Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ήθελα να δώσω πάνω απο 1000άρικο για 3080 αλλά έχω ξεμείνει με integrated gpu, έχουμε καραντίνα, την είχε υποτίθεται άμεσα διαθέσιμη, θα πάρω πίσω και τα λεφτά που είχα δώσει για την 2080ti που χάλασε ε, δεν θέλει και πολύ ο άνθρωπος να κυλίσει.

Επεξ/σία από Silverage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Για τις προαπαραγγελιες μιλάω. Έριξα και γω μια για ps5 499€. Πιο γρήγορα από κάρτα γραφικών θα έρθει και σε φιξ τιμή. Γιατί να ανέβει έπειτα από μεγάλα καταστήματα; Έτσι έγινε με το 4;

399 launch αλλά κάτω από 500 δεν τό έβρισκες με τα 500gb δίσκο. 529 το είχα πάρει εγώ με το killzone και δυο χειριστήρια και έφαγε πούλημα 1 μήνα μετά επειδή έκανε σαν ελικόπτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

799αρια βλέπω κάτι 3070 στο Amazon και έπαθα πλάκα ρε μάγκες (οι οποίες εξαφανίζονται και σε αυτή τη τιμή)

Παράνοια

Έχει με 659 το mindfactory (pny)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

799αρια βλέπω κάτι 3070 στο Amazon και έπαθα πλάκα ρε μάγκες (οι οποίες εξαφανίζονται και σε αυτή τη τιμή)

Παράνοια

729 έχει στο Msystems (ετοιμοπαράδοτη) και στο Cosmodata 630 (παραγγελία) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

399 launch αλλά κάτω από 500 δεν τό έβρισκες με τα 500gb δίσκο. 529 το είχα πάρει εγώ με το killzone και δυο χειριστήρια και έφαγε πούλημα 1 μήνα μετά επειδή έκανε σαν ελικόπτερο

pre order στα 499 από μικρομεσαίο κατάστημα. Αν βρεθεί κάρτα σε νορμάλ τιμή απλά πασαρω τη παραγγελία σε φιλικό κύκλο. Αν όχι, παραλαμβάνω, παίζω PS4 backlog + WARZONE και βγαίνω από το λαγούμι σαν νυφίτσα πουλώντας το όταν ηρεμήσουν τα πράγματα για κάποια 6700ΧΤ ή 6800 αναλόγως το άλμα απόδοσης σε συνάρτηση με τη τιμή που θα βρίσκονται. 

Μεταχειρισμένη κάρτα γραφικών δε βρίσκεις, τελευταία κάτι ξεχασμένες από το χρόνο βρίσκεις σε πρησμένες τιμές που δεν μπορείς να παίξεις σαν άνθρωπος Warzone.

Έκανα ένα λαθακι τον Σεπτέμβριο και έδωσα την 5700ΧΤ. Πάθαμε μάθαμε όμως

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Για τις προαπαραγγελιες μιλάω. Έριξα και γω μια για ps5* 499€. Πιο γρήγορα από κάρτα γραφικών θα έρθει και σε φιξ τιμή. Γιατί να ανέβει έπειτα από μεγάλα καταστήματα; Έτσι έγινε με το 4; ( δε θυμάμαι )

*hyped για το νέο χειριστήριο. Είχα να αγοράσω κονσόλα 11 χρόνια!

Καλά μην είσαι σίγουρος ότι θα έρθει πιο γρήγορα και από κάρτα γραφικών.κ κει χαμός γίνεται από καθυστερήσεις διάβασα.παρολα αυτά στο ευχομαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, billeiros είπε

Καλά μην είσαι σίγουρος ότι θα έρθει πιο γρήγορα και από κάρτα γραφικών.κ κει χαμός γίνεται από καθυστερήσεις διάβασα.παρολα αυτά στο ευχομαι

Το ξέρω αλλά τουλάχιστον να "κλειδώσουμε" τιμή γιατί αμα εν τέλει γίνει καρμπον το ίδιο σκηνικό στις κόκκινες όπως και με τις πράσινες, που ΘΑ γίνει. Περιμένουμε που περιμένουμε ΚΑΙ τη 6700ΧΤ κάτι απ' όλα θα έρθει πρώτο δε μπορεί :P

