Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=Zr3Rrzrv8vU

 

Απλα και νοικοκυρεμενα.

Οταν λεει κατι ο Heston, καθομαστε και ακουμε.

Δεν ξερω βεβαια αν εχει ανεβασει καμια συνταγη στο συγκεκριμενο site, και τι βαθμολογιες εχει. :P

Νομιζω ομως οτι ο λογος του εχει περισσοτερη βαρυτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παντως θα προτιμουσα να λεγαμε ολοι την αποψη μας και να μην ρωτουσατε ολοι συνταγες απο τον τουφα εδω..δεν θεωρω οτι ξερει καλυτερα απο τους υοπολοιπους και τον κανετε και ψωνιζεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ειναι απο οποιον θελει . Απλα αν ξαναβαλω κατι και μου πει καποιος , ο οποιοσδηποτε, την αποψη του για αυτο που εβαλα ως ο μονος ειδημονας .Γιατι μονο αυτος ξερει. Θα τον δαγκωσω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα μια συνταγή για πουρέ για να συνοδέψω το γεμιστό ρολό χοιρινό που φτιάχνω. Κάτι παραπάνω από τον απλό πουρέ-στόκο όμως.

http://www.youtube.com/watch?v=Fe4tO5vW9_E

 

Σε περιπτωση που δεν θες τον απλο παραδοσιακο πουρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθε κιλο πατατες 400γρ αναλατο βουτυρο και 250γρ κρεμα γαλακτος.

Το περνας απο μυλο, αν εχεις και σήτα το περνας και απο αυτη. Βαζεις το λιωμενο βουτυρο και το 60% απο την ζεστη κρεμα γαλακτος σιγα σιγα στις πατατες και ανακατευεις. Βαζεις παραπανω κρεμα μεχρι να φτασεις στο επιπεδο που θες.


Αλλα τι ξερω εγω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Για καθε κιλο πατατες 400γρ αναλατο βουτυρο και 250γρ κρεμα γαλακτος.

Το περνας απο μυλο, αν εχεις και σήτα το περνας και απο αυτη. Βαζεις το λιωμενο βουτυρο και το 60% απο την ζεστη κρεμα γαλακτος σιγα σιγα στις πατατες και ανακατευεις. Βαζεις παραπανω κρεμα μεχρι να φτασεις στο επιπεδο που θες.

 

Αλλα τι ξερω εγω

 

Λιγότερο ξίγκι-περισσότερο άρωμα γίνεται;

 

"πουρέ-στόκο" εννοούσα αυτό ακριβώς το λιπαρό πράγμα τίγκα στο βούτυρο και στα λιωμένα τυριά. Νόστιμο είναι δηλαδή, αλλά θα συνοδέψει ρολό πανσέτα γεμιστό με τυριά και μπέηκον, μην το κάνω epic meal time το δείπνο.

Επεξ/σία από freedubus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6.87 mb (κουνημενη) photo αλλα κλαιν:

http://i.imgur.com/Y4voL.jpg

 

Και

 

M6l9O.jpg

 

 

Καλά και εγώ σου βάζω 5 φωτό απο την βιβλιοθήκη μου. Δεν πάει να πεί οτι τα έχω ξεκοκαλίσει όλα τα books. 

 

Απλά σε αυτό το thread ισχύει οτι στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος. Οπότε και χάλια μάστορας να ήσουν, σε σύγκριση με αυτούς που βάζουν βιτάμ για βούτυρο είσαι 10 βήματα πιο μπροστά. That's it. 

 

To γαμάτο θα ήταν να υπήρχαν 2-3 ακόμα sef να υπάρχει καμια κόντρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλαμε για συνταγες απο ατομα που ξερουν τελαιταια ανακαλυψα τη Laura Vitale.

Δεν ειναι η τοπ chef αλλα για μαγιρισα μια χαρα τα λεει και ειναι και τρελο μωρο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...