα

Δεν ειδα τους υπολοιπους να λενε ''μπραβο''επειδη αγορασαν με καπελο,αρα για ποιο λογο να πω κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Δεν ειδα τους υπολοιπους να λενε ''μπραβο''επειδη αγορασαν με καπελο,αρα για ποιο λογο να πω κατι?

Εντάξει είπε ένα Not bad που την πήρε στην τιμή  που πάνω κάτω κυκλοφορεί αυτήν την στιγμή στην αγορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαφέστατα και είναι δίκοπο μαχαίρι να αγοράσεις σε αυτές τις τιμές.

Δίψα από τη μία & λογική από την άλλη 

Στην τελική άσχημη περίοδος αυτή. Μόνο όσοι παραλάβουν κονσολιτσα έκαναν σοφή επιλογή μαζί με τα παιχνίδια του ps4 οι του 5 που θα έχουν καβατζα να παίξουν ή xbox με gamepass.

499€/509€ FIXED τιμουλα και τα λέγαμε φσσιιιτ αντίο Θείε Τζενσεν και Θεία Λίζα

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα δεν ειπα στον συμφορουμιτη ή σε καποιον αλλο να μην αγορασει. Ειπα οτι η τιμη ειναι ακομα και χωρις ΦΠΑ παρα πολυ υψηλη για να βαραμε παλαμάκια.

Εδω στους επεξεργαστες βλεπεις και πεφτει κραξιμο για 100ευρω πανω χωρις διαθεσιμοτητα. Και στις καρτες με 150 και 200+καπελο θα λεμε ''μια χαρα''. Ε δεν στεκει αυτο το πραγμα.

Όταν κάποιος αγοράζει κάτι ταπεινή μου γνώμη γράψε ένα με γεια η προσπέρασε το.το θεμα με το καπέλο στις ampere εχει χιλιοε ειπωθει και δεν είναι της παρούσης να το αναφέρεις για ακόμη μια φορά.καπου καταντάει κουραστικό ξέρεις στην αγορά του καθενός να του γράφουμε καπάκι "την πήρες ακριβά κλπ".το γνωρίζει ήδη ξέρεις.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Σαφέστατα και είναι δίκοπο μαχαίρι να αγοράσεις σε αυτές τις τιμές.

Δίψα από τη μία & λογική από την άλλη 

Στην τελική άσχημη περίοδος αυτή. Μόνο όσοι παραλάβουν κονσολιτσα έκαναν σοφή επιλογή μαζί με τα παιχνίδια του ps4 οι του 5 που θα έχουν καβατζα να παίξουν ή xbox με gamepass.

499€/509€ FIXED τιμουλα και τα λέγαμε φσσιιιτ αντίο Θείε Τζενσεν και Θεία Λίζα

lmao νομίζεις δεν θα γίνει το ίδιο με κονσόλες? Με την Sony να λέει οτι αρχικά "μονο μέσω τους site της" θα αγοράζεις. Ολα τα μαγαζια που θα έχουν διαθέσιμα θα βαράνε στα αυτια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, billeiros said:

Όταν κάποιος αγοράζει κάτι ταπεινή μου γνώμη γράψε ένα με γεια η προσπέρασε το

Καλύτερα ένα Like και το 2ο γιατί αν είχαμε διαθεσιμότητα της προκοπής θα είχαμε καμια 10αρια σελίδες με καλορίζικα και μεγειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Εντάξει είπε ένα Not bad που την πήρε στην τιμή  που πάνω κάτω κυκλοφορεί αυτήν την στιγμή στην αγορά

Και εγω απλα του ειπα οτι η τιμη στην πραξη ακομα και χωρις ΦΠΑ ειναι ''bad'',ασχετως της αγορας,κατι το οποιο ειναι γεγονος.

Τωρα το γιατι καποιους σας πειραξε αυτο,δεν καταλαβαινω.

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

 

Δεν ειδα να την πηρε την καρτα στα χερια του για να του πω ''με γεια''.

Ειπε οτι εριξε παραγγελια,χωρις να ειναι σιγουρο αν θα του ερθει. Και ο αλλος συμφορουμιτης εριξε παραγγελια απο το Caseking σε υποτιθεται αμεσα διαθεσιμη GB καρτα και ειναι στο περιμενε.

Αρα προς τι αυτη η ενοχληση τωρα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Επειδη ακριβως δεν το βλεπω πρωτη φορα,γιαυτο μου εκανε εντυπωση η εκφραση ''not bad''. Σε τεχνολογικο forum ειμαστε,δεν γινεται να λεμε ''μπραβο'' σε 3080 Msi με αυτες τις τιμες.

Αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι το ποσο αυτο ειναι μεγαλυτερο απο οσο πρεπει. Σκεψου οτι μιλαμε για καρτα γραφικων που με αποφορολογιση βγαινει ακριβοτερα απο οσο πρεπει να ειχε με 24% ΦΠΑ.

Ναι βρε συ,  έχεις δίκιο αλλά εδώ στις αγγελίες παίζει μις 3080 ventus στα 1300 και gigabyte eagle στα 1050 ... 

Απο την άλλη,  εγώ την αγοράζω για το γραφείο για επαγγελματική χρήση και σύντομα θα έχει βγάλει τα λεφτά της 😉

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Και εγω απλα του ειπα οτι η τιμη στην πραξη ακομα και χωρις ΦΠΑ ειναι ''bad'',ασχετως της αγορας,κατι το οποιο ειναι γεγονος.

Τωρα το γιατι καποιους σας πειραξε αυτο,δεν καταλαβαινω.

Δεν ειδα να την πηρε την καρτα στα χερια του για να του πω ''με γεια''.