Πάντως καταλαβαίνω κ αυτούς που δίνουν παραπάνω από τις "νορμάλ" τιμές λόγω καταπολέμησης της ρουτίνας του 2ου Lockdown. Αλλά δεν θα έδινα χρήματα σε τέτοιες τιμές ας εχω μείνει χωρίς gpu, δε μου πάει καρδιά. Θέλω να μείνουν € και για αλλαγή οθονουλας 1440p της προκοπής ας πούμε οπότε, υπομονή.

Όπως προείπα είμαι σε θέση που έσκασε καραντίνα πάλι με τις χειρότερες συνθήκες καθώς δε μπορείς να βγεις και πολύ άνετα και έξω τώρα με κλειστά μαγαζιά/καφε/μπαρακια και σπίτι πόσο καιρό ακόμη θα τη παλέψουμε με ταινία, ψιλογυμναστικη έτσι χαλαρή, καμία επισκευή στο σπίτι, καμιά βόλτα τριγύρω κτλπ ε σε τρώει λίγο να παίξεις κανα παιχνιδάκι με παρέα να σαχλαμαρισεις να γελάσεις. Έτσι πέρασα τη προηγούμενη καραντίνα άνετα. 

Πολύ άτυχη και περίεργη περίοδος αυτή που διανύουμε 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Fulgore φιλε μου στο ειπα και χθες. Ολοι ξερουμε οτι μας πιανουν τον πισινο. Εσυ καλα τα λες αλλα... Οντως το να γραφεις καθε φορα ακριβα ειναι κλπκλπ ειναι κουραστικο αφου δεν υπαρχουν πουθενα σε νορμαλ τιμη. Ετσι βαση της paranormal τιμης, πηγαινε και το not bad. Δυστυχως η ξατασταση αυτη ειναι. Αλλα οπως σου ειπε και ο billeiros, δεν ειναι και το πιο ομορφο να σχολιαζεις κατ ευθειαν την κακη τιμη οταν δεν υπαρχει καλη τιμη. ΘΑ επρεπε να ειναι στα 800. Βαση ελλειψης κλπκλπκλπ εχει παει στα 1200. Το 1000 λοιπον οπως εχει διαμορφωθει η αγορα ειναι καλη τιμη. Το 800 θα ηταν ιδανικη. 

Το θεμα μας ειναι μπροστα σε μια πρωτογνωρη κατασταση να βρουμε μια καρτα να περασουμε μερικες ευχαριστες ωρες στην καραντινα. Οοοοοοολα τα παιδια που τις παρελαβαν ξερουνε οτι πληρωσαν overprized. Δεν επεσε κανεις απο τον Αρη. Και οτι στη μεταπωληση θα εχουν χασει το καπελο συν τη μειωση αξιας σαν μτχ. Ολα εις γνωσην μας. Γι αυτο λεμε ειναι ανουσιο και ακομψο (κατ εμε) το να σχολιαζεις μονο στο θεμα τιμης αφου ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΗΔΗ. Δεν εχω παραπονο ομως, σ εμενα σχολιασες και την υλοποιηση οτι χοντρικα η Ftw ultra δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο. Οκ θα ζησω και με αυτο. Ας ειναι μια 3080 απο τον πατο του πηγαδιου. Εγω παλι θα χαρω. Για να μην παρεξηγηθω, δεν εχω διαθεση εντασης, απλα επειδη ρωτησες γιατι ενοχληθηκαμε καποιοι, σου εγραψα τη δικη μου πλευρα που ισως δεν απεχει κι απο των αλλων. 

