Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Lenovo Ideapad C340-14API 14΄΄ IPS Touch R5-3500U/8GB/256GB @Kotsovolos 549€ ή με 512gb 499€


keysmith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, steve_89 είπε

καλησπερα σας

ξερει κανεις αν αυτο το laptop φορτιζει απο την usb type c θυρα του??

νομίζω 99% όχι. Εχει ειδική/dedicated θύρα φόρτισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως,μόλις το αγόρασα με paypal από εδώ το 512gb θεωρώ ότι έχει και άλλα κομμάτια 

 

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_lenovo-ideapad-c340-14api-amd-ryzen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-radeon-vega-8-full-hd-ips-touch-1228763.html

Επεξ/σία από vampirios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι...Όπως σας είπα το βρήκα μάλλον τυχαία και το τσίμπησα με paypal τώρα λέει εξαντλήθηκε..

Μου ήρθε κανονικά η παραγγελία με Pdf την εκτύπωσα αλλά στο λογαριασμό μου στο σαιτ λεει δεν υπάρχουν παραγγελίες για τεχνικόυς λόγους προς το παρόν..Παίζει να φάω άκυρο;Γιατί η αλήθεια είναι ότι το ήθελα το λαπτοπ δεν το είχα προλάβει στα άλλα και τώρα μπήκα τυχαία και το έδειχνε διαθέσιμο και το τσίμπησα μπαμ μπαμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mwv είπε

αν φας ακυρο και οντως το θες να επικοινωνησουμε να σου δωσω αυτο που πηρα απο τον κωτσοβολο και δεν θα κρατησουμε!

ωραία κράτα το σε παρακαλώ και σε περίπτωση που φάω άκυρο θα σε ενημερώσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2019 στις 8:15 ΜΜ, Aurumnus είπε

Αν το άνοιξες χωρίς να σκίσεις/κόψεις/χαλάσεις τις ταινίες ασφαλείας, ίσως να μπορείς και να μην το καταλάβουν.

Γενικ'ος κανόνας είναι ότι την Black Friday Week δεν ανοίγουμε τίποτα από αυτά που αγοράσαμε μέχρι να περάσουν οι μέρες των εκπτώσεων. Εκτός αν το θέλουμε πάρα πολύ αυτό και είμαστε σίγουροι για την αγορά του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλορίζικα τα C340 σε όσους τα αγόρασαν!

Αγόρασα και εγώ ένα στα 399 με 4 GB RAM και 128 GB SSD.

 

Το πήρε ένας φίλος την Παρασκευή και το Σάββατο πήγα να του το σετάρω. 

Δεν μπόρεσα να κρατηθώ.

Δευτέρα πρωί έκανα αγορά. 

Όμως...

Γυρίζω το βράδυ σπίτι από το γραφείο και ανοίγοντας το βλέπω ότι έλειπαν κάποια προστατευτικά αυτοκόλλητα διάφανα από τους βραχίονες στήριξης της οθόνης τα οποία υπήρχαν στο ίδιο Lenovo του κολλητού μου (τα είχα αφαιρέσει εγώ μάλιστα!).

Παράλληλα, πάτησα το power button και η πρώτη οθόνη που μου εβγαλε έδειχνε ότι είχε ήδη επιλεγεί γλώσσα και χώρα.

Εννοείται το έκλεισα αμέσως (hard turn off) και το έβαλα στο κουτί του. 

Αύριο πρωί θα πάω στο κατάστημα όπου το αγόρασα να απαιτήσω αντικατάσταση (DOA 14 ημέρες λέει).

Σε περίπτωση που αρχίσουν τα παρατράγουδα και δεν προχωρήσουν σε άμεση αντικατάσταση μιας και όπως καταλαβαίνετε το πιθανότερο είναι ότι μου πούλησαν προϊόν από επιστροφή (στην καλύτερη περίπτωση...), θα επανέλθω με κοινοποίηση των στοιχείων της αλυσίδας και του καταστήματος.

Αλήθεια, έτυχε σε κάποιον από εσάς να λείπουν τα διάφανα προστατευτικά αυτοκόλλητα από τους βραχίονες της οθόνης;

Ακόμα και σε unboxing video που βρήκα και παρακολούθησα, κάνοντας screenshot & zoom, φαίνεται καθαρά ότι οι βραχίονες καλύπτονται με το ανωτέρω προστατευτικό...