Ειπε οτι εριξε παραγγελια,χωρις να ειναι σιγουρο αν θα του ερθει. Και ο αλλος συμφορουμιτης εριξε παραγγελια απο το Caseking σε υποτιθεται αμεσα διαθεσιμη GB καρτα και ειναι στο περιμενε.

Αρα προς τι αυτη η ενοχληση τωρα?

Εγω προσωπικα ειμαι κομπλε παντως, καμια ενοχληση  , ο καθενας εχει την αποψη του ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Καλύτερα ένα Like και το 2ο γιατί αν είχαμε διαθεσιμότητα της προκοπής θα είχαμε καμια 10αρια σελίδες με καλορίζικα και μεγειά.

Αφού το να βρεις ampere στις μέρες μας είναι σα να κερδίζεις λαχνό από τη φορολοταρια..Έχει την αξία του.🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lef80 είπε

Ναι βρε συ,  έχεις δίκιο αλλά εδώ στις αγγελίες παίζει μις 3080 ventus στα 1300 και gigabyte eagle στα 1050 ... 

Απο την άλλη,  εγώ την αγοράζω για το γραφείο για επαγγελματική χρήση και σύντομα θα έχει βγάλει τα λεφτά της 😉

Μα το εγραψα ποσες φορες,ας την αγοραζες και σε 2φορες πανω τιμη,δεν σου λεω να μην αγορασεις,και το αν ειναι ή δεν ειναι καλη τιμη ειναι κατι ψιλο δεδομενο.

Την ολη καταντια εγω σχολιαζω που φτανουμε σε σημειο(γενικα στο internet και στα forum)να λεμε''not bad''για αγορα καρτας με σημαντικο καπελο.

Το οτι η ολη κατασταση εχει κουρασει,τα παραπονα στην Nvidia(και αν κανει τα ιδια και στην Amd)για ολο αυτο που γινεται,οπως για παραδειγμα τρωει ιντερνετικο κραξιμο και η Amd με την αντιστοιχη κατασταση με τους επεξεργαστες. 

Ασε που ειναι λογικο και αναμενομενο τα πιο πολλα σχολια να ειναι παραπονα για την ολη κατασταση,γιατι δεν εχει αλλαξει κατι μετα απο 1.5+μηνα.

Οταν οι περισσοτεροι τρωμε στην μαπα την ολη διαθεσιμοτητα και υψηλες τιμες,αυτο θα μεταφραστει αναλογα και στα αντιστοιχα θεματα.

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα το εγραψα ποσες φορες,ας την αγοραζες και σε 2φορες πανω τιμη,δεν σου λεω να μην αγορασεις,και το αν ειναι ή δεν ειναι καλη τιμη ειναι κατι ψιλο δεδομενο.

Την ολη καταντια εγω σχολιαζω που φτανουμε σε σημειο(γενικα στο internet και στα forum)να λεμε''not bad''για αγορα καρτας με σημαντικο καπελο.

Το οτι η ολη κατασταση εχει κουρασει,τα παραπονα στην Nvidia(και αν κανει τα ιδια και στην Amd)για ολο αυτο που γινεται,οπως για παραδειγμα τρωει ιντερνετικο κραξιμο και η Amd με την αντιστοιχη κατασταση με τους επεξεργαστες. 

Ασε που ειναι λογικο και αναμενομενο τα πιο πολλα σχολια να ειναι παραπονα για την ολη κατασταση,γιατι δεν εχει αλλαξει κατι μετα απο 1.5+μηνα.

Οταν οι περισσοτεροι τρωμε στην μαπα την ολη διαθεσιμοτητα και υψηλες τιμες,αυτο θα μεταφραστει αναλογα και στα αντιστοιχα θεματα.

Οκ κατάλαβα...

Τώρα με έβαλες σε σκέψεις με την φάση από caseking αν και θεωρώ ότι στο mindfactory είναι πιο σοβαροί (έξω ψωνίσει αρκετές φορές δεν είχα ποτέ θέμα,  απαντάνε αμέσως και στα εμαιλ κτλ )...

Μόνο αν γίνει λαλακία,  επειδή θα κάνουν 2-3 μέρες τα λεφτά από την Πειραιώς (μήπως την δώσουν αλλού δλδ) αλλά δεν πιστεύω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lef80 είπε

Οκ κατάλαβα...

Τώρα με έβαλες σε σκέψεις με την φάση από caseking

O @Silverageτο ειχε αναφερει πιο πισω για την GB Aorus Extreme,που και αυτος υποτιθεται εκανε παραγγελια επειδη την ειδε διαθεσιμη και τωρα περιμενει μηπως παραλαβει 17/11.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

O @Silverageτο ειχε αναφερει πιο πισω για την GB Aorus Extreme,που και αυτος υποτιθεται εκανε παραγγελια επειδη την ειδε διαθεσιμη και τωρα περιμενει μηπως παραλαβει 17/11.

Θα το ξέρω μέσα στην εβδομάδα...

finger's crossed !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

lmao νομίζεις δεν θα γίνει το ίδιο με κονσόλες? Με την Sony να λέει οτι αρχικά "μονο μέσω τους site της" θα αγοράζεις. Ολα τα μαγαζια που θα έχουν διαθέσιμα θα βαράνε στα αυτια. 

Για τις προαπαραγγελιες μιλάω. Έριξα και γω μια για ps5* 499€. Πιο γρήγορα από κάρτα γραφικών θα έρθει και σε φιξ τιμή. Γιατί να ανέβει έπειτα από μεγάλα καταστήματα; Έτσι έγινε με το 4; ( δε θυμάμαι )

 

*hyped για το νέο χειριστήριο. Είχα να αγοράσω κονσόλα 11 χρόνια!

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...