14 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Το ξέρω αλλά τουλάχιστον να "κλειδώσουμε" τιμή γιατί αμα εν τέλει γίνει καρμπον το ίδιο σκηνικό στις κόκκινες όπως και με τις πράσινες, που ΘΑ γίνει. Περιμένουμε που περιμένουμε ΚΑΙ τη 6700ΧΤ κάτι απ' όλα θα έρθει πρώτο δε μπορεί :P

Πάντως καταλαβαίνω κ αυτούς που δίνουν παραπάνω από τις "νορμάλ" τιμές λόγω καταπολέμησης της ρουτίνας του 2ου Lockdown. Αλλά δεν θα έδινα χρήματα σε τέτοιες τιμές ας εχω μείνει χωρίς gpu, δε μου πάει καρδιά. Θέλω να μείνουν € και για αλλαγή οθονουλας 1440p της προκοπής ας πούμε οπότε, υπομονή.

Όπως προείπα είμαι σε θέση που έσκασε καραντίνα πάλι με τις χειρότερες συνθήκες καθώς δε μπορείς να βγεις και πολύ άνετα και έξω τώρα με κλειστά μαγαζιά/καφε/μπαρακια και σπίτι πόσο καιρό ακόμη θα τη παλέψουμε με ταινία, ψιλογυμναστικη έτσι χαλαρή, καμία επισκευή στο σπίτι, καμιά βόλτα τριγύρω κτλπ ε σε τρώει λίγο να παίξεις κανα παιχνιδάκι με παρέα να σαχλαμαρισεις να γελάσεις. Έτσι πέρασα τη προηγούμενη καραντίνα άνετα. 

Πολύ άτυχη και περίεργη περίοδος αυτή που διανύουμε 

Ετσι φιλε μου. Απο το καλοκαιρι προβλεψα τι θα γινει. Το ποτε δεν ηξερα. Ηθελα να περιμενω τις Amd καθως και να παρω μετα απο χρονια amd επεξεργαστη, τον 5900x. Μολις ανακοινωθηκε το εργο.... Οπλισα κι εριξα. Πρασινομπλεφρουρος και φετος. Του χρονου ειδωμεν. Να εμενα χωρις pc κλειδωμενος στο σπιτι.... Δεν. Ολα τα πηρα οπου ηταν διαθεσιμα, αρα δευτερα - τριτη θα τα εχω. Προσευχομαι να παραλαβω και την καρτα οπως μου ειπαν μεσα στη βδομαδα. Ειναι πληρωμενη και αυτη και αναμενω. Αλλιως.... 

Επεξ/σία από DIM1000
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

Δεν εχω παραπονο ομως, σ εμενα σχολιασες και την υλοποιηση οτι χοντρικα η Ftw ultra δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο. Οκ θα ζησω και με αυτο. 

Γυρισε στην σελιδα 843 να δεις αν εγω σχολιασα την ιδια την  υλοποιηση οπως ισχυριζεσαι,γιατι δεν ειναι τα πραγματα ετσι οπως τα λες.......

Ασε που ουτε αμεσα διαθεσιμη ηταν η συγκεκριμενη,ουτε την ειχες αγορασει. 

Να υπενθυμισω οτι ειμαστε σε γενικο θεμα για τις Ampere καρτες,και οχι σε θεμα κατοχων των καρτων γραφικων.

Ο @Threshμαλιστα πριν την ανακοινωση των καρτων απο το καλοκαιρι,ειχε κανει σχετικη υποδειξη για το ανοιγμα Club για τους κατοχους RTX καρτων,που δεν εγινε.

Αρα οποιος ενοχλειτε απο τα σχολια περι διαθεσιμοτητας και τιμων απο ολους τους υπολοιπους που ειμαστε ακομα στο περιμενε,η λυση ειναι το ανοιγμα Club κατοχων,και οχι να πουμε στους αλλους τι θελουμε να γραφουν ή να μην γραφουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γυρισε στην σελιδα 843 να δεις αν εγω σχολιασα την ιδια την  υλοποιηση οπως ισχυριζεσαι,γιατι δεν ειναι τα πραγματα ετσι οπως τα λες.......

Ασε που ουτε αμεσα διαθεσιμη ηταν η συγκεκριμενη,ουτε την ειχες αγορασει. 

Να υπενθυμισω οτι ειμαστε σε γενικο θεμα για τις Ampere καρτες,και οχι σε θεμα κατοχων των καρτων γραφικων.