Όπως και να'χει, είναι εξαιρετικό μηχάνημα και ελπίζω να λήξει ειρηνικά αύριο το πρόβλημα μου.

Καλή συνέχεια σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία Τετάρτη 27/11 και παρέλαβα σήμερα το μοντέλο με 8 RAM και 512 SSD.

@LefMykonos

στο κουτί του λάπτοπ είχε αυτοκολλητάκι μαύρο lenovo?

Αν κατάλαβα καλά, υπονοείς ότι ήταν εκθεσιακό αυτό που παρέλαβες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, LefMykonos είπε

Καλησπέρα και καλορίζικα τα C340 σε όσους τα αγόρασαν!

Αγόρασα και εγώ ένα στα 399 με 4 GB RAM και 128 GB SSD.

Το πήρε ένας φίλος την Παρασκευή και το Σάββατο πήγα να του το σετάρω. 

Δεν μπόρεσα να κρατηθώ.

Δευτέρα πρωί έκανα αγορά. 

Όμως...

Γυρίζω το βράδυ σπίτι από το γραφείο και ανοίγοντας το βλέπω ότι έλειπαν κάποια προστατευτικά αυτοκόλλητα διάφανα από τους βραχίονες στήριξης της οθόνης τα οποία υπήρχαν στο ίδιο Lenovo του κολλητού μου (τα είχα αφαιρέσει εγώ μάλιστα!).

Παράλληλα, πάτησα το power button και η πρώτη οθόνη που μου εβγαλε έδειχνε ότι είχε ήδη επιλεγεί γλώσσα και χώρα.

Εννοείται το έκλεισα αμέσως (hard turn off) και το έβαλα στο κουτί του. 

Αύριο πρωί θα πάω στο κατάστημα όπου το αγόρασα να απαιτήσω αντικατάσταση (DOA 14 ημέρες λέει).

Σε περίπτωση που αρχίσουν τα παρατράγουδα και δεν προχωρήσουν σε άμεση αντικατάσταση μιας και όπως καταλαβαίνετε το πιθανότερο είναι ότι μου πούλησαν προϊόν από επιστροφή (στην καλύτερη περίπτωση...), θα επανέλθω με κοινοποίηση των στοιχείων της αλυσίδας και του καταστήματος.

Αλήθεια, έτυχε σε κάποιον από εσάς να λείπουν τα διάφανα προστατευτικά αυτοκόλλητα από τους βραχίονες της οθόνης;

Ακόμα και σε unboxing video που βρήκα και παρακολούθησα, κάνοντας screenshot & zoom, φαίνεται καθαρά ότι οι βραχίονες καλύπτονται με το ανωτέρω προστατευτικό...

Όπως και να'χει, είναι εξαιρετικό μηχάνημα και ελπίζω να λήξει ειρηνικά αύριο το πρόβλημα μου.

Καλή συνέχεια σε όλους!

Η προστατευτική μαύρη ταινία της lenovo ήταν παραβιασμενη;

Αν το κυνηγισεις δε θα βγεις χαμένος, προστατεύεσαι από νομοθεσίες που ισχύουν σε ολόκληρη την Ευρωπαϊκή Ένωση. Πάντα όμως να τραβάς ένα βίντεο την ώρα του Unboxing για να έχεις απτά στοιχεία.

Επεξ/σία από Kenshin_Himura
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα καλά τελικά...

Μου το αντικατέστησαν χωρίς δεύτερη συζήτηση.

Μπορώ να πω ότι η εξυπηρέτηση ήταν τουλάχιστον υποδειγματική.

Η ταινία ασφαλείας δεν ήταν παραβιασμένη, για τους φίλους που ρώτησαν.

Εννοείται ότι το δεύτερο μηχάνημα που μου έδωσαν το έκανα unboxing εντός του καταστήματος ώστε να αποφύγω ενδεχόμενη περαιτέρω ταλαιπωρία.

By the way, στο δεύτερο μηχάνημα εννοείται δεν έλειπαν βίδες αλλά και σε αυτό δεν υπήρχαν τα προστατευτικά αυτοκόλλητα στους βραχίονες της οθόνης.

Προφανώς στις τελευταίες παρτίδες δεν υπάρχουν αυτά τα αυτοκόλλητα.

 

Επεξ/σία από LefMykonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...