Ο @Threshμαλιστα πριν την ανακοινωση των καρτων απο το καλοκαιρι,ειχε κανει σχετικη υποδειξη για το ανοιγμα Club για τους κατοχους RTX καρτων,που δεν εγινε.

Αρα οποιος ενοχλειτε απο τα σχολια περι διαθεσιμοτητας και τιμων απο ολους τους υπολοιπους που ειμαστε ακομα στο περιμενε,η λυση ειναι το ανοιγμα Club κατοχων,και οχι να πουμε στους αλλους τι θελουμε να γραφουν ή να μην γραφουν.

Εγραψα φιλε μου την υποθεση με το πλαισιο. Ειπα λοιπον οτι την εχω παραγγελει και πληρωσει, αρα αγορασει (οποτε και να ερθει αγορασμενη ειναι αφου μου λειπουν σχεδον 1100 ευρω). Επιτοπου λοιπον σχολιασες οτι πληρωσα 180ευρω καπελο (το ξερω) και οτι η ιδια η evga την εχει 900. Συνεχιζοντας μετα οτι λιγοι θα ενδιαφερθουν για τη συγκεκριμενη υλοποιηση στα 1080, αφου εγω προτιστως ενημερωσα για πληροφορια μου οτι την ερχομενη βδομαδα θα υπαρχουν καρτες. Επειδη ακριβως ξερω οτι υπαρχουν παιδια που θελουν 3080 και ετσι ισως καποιος γινοταν χαρουμενος κατοχος αν οντως ισχυει. Χωρις να εχω καποιο κερδος φυσικα οπως και αλλα παιδια που προσπαθουν να βοηθησουν γραφοντας οπου δουν διαθεσιμοτητα, παντα με καπελο. Δεν φταιμε εμεις γι αυτο και οποιος θελει αγοραζει. Επανερχομαι λοιπον στο οτι δεν ενδιαφερεται καποιος για τη συγκεκριμενη κορυφαια υλοποιηση της evga με την πιθανοτητα να ειναι διαθεσιμη, οταν ολες και χωρις διαθεσιμοτητα ειναι στο 1000αρικο. Αρα καλυτερα μια palit στα 970 παρα η κορυφαια evga στα 1080. Αρα κατι δεν παει καλα με αυτη την evga. Συγνωμη αλλα δεν μπορω να το εκλαβω αλλιως. Ειναι λιγο πιο πανακριβη απο τις πιο light πανακριβες υλοποιησεις 3080. Αρα καλυτερα μια οποιαδηποτε απλη εκδοση στα 1000 παρα η top evga στα 1080. Οποτε συγκριτικα παντα μαπα το καρπουζι. 

Αφου λοιπον αναφερθηκες σε διαθεσιμοτητες (μονο τωρα), κατανοεις το προβλημα που υπαρχει οποτε υποθετικα 900 με παραδοση το 2045 λογω out of stock με διαβεβαιωση παραδοσης σε μερικες μερες στα 1080..... Ηθελες 1150? Ηθελες 1300? 1400? Παλι θα τα εδινα για να την παρω τωρα λογω καταστασης καθαρα. Λοκ νταουν και ελλειψης. Εσυ εχεις τη διαθεση να περιμενεις και να την παρεις καποτε σε msrp. Απολυτα αποδεκτο. Ειχα κι εγω την επιλογη να την παρω οταν βγει 4080 στα μισα, αλλα την ηθελα με καπελο μεσα στο γενικο χαος. Να μου εκανες το σχολιο 4 μηνες μετα που θα ειχε σκρουτζ 800 κι εγω πληρωσα πλαισιο 1080 να σου πω ναι εκανα πατατα και να ειχε λογο το σχολιο. Στην παρουσα φαση οσοι παραλαμβανουν, χαιρομαστε γι αυτο και λεμε μεγεια. Δεν αναφερομαστε σε τιμες γιατι ξερουμε πανω κατω ποσο βαθεια μπηκε οποτε δεν εχει νοημα. Δεν χρειαζεται να εισαι κατοχος ampere για να πεις ενα μεγεια η εστω να προσπερασεις. Φυσικα και οτι θελεις κανεις και δεν το συνεχιζω αλλο. Εχεις την αποψη σου κι εγω τη δικη μου. Απολυτα υγιες και θεμιτο. :-)

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DIM1000 είπε

Επανερχομαι λοιπον στο οτι δεν ενδιαφερεται καποιος για τη συγκεκριμενη κορυφαια υλοποιηση της evga με την πιθανοτητα να ειναι διαθεσιμη, οταν ολες και χωρις διαθεσιμοτητα ειναι στο 1000αρικο.

Αρα καλυτερα μια palit στα 970 παρα η κορυφαια evga στα 1080. Αρα κατι δεν παει καλα με αυτη την evga. Συγνωμη αλλα δεν μπορω να το εκλαβω αλλιως. Ειναι λιγο πιο πανακριβη απο τις πιο light πανακριβες υλοποιησεις 3080. Αρα καλυτερα μια οποιαδηποτε απλη εκδοση στα 1000 παρα η top evga στα 1080. Οποτε συγκριτικα παντα μαπα το καρπουζι. 

Τις προηγουμενες εβδομαδες επεφτε κραξιμο απο τον υπολοιπο κοσμο για τις αυξημενες τιμες απο Πλαισιο , YOU και Κωτσοβολο ή ακομα και απο Msystems στις καρτες γραφικων σε σχεση με την υπολοιπη Ευρωπη.

Και φυσικα δεν αλλαξε κατι σε αυτο απο πλευρας τιμων και διαθεσιμοτητας μεχρι και σημερα(μαλιστα το You ανεβασε και τις τιμες).

Και δεν ειδα κοσμο στο θεμα αυτο  να πει''παιδια ψαχνω 3080/3090 αμεσα διαθεσιμη,και πληρωνω οσο οσο''. 

Ετσι λοιπον με βαση και αυτα που γραφονταν στο θεμα αυτο(και στο διπλα των Amd),εγραψα και εγω το σχετικο σχολιο για την Evga που ανεφερες στην τιμη αυτη ή και το πιο πισω σχολιο,αλλα αντ αυτου ηταν λες και σχολιαζα σε αλλο forum. Λες δηλαδη και αυτα που ειχαν γραφτει τον προηγουμενο καιρο δεν ειχαν γραφτει ποτε ή μεσα σε λιγες μερες ξεχαστηκαν. 

Επρεπε να μυρισω τα νυχια μου οτι υπαρχει κοσμος που ενοχλειται απο τα της διαθεσιμοτητας,παρολο που δεν το εχει γραψει. 

Τελος ειπες πιο πισω οτι σχολιασα εγω την Evga Ftw σαν υλοποιηση στο σχολιο σου,παρολο που δεν το εκανα πουθενα.

Τωρα αναφερεις για Palit στα 970ευρω οτι ειναι καλυτερη επιλογη απο την Evga,παρολο που κανεις δεν ανεφερε(ποσο μαλλον εγω) palit στα 970ευρω,ποσο μαλλον να ειναι καλυτερη  απο την Evga.

Τι να πω,κυριολεκτικα πλεον δεν ξερω τι να πιστευω και τι οχι απο αυτα που γραφονται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τις προηγουμενες εβδομαδες επεφτε κραξιμο απο τον υπολοιπο κοσμο για τις αυξημενες τιμες απο Πλαισιο , YOU και Κωτσοβολο ή ακομα και απο Msystems στις καρτες γραφικων σε σχεση με την υπολοιπη Ευρωπη.

Και φυσικα δεν αλλαξε κατι σε αυτο απο πλευρας τιμων και διαθεσιμοτητας μεχρι και σημερα(μαλιστα το You ανεβασε και τις τιμες).

Και δεν ειδα κοσμο στο θεμα αυτο  να πει''παιδια ψαχνω 3080/3090 αμεσα διαθεσιμη,και πληρωνω οσο οσο''. 

Ετσι λοιπον με βαση και αυτα που γραφονταν στο θεμα αυτο(και στο διπλα των Amd),εγραψα και εγω το σχετικο σχολιο για την Evga που ανεφερες στην τιμη αυτη ή και το πιο πισω σχολιο,αλλα αντ αυτου ηταν λες και σχολιαζα σε αλλο forum. Λες δηλαδη και αυτα που ειχαν γραφτει τον προηγουμενο καιρο δεν ειχαν γραφτει ποτε ή μεσα σε λιγες μερες ξεχαστηκαν. 

Επρεπε να μυρισω τα νυχια μου οτι υπαρχει κοσμος που ενοχλειται απο τα της διαθεσιμοτητας,παρολο που δεν το εχει γραψει. 

Τελος ειπες πιο πισω οτι σχολιασα εγω την Evga Ftw σαν υλοποιηση στο σχολιο σου,παρολο που δεν το εκανα πουθενα.

Τωρα αναφερεις για Palit στα 970ευρω οτι ειναι καλυτερη επιλογη απο την Evga,παρολο που κανεις δεν ανεφερε(ποσο μαλλον εγω) palit στα 970ευρω,ποσο μαλλον να ειναι καλυτερη  απο την Evga.

Τι να πω,κυριολεκτικα πλεον δεν ξερω τι να πιστευω και τι οχι απο αυτα που γραφονται.

Μα ποιος δεν ενοχλειται απο τις διαθεσιμοτητες? Αυτες ειναι ο μοχλος να μας βαρανε τα καπελα. Αν υπηρχαν σε αφθονια, θα ηταν και σε κανονικες τιμες και τωρα θα συζηταγαμε οντως για τις καρτες μας και οχι να αναβουμε κερακια μπας και παραλαβουμε εχοντας πληρωσει με φοβερη υπερτιμηση. Το ενα φερνει το αλλο. Εγω πιστευω οτι και οι Amd δεν θα ερθουν σε καλες τιμες αν εχουν διαθεσιμοτητα και με την nvidia αφαντη. Αν εβρισκα πριν πληρωσω την 3080 μια 6800 xt στα ιδια λεφτα η και 1200 ακομα αλλα να την εχω αυριο, θα την ειχα παρει. Και πολλοι θα κινηθουν σαν εμενα που εμεινα χωρις pc. Αν εχεις πολυτελεια χρονου αραζεις και περιμενεις. Ξεκαθαρα.

Οσο αφορα το σχολιο για την Evga, ξαναδιαβασε. Δεν ειπα οτι εγραψες ευθεως. Οτι ουσιαστικα ετσι ερμηνευεται και το εξελαβα εγω. Palit κλπ ηταν δικο μου παραδειγμα. Γιατι η κορυφαια προταση απο την Evga με την τωρινη κατασταση ειναι λιγο πιο ακριβη η ισως και πιο φτηνη απο μια palit η μια πιο απλη υλοποιηση. Δεν ειμαι κολλημενος με την Evga, ειναι η πρωτη που θα αποκτησω. Για rog ρωτησα και μου ειπαν οτι δεν εχουν καμια εικονα ποτε και αν θα ερθει, αλλα αυτη τη βδομαδα θα εχουν καποια κομματια απο αυτες. Μια επιλογη και μονο. Οποτε.... Τη συνεχεια στην ειπα ηδη. Οποτε και η χειροτερη 3080 να ειναι (που δεν διαβασα πουθενα κατι τετοιο) ητανε take it or leave it. Προτιμησα το πρωτο. Δεν ειπα παντως οτι ευθεως εθιξες την καρτα. Οι λεξεις εχουν σημασια. Απλα το θεωρω λιγο ακομψο και τιποτα αλλο να λες δεν θα ενδιαφερει και πολλους αυτη η υλοποιηση σε αυτα τα λεφτα, τη στιγμη που ψαχνουμε ψυλλο στα αχυρα και η διαφορα της απο αλλες πιο mainstream ειναι μικρη. Και μετριοτητα να ηταν θα ενδιεφερε σχεδον απαντες που θα ηθελαν αμεσα μια 3080. Κατα τα αλλα Ουτε σε πληρωνουνε ουτε με πληρωνουνε. Τους τα σκαμε χοντρα οποτε δεν φανατιζομαι ποτε. Οτι και να ελεγες... Αποψη σου θα ηταν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...